Jump to content

Q: Alfa 159 1.9JTD 150ks


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Iskljucivo grad,bez klime,kreni-stani-8.5-10L.

Nacin voznje je brzi. Nije babac style a nije niti jurnjava,jednostavno brza voznja.

 

To je u mojem slucaju.

 

1.9cdti 150ks. Motori su isti,drugacija je turbina malo i mozda neke sitnice.

 

Otvorena voznja, KA-ST,stara cesta,po Omisu voznja,nazad za ZG po staroj. Tank 52L,presao sam nesto preko 760km. Koristena klima,ali ne cijelim putem.

 

Jebiga, 16v-ilici. Da je 8v,bilo bi puno manje.

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

U mom slucaju-da. 10l sigurno ako je i klima upaljena.

 

Da se razumijemo,moja astra je serijala,nije cipana.

 

Imam problema trenutno sa usisnom granom,tj stangicom ali nisam siguran koliko to utjece na potrosnju.

 

Onaj ko kaze da mu 1.9 150ks po iskljucivo gradu Zagrebu trosi manje od 8l,po meni-laze ili vjeruje BCu.

 

Ja racunam po onome koliko L sam tocio,koliko km sam presao.

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Dakle 7-8 litara je minimum minimuma.

 

Grad kreni-stani je sigurno 9/10 litara?

 

Ja sam imao 156 1,9 jtd 16v 140.....chipana....trošila mi je uredno 10-11 litara po gradu,je da je to bilo 2007-me i da sam je fakat gazio,ali mislim da grada ispod 8 teško da može.....

 

Dakle ovo gore je za 156,a 159 je bar 200 kg teža.....

Edited by Uros
Link to comment
Share on other sites

Meni 156 2.4 20v 175ks trosi po gradu (svaki dan Spansko-Radnicka po guzvi) od MINIMALNO 7,5 ako se vuces do 9-10 ako se vozis malo brze.

Tako da, vjerujem da je to ok 9-10 onak malo jace voznje jer su tu negdje po tezini.

 

Board comp uredno pokazuje 6,5 lit :D

Link to comment
Share on other sites

Ma čitam da svi pričaju kako Alfe po BC-u pokazuju 1.5 - 2,0 litre goriva manju potrošnju.... super djeluje na psihu... pogotovo ako ne znaš djeliti kilometre s usipanim litrama LOL

 

Mozda cak i vise lazu.....tj lazu postotno....na 5 je to litra i pol,na 10 je 3...

Link to comment
Share on other sites

Alfe lažu na BC brutalno...

Meni je bila najniža potrosnja realna bila oko 6,5 na čipanom JTD 150 16v - ali gradska (Zagreb) je oko 8

 

JTD 8v mozes vozit sa ispod 5 litara ako želiš...

A po gradu ide bez problema ispod 7 (to govorim za auto klase Stilo)

Link to comment
Share on other sites

ja vas ne kuzim... ili vozite neispravne krame ili se neznate voziti.... moja primera 2.2Di 16 ventilac, pa jebene TAXI gradske voznje... znaci na stajalistu se auto upali-ugasi kod pomicanja 15 puta za redom, klima preko dana cijelo vrijeme upaljena, stalno je u stani-kreni uvijetima i plafon, ali plafon potrosnje je 8.7l mjereno!!! meni u nocnoj voznji sa ganjanjem i jebanjem majke, dakle ima tu i 120 po ilici i maksimirskoj pa nikad nije preko 7l, dapace cesto je 6.5l/100km

 

jos cu napomenuti da ni sa tom potrosnjom nisam zadovoljan jer trebam servisirat denso pumpu a nemam kad, dakle to ide i nize.....

 

 

 

u prijevodu...rijesite se tih galskih, svapskih i talijanskih baraka i kupite japanca (britanca u mom slucaju) :P

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekakvu percepciju da 1.9JTD / 2.0TDI s ~150ks troše po 6.5-7.5 litara, a sada gledam da je 6.5 baš ako odeš na otvorenu cestu, a po gradu nerijetko i 9-10 litara.

 

Ne razumijem računicu, tj. nije mi jasno kako je to moguće za ove "moderne" dizele, kada onaj moj 2.0TFSI s 350ks po otvorenoj cesti troši 6.5 litara, a kada sam non stop u gradu, prosjek mi je 33litre=300-350km.

 

Jel se što dobije onim vađenjem DPF-a / katalizatora / chipanjem? Jel bude litra dolje ili je to samo u snovima?

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekakvu percepciju da 1.9JTD / 2.0TDI s ~150ks troše po 6.5-7.5 litara, a sada gledam da je 6.5 baš ako odeš na otvorenu cestu, a po gradu nerijetko i 9-10 litara.

 

Ne razumijem računicu, tj. nije mi jasno kako je to moguće za ove "moderne" dizele, kada onaj moj 2.0TFSI s 350ks po otvorenoj cesti troši 6.5 litara, a kada sam non stop u gradu, prosjek mi je 33litre=300-350km.

 

Jel se što dobije onim vađenjem DPF-a / katalizatora / chipanjem? Jel bude litra dolje ili je to samo u snovima?

 

Tak kak si ti vozio da bi s 2.0TFSI imao 6,5 - s JTD-om bi imao 4,5 ;)

Ali najveca razlika u potrosnji dizela i benzinca je u gradu - na otvorenoj svi trose malo

 

Tu se prica od JTD 150 al moj JTD 85 u Puntu koji je motor tehnologije stare 15 godina je sad na moru u nekih 900 km trosio 4,56 L/100 a u strogom gradu je prosjek 5,8 (al to je sve svjesno stedljiva voznja - nikako spora ali stedljiva)

Link to comment
Share on other sites

Imam gotovo identičan motor u astri i potrošnja je pala čipanjem 1 l dolje

 

Serijska ja trošila cca 9 mješovite a cipana 8

 

Najviše sto je trošila je 13 l dizela a najmanje 5 po staroj u koloni na 80 kmh

 

Posto je alfa jos veći auto računaj sigurno na ovo moje pola litre plus

 

Nije to niti malo štedljiv motor

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekakvu percepciju da 1.9JTD / 2.0TDI s ~150ks troše po 6.5-7.5 litara, a sada gledam da je 6.5 baš ako odeš na otvorenu cestu, a po gradu nerijetko i 9-10 litara.

 

Ne razumijem računicu, tj. nije mi jasno kako je to moguće za ove "moderne" dizele, kada onaj moj 2.0TFSI s 350ks po otvorenoj cesti troši 6.5 litara, a kada sam non stop u gradu, prosjek mi je 33litre=300-350km.

 

Jel se što dobije onim vađenjem DPF-a / katalizatora / chipanjem? Jel bude litra dolje ili je to samo u snovima?

 

Imao slican 120ks 8v motor u vectri gts, motor je indentican samo je glava drugacija.

Potrosnja grad prosjecne brzine cca. 18kmh je 10lt a autoput 160kmh 6,7 otvorena cesta po ogranicenju bez divljanja oko 5-5,5lt.

Prosjek na 10tkm je bio 7,6lt.

Meni osobno korektna potrosnja s obzirom na skoro 1,6t. Mase.

 

Tebi vozeci se iz sesveta na zitnjak nece trosit vise 8lt.

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

Ja imam taj motor u 156 crosswagonu (1600 kg i "4 pogona"), cipan na 180 konja ... meni u nekom visegodisnjem prosijeku trosi oko 7l/100

Prije par mjeseci sam iz zajebancije isao probati promjeniti rezim voznje da bude sto blize onoj stednoj voznji koju uce na raznim tecajevima ... u tom rezimu imam potrosnju malo ispod 6

Relacije su uglavnom zapresic - zagreb i onda po gradu ili autoput. Sve mjereno na pumpi jer BC laze da je to strasno.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...