Jump to content

"Mintex C-Tech" ili TAROX g88 ?


Recommended Posts

Dakle, malo sam u nedoumici oko :

 

"Mintex C-Tech"

479577669_0752d21e14.jpg?v=0

 

 

ili TAROX g88:

Tarox_G88_d.gif

 

ili mozda TAROX f2000, obzirom da nemam pojima razliku izmedju g88 i f2000

f2000.jpg

 

ili mozda nesto iz BLACK DIAMOND programa? O njima nemam pojima nista jel valja ili ne, al vidim da nitko ne spominje te diskove

 

Izgled mi je totalno nevazan, uvjet je da po kisi koce "ko po suhom", te naravno da su posteni diskovi :)

 

Plocice ce vrlo vj. biti Mintex c-tech, ili nesto slicno ako nadjem

Link to comment
Share on other sites

Mintex vise ne proizvodi C-Tech seriju, razlika izmedju G88 i F2000 je samo u tome kako su narezani...

 

Pogledaj si jos za ATE Power diskove, mozda ces proci jeftinije, a isto su odlicni.

 

Ovo kaj ti je uvjet da po kisi koce kao po suhome je nemoguce, jali tu su ti bitnije disk plocice i kociona tekucina od diskova.

 

Preporuka za disk plocice - Ferodo DS Performacne, Ferodo DS2500, Pagid (Blue) RS4-2

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

ja imam c-tech na bravu i zadovoljan sam, ali dok nisam uzeo ebc green stuff, nakon 2-3 jača kočenja sa novim trw pločicama, pločice samo kaj nisu izgorili sa green stuffom je ok.

 

@megane tko drži te lajtunge i kako se kreće cijena ako možda znaš za brava

Link to comment
Share on other sites

@megane tko drži te lajtunge i kako se kreće cijena ako možda znaš za brava

 

VEP hidraulika ti ih radi, za sva 4 diska znači 4 lajtunga da ti naprave te košta cca 400-tinjak kn..

 

01 3457 293, evo nazovi pa pitaj :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Mintex vise ne proizvodi C-Tech seriju, razlika izmedju G88 i F2000 je samo u tome kako su narezani...

 

Pogledaj si jos za ATE Power diskove, mozda ces proci jeftinije, a isto su odlicni.

 

Ovo kaj ti je uvjet da po kisi koce kao po suhome je nemoguce, jali tu su ti bitnije disk plocice i kociona tekucina od diskova.

 

Preporuka za disk plocice - Ferodo DS Performacne, Ferodo DS2500, Pagid (Blue) RS4-2

 

Od ovih plocica koje si naveo, jel sve treba zagrijati da bi optimalno radile ?

Nema sanse da te plocice uzimam, jer nejdem na stazu, a poludio bi da svako malo moram lagano stiskati kocnicu u slucaju da se nesto doagdja da mogu normalno kociti...

ATE sam isto gledao ali puno njih je reklo da ti diskovi jedu plocice za dorucak :drink:

Link to comment
Share on other sites

ko po suhom , tu sam vise mislio na problem koji imam sa originalom :

 

 

nakon duže voznje autoputom po kiši, pritiskom na papučicu kočnice auto vuče na lijevo ili na desno, neznam o cemu ovisi jel L ili D , Uz to trebam muški stisnuti kočnicu da počne kočiti što mi se ne čini normalno

Znam da su rotori mokri i da su disk-pločice hladne i isto mokre al nisam ovo primjetio ni na jednom drugom autu, da postoji takav "delay" dok ne pocne kociti normalno ... rekao bi relano 2, 3 sekunde traje taj delay dok ne pocne kociti normalno

 

OVO gore se NE dogadja kada je suho, niti skretanje niti delay.

 

gume su Bridgestone Blizzak, stare godinu i pol - super na oko , špur radjen prije par tj., nema nikakvog lufta naprijed u ovjesu, diskovi i pločice isto OK

 

ima ko slicne probleme ? pogotovo oko ovoga sa skretanjem, ne shvacam zasto bi po kisi skretao a po suhom ne . Uglavnom da trebam naglo kociti, neznam sto bi se prije desilo; zavrsio u ogradi ili nebi stao

Link to comment
Share on other sites

Od ovih plocica koje si naveo, jel sve treba zagrijati da bi optimalno radile ?

Nema sanse da te plocice uzimam, jer nejdem na stazu, a poludio bi da svako malo moram lagano stiskati kocnicu u slucaju da se nesto doagdja da mogu normalno kociti...

ATE sam isto gledao ali puno njih je reklo da ti diskovi jedu plocice za dorucak :drink:

 

ne treba ni jedne od navedenih nesto posebno zagrijavati, ja npr. izadjem iz garaze, dok dodjem do semafora imam tri lagana kocenja i to je to

 

ne znam gdje si to procitao za ATE, ali uz mene vise ljudi ti moze reci da to nije istina da ATE power disc jede plocice (iako to ima veze i sa samim plocicama i odabirom smjese)

 

To nema veze sa diskovima nego sa gumama...;)

 

mislio sam i ja to napisati da ima veze sa gumama i da nikad nece kociti kao na suhom, ali skuzio sam ga odmah i da, ima veze sa plocicama, neke bolje rade u kisnim uvjetima, a neke slabije.

 

ko po suhom , tu sam vise mislio na problem koji imam sa originalom

 

nakon duže voznje autoputom po kiši, pritiskom na papučicu kočnice auto vuče na lijevo ili na desno, neznam o cemu ovisi jel L ili D , Uz to trebam muški stisnuti kočnicu da počne kočiti što mi se ne čini normalno

Znam da su rotori mokri i da su disk-pločice hladne i isto mokre al nisam ovo primjetio ni na jednom drugom autu, da postoji takav "delay" dok ne pocne kociti normalno ... rekao bi relano 2, 3 sekunde traje taj delay dok ne pocne kociti normalno

 

OVO gore se NE dogadja kada je suho, niti skretanje niti delay.

 

gume su Bridgestone Blizzak, stare godinu i pol - super na oko , špur radjen prije par tj., nema nikakvog lufta naprijed u ovjesu, diskovi i pločice isto OK

 

ima ko slicne probleme ? pogotovo oko ovoga sa skretanjem, ne shvacam zasto bi po kisi skretao a po suhom ne . Uglavnom da trebam naglo kociti, neznam sto bi se prije desilo; zavrsio u ogradi ili nebi stao

 

 

mislim da su plocice u pitanju ako ne hvataju odmah, ali za problem sa skretanjem bi rekao da ti jedna klijesta hvataju jace od drugih, ako je spur i sve drugo provjereno... ili cak glavni kocioni cilindar moze biti u banani, ali to su sad vec nagadjanja... odi kod nekoga da ti pogleda malo...

Link to comment
Share on other sites

Toliki threadovi oko ovjesa, kočnica, guma i ostaloga a niti jedan jebeni sticky...

I sad neki novi ili stari kao ja... koji planira uskoro velike upgradeove raditi... mora konstantno pregledavati hrpetinu gluposti da bi se došlo do neke konkretne informacije jer je netko lijen da to malo uredi i napravi barem po jedan sticky vezan uz tematiku... ako mogu daewoojaši vani imati pun k**** toga... ne vidim nikakav razlog osim lijenosti da bi to i mi imali!

 

Se slaže tko samnom?

Link to comment
Share on other sites

mislio sam i ja to napisati da ima veze sa gumama i da nikad nece kociti kao na suhom, ali skuzio sam ga odmah i da, ima veze sa plocicama, neke bolje rade u kisnim uvjetima, a neke slabije.

..

 

Nikada u 18god koliko imam vozacku i valjda > 500.000km prijedjenih i svojih 12-13 auta i mali milion ostalih koje sam vozio nisam dozivjeo da bi mi auto drugacije kocio na suhom nego na mokrom vis a vis plocica tj.kocnica, a ne guma ... nikad. :huh::blink:

Link to comment
Share on other sites

e da,di ima za kuput te lajtunge,da su onak ok,a da nisu uber skupi. btw- dali je tesko zamijenit te lajtunge? hvala

 

VEP hidraulika ti ih radi, za sva 4 diska znači 4 lajtunga da ti naprave te košta cca 400-tinjak kn..

 

01 3457 293, evo nazovi pa pitaj :thumbsup:

 

dottore kaže : "Vrapčanska 8, Zagreb"

Link to comment
Share on other sites

Od ovih plocica koje si naveo, jel sve treba zagrijati da bi optimalno radile ?

Nema sanse da te plocice uzimam, jer nejdem na stazu, a poludio bi da svako malo moram lagano stiskati kocnicu u slucaju da se nesto doagdja da mogu normalno kociti...

ATE sam isto gledao ali puno njih je reklo da ti diskovi jedu plocice za dorucak :drink:

 

Tebi bi optimalno bilo textar da si uzmeš,ne znam iz kojeg razloga ti trebaju narezani diskovi,ali to je istina da bušeni ili rezani diskovi brže troše pločice bez obzira koji bio proizvođač.

Sigurno ćeš biti zadovoljan s textarom,evo ti link ako hoćeš neki popust javi se Raptoru s foruma.......

 

http://www.autofista.hr/default.asp?qID=osobni_program&eID=textar

Link to comment
Share on other sites

Nikada u 18god koliko imam vozacku i valjda > 500.000km prijedjenih i svojih 12-13 auta i mali milion ostalih koje sam vozio nisam dozivjeo da bi mi auto drugacije kocio na suhom nego na mokrom vis a vis plocica tj.kocnica, a ne guma ... nikad. :huh::blink:

 

Nisam ni ja to dozivio, ali ako tako inzenjeri kazu ja necu govoriti drugacije, valjda znaju bolje od mene.

 

 

e da,di ima za kuput te lajtunge,da su onak ok,a da nisu uber skupi. btw- dali je tesko zamijenit te lajtunge? hvala

 

nisu preskupi, ako se dobro sjecam oko 300 kn je po metru, najbolje nazoves i pitas, a i mogu ti biti gotovi isti dan

Link to comment
Share on other sites

Tebi bi optimalno bilo textar da si uzmeš,ne znam iz kojeg razloga ti trebaju narezani diskovi,ali to je istina da bušeni ili rezani diskovi brže troše pločice bez obzira koji bio proizvođač.

Sigurno ćeš biti zadovoljan s textarom,evo ti link ako hoćeš neki popust javi se Raptoru s foruma.......

 

http://www.autofista.hr/default.asp?qID=osobni_program&eID=textar

 

 

tnx :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

I ja sam u potragi za prednjim pločicama, do sad sam vozio na EBC green stuff, dobre ali nije to to, bio je neki group bay za black diamond pa me zanima da li to netko kod nas prodaje, ako da neki mi pošalje PM ili ako netko ima za ponudit neš nek se javi.....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se malo raspitivao za taj BLACK DIAMOND na UK Astra forumu kad se bio spominjao neki group buy, vele dečki da to qurca ne valja...

 

Fora izgledaju u onoj crnoj boji (naravno dok se to ne skine), i tu je priči kraj... preformanse su nikakve.

Link to comment
Share on other sites

a bome su i prokleto skupe ; 2,2k kn prednje za moj auto u GroupBuyu bile, tolko negdje kostaju i TAROX koje su 5x bolje ziher

 

Ovo sto je netko napisao da se vise Mintex Ctech ne proizvodi ? Kako to, ako su to super diskovi ? model ima nasljednika ili kaj ?

Nigdje nisam nasao da se ne rade vise ili da postoji neki model iza njih

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je netko napisao da se vise Mintex Ctech ne proizvodi ? Kako to, ako su to super diskovi ? model ima nasljednika ili kaj ?

Nigdje nisam nasao da se ne rade vise ili da postoji neki model iza njih

 

nema vise c-techa, pogledaj na mintexovim stranicama, imas samo mintex racing, samo disk plocice

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...