Jump to content

auto saloni pitanje?


c2h5oh

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

daklem kupujem auto, vidim po salonima rabljenih da ima svega i svacega. jel ima neki salon za kojeg mozete rec "e taj ti je zakon i tamo ne rade muljatori" :)

mislim kupujem auto za malo duze vrijeme (nadam se), pa da se raspitam. na njuskalu ima svega, al eto kad ne znam ko mulja, ko skida kilometre, a ko radi "posteno".

 

gledao sam e46 bmw-a i mecu c klasu slicnog godista.

 

ma samo proseci jedan dan po salonima..ak nista dobro ces se nasmijat kao mi u subotu..a bili u samo par salona :D

Link to comment
Share on other sites

Sven, koja je pozadina priče da su auti toliko povoljniji u UK od ostatka EU?

 

Ako ti kazem morat cu te ubit :D

 

Ja pretpostavljam to kaj se moze prodati sam u UK, a bilo koji auto iz europe moze ici bilo gdje u europu

I to sto je osiguranje i rega vjerojatno jako skupa za starije aute

 

Ne nuzno jer ti na isto dodje vozit Golf 3 VR6 i novi VW UP 1.0

Link to comment
Share on other sites

Stavi se u poziciju kupca koji ima na raspolaganju 5000eur za auto. Hoce dizel i vw. Opcije su mu Golf cetvorke sa 200+ tisuca kilometara i vecinom iz 2000.-2002. godine. Odjednom tu se pojavi modelski mladji auto, dakle Golf 5, dizel, sa normalnom kilometrazom i cijenom maltene istom. Naravno kompromis je RHD.

 

 

 

koji moras bit cigan da se vozis naopacke samo da bi bio u auto koji si ne mozes priustit. karanje u mozak na svakoj rampi a u mekic moras s asistentom ic.

 

Da, ako zelis u silu vozit novu sedmicu koju si nemozes priustiti da ju kupis iz HR.

 

Ono na sta ja ciljam sam spomenuo u postu iznad. Dosta smo ponosan narod po prirodi pa to teze prolazi ali to samo znaci da nam je dobro ovako kako je i da ta neimastina i neka recesija i nije tolika. U Srbiji/Bosni ljudi za 700 eura idu za ovakvim rjesenjima a ne da ti je usteda par tisuca eura.

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

koji moras bit cigan da se vozis naopacke samo da bi bio u auto koji si ne mozes priustit. karanje u mozak na svakoj rampi a u mekic moras s asistentom ic.

 

o cemu pricamo? o tome da dam 7 tisuca eura za isti taj auto koji nema opremu ili za auto koji ima opremu?

jebote komentar ti je vrhunski. u najmanju ruku izgleda kao da se dvoumim izmedju ferarija i vw lupa... O_o

Link to comment
Share on other sites

koji moras bit cigan da se vozis naopacke samo da bi bio u auto koji si ne mozes priustit. karanje u mozak na svakoj rampi a u mekic moras s asistentom ic.

 

o cemu pricamo? o tome da dam 7 tisuca eura za isti taj auto koji nema opremu ili za auto koji ima opremu?

jebote komentar ti je vrhunski. u najmanju ruku izgleda kao da se dvoumim izmedju ferarija i vw lupa... O_o

Link to comment
Share on other sites

Ja bi bez beda pristao na RHD auto ako bi cijena bila tako brutalna...a ne vidim zasto bi Sven nudio a da nije tako. Pogotovo tu kod nas...di nema toliko podzemnih garaza, parkinga s rampama itd. Bed bi bio prodati ga za 2-3 godine...kad ti je potencijalna "publika" za kupit taj auto puuuuno manja nego da je s volanom na normalnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

 

Znam da nije bas dobra primjer jer nije trazen auto i malo tko kupuje ovaj profil auta ali evo ovaj kandidat moze za 5000eura biti u Zagrebu na primopredaji. Je da su davanja veca nego 1.6 TDi ali najjeftiniji na Njuskici je 10 700. Nek to i nije cijena za koju ce se prodati i neka ode za 9000 jos uvijek ima tri soma lufta, plus bolji auto kao auto, itd. U ovo roknut plincinu i realno imas krstaricu za vijeke vijekova. Automatik, dakle jos te manje kara na kojoj strani si jer samo tuces po volanu..

 

 

Bolestan je ovaj A8. I donekle si u pravu, kad je automatic, puno manje osjetis RHD. I za takve smjesne novce, uf!

Link to comment
Share on other sites

i ako se ne voziš po autoputu (ajd to na većini autoputa moš riješit ENCom)... na trajektu ti frajer mora doć s druge strane da ti kartu uzme, i tak... ima dosta sitnica koje skužiš kad voziš tak nekaj...

 

Cijena to uvelike kompenzira... Mene bi doduše više mučilo što sam rob navike i čudno bi mi bilo tak voziti, još i šaltat lijevom, i tak.... Tak da to nikad ne bi...

Link to comment
Share on other sites

Sven daj neki link na oglasnik za aute na tvom podrucju gore :)

 

ovo ti je isto kao da šoderaša trazis da ti kaze kog ima na carini pa da i tebi auto rijesi po istoj tarifi kao i njemu da nebi placao vise nego moras.

 

mogu ti ja dati linkove ali u tom slucaju i ja osobno auto ne (do)vozim. po njega si mozes ici sam iz Zagreba..

Link to comment
Share on other sites

Zato kazem - nekog ce RHD auto zivcirati svakodnevno...nekog 2-3 puta godisnje. Tu di se ja vozim, di zivim i za relacije za koje koristim auto - zaista ne bi bilo problema. Na trajekt sam krcao auto jedan jedini put u ovih 10-ak godina koliko vozim...na autoputu sam 3x godisnje...podzemne i ine garaze, rampe i slicno ne otvaram precesto itd.

Link to comment
Share on other sites

ovo ti je isto kao da šoderaša trazis da ti kaze kog ima na carini pa da i tebi auto rijesi po istoj tarifi kao i njemu da nebi placao vise nego moras.

 

mogu ti ja dati linkove ali u tom slucaju i ja osobno auto ne (do)vozim. po njega si mozes ici sam iz Zagreba..

 

Mozda bi ti bilo najbolje da si uzmes malo vremena i izbacis tu ekipi 20-30 popularnih modela i okvirne cijene za koliko ih ljudi mogu dobiti tu u Zg, s tvojom zaradom naravno.

Link to comment
Share on other sites

ovo ti je isto kao da šoderaša trazis da ti kaze kog ima na carini pa da i tebi auto rijesi po istoj tarifi kao i njemu da nebi placao vise nego moras.

 

mogu ti ja dati linkove ali u tom slucaju i ja osobno auto ne (do)vozim. po njega si mozes ici sam iz Zagreba..

 

Pitanje je bilo cisto da vidim ponudu, pa ako bih odlucio uzimati nesto tamo onda se sigurno ne bih tlacio s prekopavanjem oglasnika, odlaskom gore, pregledavanjem hrpe auta na licu mjesta da nadjem koji je dobar (pa ako niti jedan ne valja na kraju aj kuci praznih ruku ili s necim tek toliko da ne idem praznih ruku), vozio ga natrag preko pol Europe i rjesavao papirologiju, ne vidim zasto da si tako nabijem dodatne troskove. U tom slucaju bih te nazvao, rekao zelim taj i taj auto do te i te cifre, eventualno koje boje da bude i rekao ti vidimo se u Zg na preuzimanju ;)

Link to comment
Share on other sites

Dal ima još koja razlika RHD i LHD osim unutrašnjosti? Farovi?

Neki RHD auto bi bio idealan za track day auto jer ne mogu zamislit da se vozim po nekoj magistrali sa RHD autom i treba obići šleper...

Kakva je ponuda S14 i S15 dolje?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...