Jump to content

Trešnja prilikom ubrzavanja - Golf IV TDI


Recommended Posts

Pozdrav,

 

ovako, muku mučim sa trešnjom prilikom ubrzavanja. Da opišem prvo stanje autmobila.

Spušten je gewindama(nije ubijen ali sigurno -50mm), zamašnjak je bio u kurcu(sad nedavno zamjenio sa jednomasenim)

 

Ove dvije stavke navodim kao moguće uzroke kvara.

Do prije mijenjanja zamašnjaka promijenio sam bio nekoliko puta vanjske i unutarnje(zamjenske) homokinetičke. Onda bi na početku bilo donekle ok, ali čim bi došao na autoput, bye bye. Počinje jako tresti prilikom ubrzavanja i to pogotovo s lijeve strane. Kad se auto ohladi onda opet nije jako izraženo.

 

E sada, nakon toga kupim rabljene orginalne homokinetičke i vozio sam se neko vrijeme s njima pa stavio novi zamašnjak. Vraćam se neki dan s autoputem prema zagrebu i opet isti kurac. Znači čim se zagrije počinje tresti.

 

Sad ne znam jel zamašnjak(koji je bio u kurcu skroz) razjebao nešto u getribi pa u getribi trese ili su se i ovi rabljeni homokinetički već razjebali sa onim razjebanim zamašnjakom(imao lufta u dvije osi). Ili to spuštanje tako ždere homokinetičke?(u što nekako sumnjam)

 

Želim to riješiti jer mi ga je već pun kurac.

Jel netko imao neka slična iskustva?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pa nije bez razloga orginal dvomaseni,ak ćeš na tom štedit onda se navikni na vibracije

 

mislim, uzeo sam ga radi toga sto je pouzdaniji i receno mi je da osim malo jaceg zvuka na leru nece biti razlike...no nekako sumnjam da to uzrokuje tresnju volana prilikom ubrzavanja na lijevoj strani...ali hvala na savjetu svakako :)

Link to comment
Share on other sites

Na Passatu 2001 1,9 TDI stavljen jednomaseni zamasnjak umjesto dvomasenog i nema nikakve razlike u voznji. Jedino u leru kako si i napomenuo.

Tako da ne vjerujem da je uzrok tresenje prelazak na jednomaseni zamasnjak.

Link to comment
Share on other sites

Moj stari je kupio Seat Alhambru od susjeda koji je prvi vlasnik i u 295000 km ovo mu je sad 4. dvomaseni zamasnjak. Znaci da je u prosjeku zamasnjak izdrzao nesto vise od 70.000 km. Mislim da je cijeli set sa zamasnjakom nekih 4600-4700 kn sa popustom.

 

Poanta svega je da cak i sa razjebanim zamasnjakom auto nije tresao pri ubrzavanju. Jedino je rostao na leru i imao vibracije, ali samo dok je stajao na mjestu. Nagovarao sam starog da uzme jednomaseni, ali me naravno nije slusao.

 

Kaj nije da je ekipa imala nekih problema sa getribama, pa je zato auto tresao pri ubrzavanju? Dosta takvih slucajeva sam cuo na Ibizama 1,9 TDI.

Link to comment
Share on other sites

Provjeriti homiće i poluosovine.

 

Ne bi smio zbog zamašnjaka tresti pri ubrzanju, tresao bi stalno da je u kurcu.

 

99% poluosovina/homokinetički. Evo kod mene na accordu počelo isto od 80-100 cca (valjda kod svakog accorda na cca 100tkm se to desi). Desni unutarnji zglob

Link to comment
Share on other sites

Dvomaseni zamasnjak nema sanse da izdrzi 250 tkm! Ja osobno ne znam nikog kome je izdrzao vise od 100.000 km i to ako se zbilja normalno vozi. :huh:

Glupost si napisao sad.

 

Meni je na autu jos tvornicko kvacilo i zamasnjak dvomaseni, i jos nikakvih problema ni naznaka za mjenjanje, a auto je 10 godina vozen po zg i zadnje dvije po lici...

A ja se ne vozim ko penzic uvijek...

Link to comment
Share on other sites

Glupost si napisao sad.

 

Meni je na autu jos tvornicko kvacilo i zamasnjak dvomaseni, i jos nikakvih problema ni naznaka za mjenjanje, a auto je 10 godina vozen po zg i zadnje dvije po lici...

A ja se ne vozim ko penzic uvijek...

 

Ajde ti jos jednom procitaj moj post, pa komentiraj... Ako i dalje ne kuzis budem ti u sljedecem boldao. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dex ne izvalci se sad.. lupio si glupost i ostao ziv..:lol:

 

Aha, znaci dvomaseni zamasnjaci traju po 250 tkm pod normalno? Super onda, ne znam zasto se ekipa masovno zali da im odlaze. Ocito seru bezveze.

Moram rec i susjedu da prestane srat i lagat da ih je promijenio 3 u 295000km. Moj stari je promijenio sad 4. cim ga je kupio sa 295.000 km. Mora da su veliki lazovi. :doh:

I Lovrek sa foruma isto mucki provokator kad je mijenjao zamasnjak. c c c, kako samo ekipa laze, a ustvari nis od toga ne mijenjaju. :no2:

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Ti si rekao da ne traju vise od 100, aj odi procitaj sto si napisao..

 

Znaci ekipa koju poznam (znaci ne mogu rec za druge koje ne poznam da nebi bilo reko mi je od Pere sogor ili sestricna) mijenjala je prije 100.000 km. Znaci na tatinoj Alhambri se mijenjalo u prosjeku svakih 73.000 km, a nije sportsko cipano vozilo itd...

 

 

Ocito je Seat od mog starog jedini slucaj sa problemom dvomasenog zamasnjaka dok drugi Seati i VW-i nemaju tih problema. Isto kak se jedino Reneov Clio raspadao dok su svi drugi sportovi bez problema vozili. :D

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...