Jump to content

TFSI - PCV: OCC ili REVAMP


Recommended Posts

TFSI fahreri, par pitanja u vezi PCV-a.

 

Znam da postoji više revizija PCV-a i da svatko "preporuča" zamjenu za najnoviju reviziju, no vidim da je (osim pre-skupog OCC-a) u zadnje vrijeme popularan PCV revamp (PCV delete) mod.

 

 

Koje je Vaše mišljenje o tome?

 

 

 

Tvornički sustav:

 

pcvdiagram.jpg

 

PCV_TFSI.jpg

 

gasket.jpg

 

 

 

Revamp:

 

bsh_pcv_revamp.jpg

 

 

TFSI OCC:

 

forge-oil-catch-can-motores-20-tfsi-255-MLM4677440188_072013-F.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne muči me to, već uljne isparotine kojih bi se rado riješio.

 

PCV je tu radi eko normi, a ja bih najradije te pare ostavio u OCC-u.

 

 

p.s. to što se stepava - zadnja ovo mi je treći TFSI koji se stepava u leru, tako da sam se navikao na to :D

Link to comment
Share on other sites

OCC je obavezan na TFSI-u, bez toga riskiraš i sam motor osim što ti s vremenom sve lošije radi na leru npr. Al opet kad složiš sve, imaš još uvijek onaj odušak sa ispušnoj strani koji mora ići nazad u usis prije turbine jer je tamo neki mjerač za nešto. Uglavnom - sa i bez OCC-a je nebo i zemlja, stavljaj obavezno ili odvuci da ti ide dolje u pod, imaš i takvih kitova u BSH shopu :)

 

Kao što Filip kaže - najveći gušt je kad prazniš to sranje iz kantice i osjećaš se super je znaš da to nije završilo na usisnim ventilima :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Taj Krešo zna o čemu je riječ, tj zna kako izgleda ta pločica koja se šarafi umjesto PCV.a?

Sigurno zna, pa to je obicni iberlauf s sjebanim plasticnim djelovima koji riknu. Nije to neka nauka spojiti u OCC, principi su isti od prvog svijetskog rata.

Link to comment
Share on other sites

Preko moba sam slao, ocito se nesto zbjekalo, evo ponovo: http://www.ebay.com/itm/ADD-W1-UNIVERSAL-OIL-CATCH-TANK-CAN-Purple-B20-B18-T3-T4-Turbo-/141049198775?nma=true&si=C2MZRHPqGqWbNUFkvfQTFEIIE4M%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

Ono sta je bitno kod ovog je da ima ulaze za cijev 8mm i 15mm, kao i da ga mozes napravit breather i closed sistem.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...