Jump to content

izrada dihtunga prije turbine


Recommended Posts

Na mom autu sa skuzio da mi prije turbine "curi ispuh" isao sam ispitivat crijeva jer mi se pali lampica engine services equipment, i to tu i tamo!

Auto je Volvo xc90 d5

 

Znaći ne pali se lampica uvjek nema veze vozim li 130 ili 60. ali bitno je da je neki kontinuitet.

 

znaći skužio sam da mi se iza izlazne grane di se spaja grana s turbinom dešavaju mjehurići i to ne malo, nego dosta!

 

 

e sad jel ima tko da radi nekih dihtung da stavim na spoj? ili da uzmem klingerit i sam napravim dihtung?

Link to comment
Share on other sites

"sendvić" brtve tu ne mogu ici, izgore jako jako brzo pogotovo na benzincima di je egt veci nego na dizelu

 

ili onaj lim ili nista

 

 

meni na mazdi OPET izbilo brtvu i sad sam opet poravnao i turbo i granu pa cu vidjeti, samo pasta bez ikakvog dihtunga!

Link to comment
Share on other sites

zasto ne?

pa ne stavis kilu :D samo toliko da "popuni" rupice.

na serijskom fiatu 16v turbo nema nicega, drito grana na kuciste turba.

 

sad sam na mazgi imao onaj perforirani limic brtvu i ispuhalo ju.

 

mozda je problem i u 8mm brezonima :(

Link to comment
Share on other sites

A nek ti se komadić te paste otkine i završi na lopaticama turbine u nezgodnom trenutku tj. broju okretaja turba i eto belaja.

 

Metalni dihtung će držati ako su površine ispred i iza njega savršeno ravne.

Link to comment
Share on other sites

A nek ti se komadić te paste otkine i završi na lopaticama turbine u nezgodnom trenutku tj. broju okretaja turba i eto belaja.

 

Bas to, ja sam probao tu pastu dok nisam mogao nabaviti novi dihtung ispusne grane. Ali sam ju stavio samo na vanjski rub grane i svejedno me bilo frka dali je "iscurila" u unutrasnji dio grane posto se pretvara u kamen kad se stisne.

2 Alfa, 8mm na glava-grana ili grana-turbo?

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam ga nema... očito sam osuđen naručit iz v.britanije i to čekati...

 

e sad treba vidjet jer će to biti riješenje mog problema, jer curi ispuh na sve strane. a lampica se pali tu i tamo... od jeftinijeg prema skupljem držim se pravila

Edited by ToMMeK
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...