Jump to content

auto saloni pitanje?


c2h5oh

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ček jel onda skroz lijeva pedala gas, a skroz desna kuplung? Ili je raspored isti ali samo s druge strane, ko npr sa autoškolom?

 

majke ti ak su papučice nauopačke tek onda to nikad ne bi uzeo :lol:

 

:haha:

Ajde dionice ali auto forum :D

Link to comment
Share on other sites

šporiš: koji se auti po tvom mišljenu isplate dovest kod nas? ja dosad što sam gledao nemam neke računice.. gledao sam audi a4 3.0 tdi, audi s3, cupra i tako te drkalice..

 

vidim ona accordica nije loš izbor..

 

ne isplate se auti sa velikom emisijom co2... pojest ce te trosarine

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao za curu manje aute, gradske, briem da te to ne zanima...

 

Ove 'drkalice' se ne isplate jer imaju visok CO2 i dosta su skupe i gore. Primjerice, ja sam gledao na svojoj tandrkalici gradskoj. Njoj prvo gledao isto Swifta (taj je onak... isplativ al ne pretjerano, našao sam gradskih autića 3 puta isplativijih), i obični benzinac 1.3 je isplativ - ima ga za 3000 eur 2008 godina, ispadne te max 4500-5000 eur u HR, a takvi su kod nas bar 6 tisuća. Dakle isplativo, ali slabo. A onda pogledao sporta, i 2008 sport gore oko 6-7 tisuća eura. A s druge strane kod nas sport skoro pa jeftiniji nego normalni 1.3 swift... evo pavich sa foruma ima skroz urednog Swifta Sport iz 2007 il 08 ne sjećam se, nemre ga već mjesecima prodat za 6500eur.

 

Tak da te jurilice, to se ne isplati. Isplate se slabi i srednji dizeli, te moderni benzinci, uglavnom auti sa niskim CO2, ali nije pravilo samo to... Gleaj kaj te zanima pa istražuj... Recimo, VW se po meni uopće ne isplati ako nije sa 350.000km koje ćeš skinut na 150.000 i preprodat...

 

E da sebi sam gledao 316d iz 2009-2010, i taj se isplati (dobro uspoređujem sa 318 jer nema 316 u hr). I isplati se recimo Civic 2.2 CDTI, ispadne me 10 soma ojra a kod nas bar 12

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je bilo cisto da vidim ponudu, pa ako bih odlucio uzimati nesto tamo onda se sigurno ne bih tlacio s prekopavanjem oglasnika, odlaskom gore, pregledavanjem hrpe auta na licu mjesta da nadjem koji je dobar (pa ako niti jedan ne valja na kraju aj kuci praznih ruku ili s necim tek toliko da ne idem praznih ruku), vozio ga natrag preko pol Europe i rjesavao papirologiju, ne vidim zasto da si tako nabijem dodatne troskove. U tom slucaju bih te nazvao, rekao zelim taj i taj auto do te i te cifre, eventualno koje boje da bude i rekao ti vidimo se u Zg na preuzimanju ;)

 

 

Ok ti mozda jesi iznimka pa te to nebi diralo ali govorim ovo sve iz dosadasnjeg iskustva. Mislim, ja kao osoba koja nudi uslugu preuzimanja auta u Zagrebu nudim cijenu za komplet paket. Ovisno o vremenu i okolnostima mogu isti auto i registrirati na ZG tablice. Dakle moja cijena je za kompletni paket. Nema mi gore nego kad netko ima viska vremena i onda okolo gleda po ebayu i slicnim oglasima i nadje mi auto i kaze ajde koliko da mi ga dopeljas ? Tu nastaje problem jer on je svjestan koliko kosta vozilo ali nije svjestan da fiksni troskovi dovoza nisu samo gorivo i slovenska vinjeta i kad se svi oni zbroje ja na to moram staviti svoju neku zaradu jel ? I sad problem je u glavi, cisto u spoznaji te neke osobe da ona zna koliko sam ja na njoj zaradio i koliko ja zelim za moju uslugu prijevoza koja se sastoji od : odlaska gledati auto u London ili gdje god da je, dovoza tog auta sebi doma tu u UK, prijepisa i rjesavanja papira na moje ime itd. Dovoz samog vozila i boravak u autu 15h puta je najmanja stavka.

 

Zato je najbolje reci koje vozilo se trazi i ja dam cijenu za kompletan paket. Kljuc u ruke u ZG, hoces neces.

 

 

 

Plus, auti se ovdije prodaju na minutnoj/satnoj bazi a ne na tjednoj kao kod nas. Meni se nebrojeno puta desilo da idem pogledati auto i dok sam ja bio na putu netko ga je vec kupio. Logicno, tko prvi-njegova djevojka. I onda idem u prvi Starbacks na internet i guglam najblizi takav auto u kvartu da ga idem pogledati i kupiti ako odgovara. Tu je sve brzo nema planiranja da se auto ide gledati kao kod nas i ono da imas sve vrijeme svijeta pred sobom.

 

Ja mogu eventualno kad uhvatim vremena izbacit 5-6 modela auta koji su sad u opticaju i reci cijene.

 

Dal ima još koja razlika RHD i LHD osim unutrašnjosti? Farovi?

Neki RHD auto bi bio idealan za track day auto jer ne mogu zamislit da se vozim po nekoj magistrali sa RHD autom i treba obići šleper...

Kakva je ponuda S14 i S15 dolje?

 

 

Prosli tjedan sam dovezao Audi B6 u HR i nema nikakvih problema kod preticanja dok god se ne vozis kamionu "u braniku". Drzi normalan razmak, gledaj unaprijed kad ti se pruzi prilika kao sto bi to radio i sa normalnim autom i nema frke.

 

McDonalds drive in, uvijek ti suvozac da hranu, autput imas ENC, e jebiga sad podzemna garaza ak nemas suvozaca moras se protegnut.

 

 

Mislim nema tu puno mudrolije.

Link to comment
Share on other sites

Ok ti mozda jesi iznimka pa te to nebi diralo ali govorim ovo sve iz dosadasnjeg iskustva. Mislim, ja kao osoba koja nudi uslugu preuzimanja auta u Zagrebu nudim cijenu za komplet paket. Ovisno o vremenu i okolnostima mogu isti auto i registrirati na ZG tablice. Dakle moja cijena je za kompletni paket. Nema mi gore nego kad netko ima viska vremena i onda okolo gleda po ebayu i slicnim oglasima i nadje mi auto i kaze ajde koliko da mi ga dopeljas ? Tu nastaje problem

 

A gle, ak ti tak netko uleti, onda mu reci nek si sam ide po njega. Ja to gledam ovak, ako pricamo o onom G5 recimo, ti ga imas u ZG za 5000 eur i kaj, ja sad vidim da ga ti tamo dobijes za 3000. To mi nis ne znaci kad ga JA ne mogu imat tamo za 3000 eur. I ako je covjek normalan, onda ga boli kifla za koliko ga ti kupis dok god mu se isplati ta cijena po kojoj ga on dobije u zg.

Link to comment
Share on other sites

iznenadio bi se

 

To su debili - nemoj s njima ni poslovati. Ako meni cijena "kljuc u ruke" odgovara i (bubam) 30% je niza nego u Hr...kog wraga imam pitat tebe koliko si zaradio na meni...? Sta, taj kad kupuje stan novogradnju isto yebe investitora da kako to je njega kvadrat stana kostao 700 eura a on placa 1500...?

Link to comment
Share on other sites

Bas to sto su Xman i Coupe napisali, meni se to ne da odraditi sam i samim time sam spreman platiti uslugu odradjivanja tog dijela, bmk koliko si ga ti platio i koliko si zaradio na meni ako finalna cifra ulazi u moju racunicu i cifru koju sam si zadao. Pitao sam cisto jer me zanima koji oglasnik je najbolji za gledati pa da malo bacim oko sto se sve da naci jer su jako zanimljive cifre koje pises. Btw, kakva je ponuda lhd auta, jel ih se svijecom trazi ili ipak ima nekog izbora? Vidio sam kod susjeda u Delnicama na Land Roveru GB tablica (lhd auto) naljepnicu nekakve udruge lhd vozaca.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...