Jump to content

koje plocice odabrat?


Recommended Posts

meni recimo na nježnom kočenju ATE pločice na ATE diskovima lagano civli.. koči super, jedino su mekše pa sukladno tome i ne traju pretjerano..

 

nevjerojatno, ali najbolje mi se za svakodnevnu uporabu pokazala kombinacija ATE pločice i Textar diskovi.. nema cviljenja, disk nije mekan kao ATE, a koči super..

Link to comment
Share on other sites

ma ovo s ATE-om i Brembom je izdrkavanje,ne voziš utrke svaki da pa da ti je to potrebno,imao sam TRW diskove i pločice a sad imam ATE,a sasvim dovoljan je TRW,PAGID ili Textar

 

takvu sam ponudu dobio, ima i ATE ceramic ali to nevidim smisla.

 

ate je cak jeftiniji od trwa.

Link to comment
Share on other sites

meni recimo na nježnom kočenju ATE pločice na ATE diskovima lagano civli.. koči super, jedino su mekše pa sukladno tome i ne traju pretjerano..

 

nevjerojatno, ali najbolje mi se za svakodnevnu uporabu pokazala kombinacija ATE pločice i Textar diskovi.. nema cviljenja, disk nije mekan kao ATE, a koči super..

ne bi se složio da je ate disk mekši, znam da pojede trw pločicu a i textar,što se cviljenja tiče,to nema pravila,sve zna cviliti i po zimi i po ljeti,zato imaš brake fit pa rubove pločice kod montaže lagano prođeš s njim,nakon toga neće ni jedna cviliti,ionako cvile dok se ne skine prvi sloj tj. onaj prvi konusni milimetar

Link to comment
Share on other sites

meni su cvilile u raznim kombinacijama ne samo prvo vrijeme nego stalno. Što se ATE pločica tiče, one koje sam kupio kao ATE zamijenske su cvilile a one koje sam kupio po 3 puta većoj cijeni iz "audi" pakiranja nisu cvilile (oboje na Zimermann diskovima)

I Pagid pločice na istim tim diskovima ne cvile (a ove su od svih najjeftinije). A prije ferodo su vrištale i xyz ostalih

Link to comment
Share on other sites

po mojem iskustvu je, više setova pločica mi izdrži textar nego ATE, ako pričamo o istim pločicama, no tak nebitno.. :)

 

kakav brake fit, daj neki link? ja pobrusim rubove finom turpijom..

 

cvili samo pri parkiranju ili laganom kočenju i to počne cvilit tek kad se potroši 2/3 pločice i nije u pitanju indikator..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...