Jump to content

Nudim/Trazim domaci proizvodi


frx1

Recommended Posts

Tako je, mora imat gorcinu.

Plus realno, dok ih sam ne uberes i nosis u uljaru na presanje, ne znas sto je unutra. Ja sam ove godine prvi put bio u berbi maslina, mi kontinentalci smo vise naviknuti na berbu grozdja. I s ubranim maslinama u uljaru odmah.

Otprilike smo dobili 100 i sitno litara od tone maslina. Pretpostavljam da je to i inace nekakav omjer.

Link to comment
Share on other sites

Svega jednom u životu sam probao meni fino maslinovo ulje. U konobi Vrilo u Prudu kod Metkovića. Bilo je baš jako zelene boje. Žao mi je ko psu što smo se nalijali i zaboravio pitati jel ima za prodati.

 

Ako ima nekoga sa tih prostora da mu je poznata konoba i ulje kakvo imaju, te zna di se to može nabaviti neka javi. Kupujem :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je, mora imat gorcinu.

Plus realno, dok ih sam ne uberes i nosis u uljaru na presanje, ne znas sto je unutra. Ja sam ove godine prvi put bio u berbi maslina, mi kontinentalci smo vise naviknuti na berbu grozdja. I s ubranim maslinama u uljaru odmah.

Otprilike smo dobili 100 i sitno litara od tone maslina. Pretpostavljam da je to i inace nekakav omjer.

 

Sitnu dozu gorčine da, probao sam ih nagrađivanih svim i svačim, a ne bih ih psu dao koliko su gorka...modernističko preseravanje...bar po meni.

To ti je cca. 10% randmana...slabo po meni, ali ako ih se bralo zelene da bi se dobilo "moderno" ulje normalno.

Link to comment
Share on other sites

Sitnu dozu gorčine da, probao sam ih nagrađivanih svim i svačim, a ne bih ih psu dao koliko su gorka...modernističko preseravanje...bar po meni.

To ti je cca. 10% randmana...slabo po meni, ali ako ih se bralo zelene da bi se dobilo "moderno" ulje normalno.

 

Slazem se, i ja sam probao neka nagradjivana i to je pre zeleno i gorko. Rendino je okusom ok, mada mi je prosla godina bila bolja. Trenutno imam u ponudi to gorce za 100kn, pa ak neko voli, nabavim.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, i ja sam probao neka nagradjivana i to je pre zeleno i gorko. Rendino je okusom ok, mada mi je prosla godina bila bolja. Trenutno imam u ponudi to gorce za 100kn, pa ak neko voli, nabavim.

 

Kad trebaš još, pa makar 1 bocu, da usporediš ovogodišnje? :)

 

 

Xman - od 12-15% je inače količina ulja koja se dobije, ove godine je nešto i veći postotak, ali je slabiji urod.

Link to comment
Share on other sites

Kod mojih su masline bolje rodile i još k tome ove sezone nema problema s mušicom.

Ja ionako koristim samo ulje za salatu a prebacio sam se na domaću svinjsku mast za pečenje svega.

 

- - - Updated - - -

 

I te fore da ulje košta 200kn umirem od smijeha, porez na jelene

Link to comment
Share on other sites

Kod mojih su masline bolje rodile i još k tome ove sezone nema problema s mušicom.

Ja ionako koristim samo ulje za salatu a prebacio sam se na domaću svinjsku mast za pečenje svega.

 

 

 

Pa maslinovo ulje i je samo kao začin ili preljev po nečem kad je već pečeno...peći nešto na maslinovom ulju je grijeh.

Link to comment
Share on other sites

Pa maslinovo ulje i je samo kao začin ili preljev po nečem kad je već pečeno...peći nešto na maslinovom ulju je grijeh.

Ja ne koristim ništa osim domaće masti i maslinovog ulja te kokosovog ulja gdje ne želim jak miris.

Bućino ponekad ali rijetko.

Pečem na masti ili maslinovom ulju.

Ovo "biljno" ne koristim.

 

Sent from dark side using the force

Link to comment
Share on other sites

dobar frend se bavi rakijašenjem kao hobi, rakija je fakat fina(šljiva) i radi to po PS-u, inace ga nebi preporucio, cura mu je kvazi dizajner, a oboje su zajebanti, pa eto nastao je ovaj proizvod, posto je ilegalno prodavat alkohol, prodaja ide "samo poznatima", pa ako se netko odluci sa mnom ce kontaktirat

 

098 570 003, marko.licko@gmail.com, PM

 

cijena je za 720ml = 50,00kn

 

96575436265295966938.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...