Jump to content

Trešnja prilikom ubrzavanja - Golf IV TDI


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

moj glas za poluosovinu, da nemas onaj uteg na poluosovini pa se on razljepio, neznam dali je moguce promjenit homokineticke, i odnest poluosovinu na balansiranje ovima kaj balansiraju kardane

imam dvije poluosovine...na prvoj sam stavljao zamjenske koje su ubrzo dale svoje nakon autoputa, ali to sam onda prepisao tome sto je zamasnjak toliko u kurcu bio da je vjerovatno vibracije prenio na njih koje su ionako radi spustanja opterecene i jos k tome sam tada uzeo neke jeftine...onda sam opet na toj polusoovini izmjenio homokineticke s nekim drugima koje takodjer nisu dugo trajale

 

nakon toga sam uzeo drugu poluosovinu sa homokinetickima ali rabljeni i nedugo nakon toga promjenio zamasnjak...no et, i one su isto kratko trajale...

 

ja cu najvjerovatnije promjeniti sve homokineticke i na lijevoj i na desnoj pa nek si jebe mater nakon toga...samo me zanima koje da uzmem da su ajmo reci najbolji omjer cijene i kvalitete...

 

edit: rene, poslao

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

Nisam vidio post gore. A pretpostavljam da ce ti majstor to znat :P Ne znam kak je na Vagenima, ali slobodno me pitaj zasto mrzim ovjes na svojoj Alfi :D

 

Bome da. Zato ja sad idem na Strongflex/powerflex selene, pa ko ga jebe. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Bome da. Zato ja sad idem na Strongflex/powerflex selene, pa ko ga jebe. :rofl:

 

To je najmanji problem meni.

 

Retardirane salice koje su samo na 2.4mjet, 400Nm momenta i talijani koji ne znaju napraviti materijal da traje. Sve potrga, od lezajeva, kinetickih, salica, nosaca...

 

No bitno da pogoni iz Dedre drze 500% vise momenta, a dok ovi na Alfi ne mogu ni OEM.

Link to comment
Share on other sites

bmw 523 97 nedavno mjenjano kvacilo na satu preko 450 tisuca km, kvacilo original, zamasnjak takoder, trese nekad pri laganom kretanju,kod gasenja i u voznji nista.

 

i mislim da nemoze zamasnjak u toj mjeri ostetit homokineticke, ja bi probao odnest poluosovinu kod ovih kaj rade kardane da vide jel u balansu

Link to comment
Share on other sites

i vi koji ste mjenjali dvomasene.....koja je cifra...uzeli ste OEM ili zamjenske?

 

Za 1,9 TDI 130 ks (Seat Alhambra), mislim da je Luk-ov set (lamela, korpa, potisni lezaj i zamasnjak) bio, kostao je oko 4600 kn sa popustoom.

Link to comment
Share on other sites

gdje osjetiš vibracije? auto vibrira ili ih osjetiš na volanu/papučicama?

 

na jednom autu smo imali problem trešnje/vibracija, također su bacali dijagnoze od homokin. do zamašnjaka, na kraju se ispostavilo nosač motora, pa usput baci oko na njih..

Link to comment
Share on other sites

Homokonetički ili poluosovina po meni.

Meni je golf u podu, lomio sam već dvije desne poluosovine zbog struganja i jedan homokinetički baš na toj ljevoj strani kako se tebi čuje, slični su bili simptomi pred raspad. S time da je homokinetički bio glasniji i škljocao kod motanja. Auto ima 260tkm i nikad nije mjenjana ni lamela a kamo li zamašnjak.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...