Jump to content

Q: Alfa 159 1.9JTD 150ks


Recommended Posts

Normalno da troše kad smo svi čipali i svi vozimo ko da imamo 20 godina i kak se taj auto uopće ne vozi ... :)

Kod mene laguna 1.9 130 čipana je isto rijetko ispod 8 .... van grada dođe to i na 6... u biti skužio sam da joj je najbolje na oko 160-170 po autocesti ... tu troši nešt ispod 8 :D

DPF izvađen, EGR sjeban trenutno, sad ću ga mijenjat jer dimi ko parnjača..

 

Evo recimo 444IN ima Audija kojeg za moje pojmove normalno vozi pa nek kaže kolko troši, ja, skupa sa svima vama nisam dobar primjer jer kog god vidim na cesti ne znaš ko je brži od nas :D

Doduše činjenica je da što jači dizel, a 4cyl to dobiš bolji span km/kn ... recimo baš ti od 180 pa čipani na 210, 220 troše isto ko ovi naši sa 130, 160 ili koliko već...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

To je istina....meni 330d chipan 300 konja troši 10 litara po gradu,a vozim se ono,....većina zna kako.ako se pogodi tjedan dana kiše bude mi grad 8-8,5 litara ....autoput 160 tempomat 6,5 litara,180 - 8 litara......jurio sam do splita 200-250 cjelo vrijeme osim tunela i bilo je 11,7......

Link to comment
Share on other sites

To je za šestaka odlično, ja sam više mislio na ove jače 4cyl ... recimo sa 3.0 tdi se baš nisam nagledao malih brojki, ali dobro ... nisam ga dugo ni vozio.. treba napomenut i da godište (samim time konstrukcija motora igra), ovo sve što mi tu pričamo su kante 10 godina stare po konstrukciji ... dok recimo kod novijih motora, evo već kod Pajde u Insigniji je to druga priča, pa isto tak i za sve novije motore, tak da ćemo se, ak to nastavi ovak i za 10 godina vozit za iste brojke goriva sa jedno 50 konja više..

Link to comment
Share on other sites

recimo baš ti od 180 pa čipani na 210, 220 troše isto ko ovi naši sa 130, 160 ili koliko već...

 

ovo je istina. pogotovo u istim akroserijama. u prijevodu najbolje je uzet neki mid lvl motor. dakle kod bmwa npr 320d (ne 318 ili 330) i slicno. jer daje najbolji omjer ulozenog/dobivenog

Link to comment
Share on other sites

ovo je istina. pogotovo u istim akroserijama. u prijevodu najbolje je uzet neki mid lvl motor. dakle kod bmwa npr 320d (ne 318 ili 330) i slicno. jer daje najbolji omjer ulozenog/dobivenog

 

4 cilindra benve nije nikad dobar izbor :P

Link to comment
Share on other sites

ovo je istina. pogotovo u istim akroserijama. u prijevodu najbolje je uzet neki mid lvl motor. dakle kod bmwa npr 320d (ne 318 ili 330) i slicno. jer daje najbolji omjer ulozenog/dobivenog

 

Kad si vec spomenuo taj bmw motor, onda se isplati uzet 316d/318d (116d/118d) jel su to sve isti 2L motori, sa drugacijim mapama i pokojom sitnicom. Npr. ovaj 116d se komotno chipa na 180ks...

Link to comment
Share on other sites

Kad si vec spomenuo taj bmw motor, onda se isplati uzet 316d/318d (116d/118d) jel su to sve isti 2L motori, sa drugacijim mapama i pokojom sitnicom. Npr. ovaj 116d se komotno chipa na 180ks...

Sad baš gledam, nevjerojatno ali tako je da ...

Link to comment
Share on other sites

Prodan je za pare, a ti i onaj tvoj velikodušni susjed ste zakasnili :)

 

Za njega me briga.. :D

 

A ja sam auto vidio na rejsu, samo si ti bio pijan večer prije pa te nije bilo.. :D Što se mene tiče trebalo je auto izlakirat komplet da bude dobar.. :thumbsup:

A kome ne smeta i onako je dobar.. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...