Jump to content

Ugradnja plina - preporuke, savjeti


Recommended Posts

Dakle odlučio sam ugraditi plin u Alfu, 147 1.8 je u pitanju, koga preporučate, dal radi netko s foruma, zanima me obavezno atestiran i dobro odrađen posao i povoljnije od 6500kn.

 

Usisna grana je plastična naravno

Link to comment
Share on other sites

Stsg je ceski...

Imao ga 5 god u hgtu super radio ima ga darek u 156 1.8 nems brige, troginic u 2.0 8vt i dad 16vt isto nema greske...

Za tartsrini nisam cuo rijeci hvale...

Brc imam iz 145 2.0 al cu ipak stavit stag 300 ...

Link to comment
Share on other sites

Brc ima kolega u BMW-u i drugi u Alfi, oba imaju problema s njim, često se mora mapirati, štelati neki bog... neda mi se to prolazit.

 

Stag mi nema nitko od poznatih a Tartarini ima par ljudi koje znam i svi su peri deri

Link to comment
Share on other sites

do sad je bilo oko 6 soma, bit ce nesto jeftinije,cekam nove cijene. dizne valtek sa stelanjem na inbus koje rade minimalno 60 hiljada bez reparacije. a imam par taksija sa preko 100 tisuca bez reparacije. isparivac tomasetto,multiventil tomasetto, elektronika AG centrum zenit, garancija,racun,papiri za atest.

Link to comment
Share on other sites

do sad je bilo oko 6 soma, bit ce nesto jeftinije,cekam nove cijene. dizne valtek sa stelanjem na inbus koje rade minimalno 60 hiljada bez reparacije. a imam par taksija sa preko 100 tisuca bez reparacije. isparivac tomasetto,multiventil tomasetto, elektronika AG centrum zenit, garancija,racun,papiri za atest.

 

 

Daj mi broj telefona na koji te se može dobiti

Link to comment
Share on other sites

zanima me obavezno atestiran i dobro odrađen posao i povoljnije od 6500kn.

 

Usisna grana je plastična naravno

 

Plastična usisna je i još napravit atest i ugradnju plina i da je ispod 6500kn ?

 

Atest sam je 1300cca kad se sve zbroji +vrijeme...plus gorivo što znači da bi instalacija sama bila 5000kn+-

 

Još ako bi stavljao bocu u rezervni kotač iskreno ne vidim tko bi to mogao odradit za te pare a da bude dobar sistem :huh:

 

Par frendova je ugrađivalo nedavno i pošteni sistem pouzdan kvalitetan,niske cijene održavanja i jeftinih dizni za zamjenu,ugrađen kako treba,praktički da se ne vidi je cca 7000kn bez atesta naravno.

Link to comment
Share on other sites

ajd napisat ću i u ovom plinskom topicu- ja platio 5500kn(sama ugradnja bez atesta naravno) direkciju 4cil prije 3 godine, boca umjesto rez.kotača

 

nemam problema

 

http://www.eko-gas.hr/

 

vise puta ih preporucivao... nisam kod njih ugradjivao, ali su mi za sicu popravili stvar za koju su mi drugdje rekli da se nemoze rijesit.

Link to comment
Share on other sites

Sta nije bilo price da ce ukinut neke namete na plin prilikom atesta? Ja gledam isto plin ugraditi. Tko ugrađuje STAG i koje injektore najbolje staviti ak ne te na imbus?

 

ukratko moje iskustvo sa injektorima. med injektori landi renzo sistem. jako dobri, jako bucni, jako skupi i vole riknut. BRC injektori takoder ko i med.sve isto. HANA injektori najnoviji na nasem trzistu jako dobro,pristupacniji sa cijenom, vole se zastopat,pa treba ugradit separatorski filter plinske faze. ovi na inbus, jako jeftini,jako jeftino odrzavanje jer se svi dijelovi mogu zasebno mjenjat. komplet reparacija za 4 cil kod mene je 300 kn,ovo je glupost da se rastelava protok. ako rikne špula i ona se posebno mjenja 50kn. ta vrsta injektora nije najbolja za novije aute jer su sporiji od med,brc i hana injektora. al pokrivaju sigurno 80% auta kod nas i za te novce odlicni. matrix injektori su po 3 ili 4 cyl u komadu,pa ako rikne jedan mjenja se komplet. slicna stvar je i sa isparivacima tomasetto, medu najjeftinijima su, jeftine membrane i drze do 250ks a i vise.

 

ajd napisat ću i u ovom plinskom topicu- ja platio 5500kn(sama ugradnja bez atesta naravno) direkciju 4cil prije 3 godine, boca umjesto rez.kotača

 

nemam problema

 

http://www.eko-gas.hr/

od njih mi uzimamo robu za ove obicne sisteme,znaci materijal je isti,cijena ugradnje ista. jedino za ubrizgavanje u tekucem stanju roba ide izvana,al to su puno vece cijene, i drugaciji princip

 

Link to comment
Share on other sites

Traju malo krace koji se ne servisiraju redovno,ali nije toliko do servisa koliko je do kvalitete plina...kad počnu rikavat injektori rikavaju svima i obično su onda zamaščeni filteri kad naleti lošija tura plina.

 

Ja na svojoj instalaciji imam 2000+ radnih sati i 350 000km u 6 godina zamjenio sam dosad sve vec injektore po jedan put tek na 150+ k km su poceli zezat kad je naletila loša šarža plina...

 

isparivac repariran na 250k,sve drugo radi bez problema...

 

Auto sam platio prije 7 i kusur godina 35k kn a ušteda u razlici goriva u 6+ godina na plin je cca 7 puta toliko :D

Link to comment
Share on other sites

Plastična usisna je i još napravit atest i ugradnju plina i da je ispod 6500kn ?

 

Atest sam je 1300cca kad se sve zbroji +vrijeme...plus gorivo što znači da bi instalacija sama bila 5000kn+-

 

Još ako bi stavljao bocu u rezervni kotač iskreno ne vidim tko bi to mogao odradit za te pare a da bude dobar sistem :huh:

 

Par frendova je ugrađivalo nedavno i pošteni sistem pouzdan kvalitetan,niske cijene održavanja i jeftinih dizni za zamjenu,ugrađen kako treba,praktički da se ne vidi je cca 7000kn bez atesta naravno.

 

Atest radim sam i ne očekujem ga u tu cijenu ali je bitno da imam sve papire koji mi trebaju odnosno da nije ugradio mile po jabukom....

 

Boca obavezno umjesto rezervnog kotača.

 

Tu kod mene imam Tartarini Euro 5 digitalni sve komplet za 6500kn, garancija 3 godine, samo odradim atest i to je to

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...