Jump to content

TFSI - PCV: OCC ili REVAMP


Recommended Posts

Ono što pripazi je na to da li imaš carcoal kanister, ako ga imaš onda ti ovo nebu stalo na to mjesto gdje si mislio staviti OCC nego ti onda ide na posebno mjesto kao što npr. imam ja sa Forge OCC-om

 

forge-oil-catch-can-motores-20-tfsi-255-MLM4677440188_072013-F.jpg

 

P1080480.jpg

P1080479.jpg

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Nemre ga nitko napravit jeftinije od njih :thumbsup: Obična posuda kao i 99% ostalih occ-a

A što se tiče shippinga, donedavno je na večinu bio free ili neka mala naknada, a sad kad je pošta otišla u qurac onda su digli jako cijenu poštarine ili uopće za cro nešalju.

Link to comment
Share on other sites

Isti su, sve to kinezi rade. Imaju ih kinezi oho vrsta.I one koje je kevin stavio na miceka su isto kinezi, itd...

 

Nisu isti. Ovaj sta si ti stavio, nema mogucnosti montiranja filtera gori, i ne dobijes ga uopce, niti ima dvi dimenzije ulaz/izlaz

Link to comment
Share on other sites

Jooj, imaju ih puno vrsta u ponudi (kinezi), uz gotovo sve idu 2 veličine tih lulica, filter im je valjda 2 dolara.

Radi jedne rupe i filterčića (btw takav filter je 10kn u motormaniji bio) vrijedi 500% više??

Ili pušite fore ak neka firma otisne svoj logo da to nije onda neki kinez napravio za 3 dolara?

Previše sam vremena proveao na svim tim online prodajnim stranicama i vidio stvarno svega, velika večina je kinesko, samo ovisi tko si da truda to zakamuflirat malo pa prodat skuplje.

Inače cijene su po komadu, ak uzmeš više cijena ide dole. Ljudi tako prodaju od njuškala našeg pa do engleskog ebaya, a sve kina.

Link to comment
Share on other sites

i nemoj slusat ove ,imas to kinesko radi isto za par dolara ;)

 

ajde molim te objasni nama koji ne znamo koja je razlika izmedju kineza (200kn) i forgea (2000+kn), sto tocno ta forge kantica radi bolje od kineske kantice? :)

Link to comment
Share on other sites

Kantica kao kantica nije problem .

Problem je u poziciji ulaza u kanticu i same konstrukcije posude .

Ja niti na jednoj slici u ovom threadu nisam vidio pravilno slozenu occ posudu .

Ovo sve "radi" kao i sve druge posude ali ne valjaju .

A kad shvatite da je forge samo sminka a funkcionalnost mu bas nije na razini onda bude vec bolje .

 

Da me nebi sad stavili na kriz ... Forge radi kao sto bi i svaka druga kantica radila .

 

Pogledajte na netu aute slozene za trke .. Wrc .. Time attack itd ...

Tamo su odlicni primjeri kako to mora izgledati .

 

Cilj te posude je da kondenzira uljne pare i skuplja ih unutra .

A oni zavare prikljucke 2 cm jedan do drugog .. Lol:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Potpis na Milleta! :thumbsup:

 

 

@ Mario S3 > ovaj ugljeni filter s lijeve strane motora, za koju to *ičku materinu služi?

Mislim, kakav to filter može trajati vječno a da se ne začepi niti treba čišćenje? Nije li to nekakvo sranje za eko norme i sl. ?

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skužio surfajući po netu, te kineske sa ebaya treba otvoriti, staviti pločicu između ulaza i izlaza tako da pri samome dnu bude prijelaz na izlaznu stranu i ulaznu polovicu napuniti sa onom žicom za pranje suđa...to je kao najjednostvanije i najjeftinije za preraditi....Druga opcija je produžiti ulaz skroz u posudu unutra, tako da bude perforirana cijevčica, onda sve napuniti sa tom žicom za pranje suđa...onda bi to imalo nekog smisla...

Link to comment
Share on other sites

Potpis na Milleta! :thumbsup:

 

 

@ Mario S3 > ovaj ugljeni filter s lijeve strane motora, za koju to *ičku materinu služi?

Mislim, kakav to filter može trajati vječno a da se ne začepi niti treba čišćenje? Nije li to nekakvo sranje za eko norme i sl. ?

 

To je cak i korisna stvar. Skuplja ti benzinske pare dok auto stoji(pogotovo ljeti) i dok motor radi pri malim opterecenjima(vakum) preko jednog solenoida to pusti u usisnu granu. Tako lejti usparas nesto goriva. I nece se zaprljati jer do njega dolazi benzin u plinovitom stanju, a tako i izlazi :).

Link to comment
Share on other sites

To je cak i korisna stvar. Skuplja ti benzinske pare dok auto stoji(pogotovo ljeti) i dok motor radi pri malim opterecenjima(vakum) preko jednog solenoida to pusti u usisnu granu. Tako lejti usparas nesto goriva. I nece se zaprljati jer do njega dolazi benzin u plinovitom stanju, a tako i izlazi :).

 

Ahaaa, dakle to je nešto kao BOS - Benzinus Oxide System? :D:D:D

 

Čitao sam o tome i primjetio da neka TFSI vozila nisu opremljena tim uređajem, pa mi je palo na pamet da ima veze s eko normama.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...