Jump to content

Bluetooth uredaji za aute


TomiTraktor

Recommended Posts

Mi imamo parrot u autima i nije neka kvaliteta. Čuje se to ok, ali je jasno (pogotovo sugovorniku koji je s druge strane na mobu) da je kvaliteta srozana.

Mi smo u VPNu i meni zna se dogoditi nekad da me recimo kolega zove, on je u autu spojen na BT i zove me na mob i ponekad ne pokazuje njegov broj nego broj recepcije...

Zake se to događa nije nikom jasno.

 

Ostale funkcije su ok, možeš muziku prek moba puštat na njih i tako...

Ne znam kakve su po kvaliteti BT slušalice, jedini problem je što imaš još jedan uređaj za punit i nosat okolo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam starom uzeo fancy parrot sa ekranom u boji, SD kartica, usb, remote qrac palac i relativno je ok jedino što je remote za qrac jer je bežični i više ne radi nego što radi. Ali zvuk je skroz ok, dupli mikrofon ima i full jednostavno se montira u starije aute samo se iskopčaju iso konektori i između konektora od auta i konektora od radija se spoje žice od parrota. Ne znam kakva je situacija na novijim autima i da li su još uvijek klasični iso konektori. Kod mene znam da nisu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije godinu dana stavio Novero Truly One. Ma super mi je stvar, kvaliteta razgovora ok, ništa posebno. Pročita ti imenik i prikazuje tko zove (bez obzira na VPN), puštaš muziku preko moba... Ne moraš se zahebavat sa slušalicom, upališ auto, upali se uređaj i automatski se spoji na mob.

Ma odlična stvar, vrijedi svake kune, barem meni...

Link to comment
Share on other sites

ja imam ovaj vec 4 godine :)

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTxgbyftuIC-RsgIs-d-lDJ8DyUxr7Ia47ZqOUxqnWrXv7f7tFhKg

 

50€ kostao preko ebaya, meni je primarno bilo zbog muzike da svira preko mobitela, kvaliteta zvuka ista kao i kad svira preko cd-a.

preodusevljen.

 

za razgovore i nije bas, tj sugovornici se nikad nisu zalili da cuju neku preveliku razliku kad pricam na mob ili preko ovoga, a i ja njih cujem cist ok, a najveci problem je onaj zvuk kada zvoni nekome, jer onda malo krce zvucnici pa je potrebno stisat malo dok se netko ne javi. :D

 

posto ne znam kak je sa kvalitetom zvuka na parrot i slicnim sistemima nemogu usporedit, no najnormalnije se mogu razgovori kraci raditi preko toga. nema previse zica, moze se spojit do 10 mobitela, nema zaslona nema nista, spaja se na aux port. jednostavnije da jednostavnije ne moze biti :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije godinu dana stavio Novero Truly One. Ma super mi je stvar, kvaliteta razgovora ok, ništa posebno. Pročita ti imenik i prikazuje tko zove (bez obzira na VPN), puštaš muziku preko moba... Ne moraš se zahebavat sa slušalicom, upališ auto, upali se uređaj i automatski se spoji na mob.

Ma odlična stvar, vrijedi svake kune, barem meni...

 

 

Ovog ja imam..zblesira se tu i tamo ali uglavnom radi dobro

Link to comment
Share on other sites

Koristim tvornički BT u kombinaciji sa RNS-E - bolje od toga ne može, sve ostalo je selo i ne radi 100% sa volanom i FIS-om + što se ovo ne vidi, dakle stealth totalni. Svakome bi preporučio da ide na takvu varijantu ako želi izvojiti malo više novaca, ako taj auto pak to nema u opciji, onda jebiga parrot ili nešto slično, po meni je još najbolje imati običnu slušalicu koju staviš po potrebi na uho jer je sve ostalo bacanje novaca.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Koristim tvornički BT u kombinaciji sa RNS-E - bolje od toga ne može, sve ostalo je selo i ne radi 100% sa volanom i FIS-om + što se ovo ne vidi, dakle stealth totalni. Svakome bi preporučio da ide na takvu varijantu ako želi izvojiti malo više novaca, ako taj auto pak to nema u opciji, onda jebiga parrot ili nešto slično, po meni je još najbolje imati običnu slušalicu koju staviš po potrebi na uho jer je sve ostalo bacanje novaca.

 

Ajde majketi mile nađi nekoga tko ce mi za bilo kakve novce sloziti OEM BT u Insigniji

Da se to može ne bi pitao. Da ne govorim da sam ja naručio auto sa BT ali je netko krivo poklikao

Link to comment
Share on other sites

Sigurno ima netko, ja sam sve ugradio naknadno - al kaj nije to službena insignia? Pa nisi valjda lud da u to ugrađuješ nešto od 500+€ ?

 

Zaboravljaš da je VAG sasvim druga priča od ostatka. Ne znam kako je za opel ali ja sam istu stvar htio na volvu pa su se hvatali za glavu u ovlaštenom i rekli da je to nemoguće. Samo zbog takvih stvari bi uvijek radije odabrao auto iz VAG grupacije nego bilo koji drugi jer doslovno je sve moguće naknadno ugraditi, poštelati, promijeniti, programirati.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravljaš da je VAG sasvim druga priča od ostatka. Ne znam kako je za opel ali ja sam istu stvar htio na volvu pa su se hvatali za glavu u ovlaštenom i rekli da je to nemoguće. Samo zbog takvih stvari bi uvijek radije odabrao auto iz VAG grupacije nego bilo koji drugi jer doslovno je sve moguće naknadno ugraditi, poštelati, promijeniti, programirati.

 

Ma i u Zubaku i PIA se hvataju za glavu i uvjeravaju te da nije moguće, a sve teoretski možeš sam ugraditi za 1h sa prekodiravanjem ak imaš VAG-com, jer je već 500 ljudi na netu to radilo prije tebe pa znaš točno kaj treba :)

Link to comment
Share on other sites

Ovog ja imam..zblesira se tu i tamo ali uglavnom radi dobro

 

Meni se još nikad nije zblesirao :)

 

Slažem se s Mariom da je tvornički najbolji, ali ovakva opcija je odmah iza toga. Ja sam slušalicu kupio i koristio sam je doslovno 2 puta koliko je praktična. Ovo je preporod...

Link to comment
Share on other sites

Tko ima mjesta na normalni 1 din radio nije ni to loše rješenje... Imam neki pioneer i radi čisto ok, piše tko zove, importa cijeli imenik, čak mi se sugovornici nisu žalili da me slabije čuju, a mikrofon mi je u ventilaciji lijevo od volana, jer mi se nije dalo razvlačiti žicu do nosača..

Link to comment
Share on other sites

Meni se još nikad nije zblesirao :)

 

Slažem se s Mariom da je tvornički najbolji, ali ovakva opcija je odmah iza toga. Ja sam slušalicu kupio i koristio sam je doslovno 2 puta koliko je praktična. Ovo je preporod...

 

meni se blesira minimalno 5 puta dnevno..al sam dosta u autu..u sred razgovora prebaci na telefon, ili počne neke čudne high pitch zvukove ispuštat..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...