Jump to content

Nudim/Trazim domaci proizvodi


frx1

Recommended Posts

Oslo sve (34 kg) u ovoj turi. A I ne mogu garantirati za nesto sto nisam vidio. Pokupio danas i vrganji su bili svjezi I danas ubrani. Za kvalitetu pitaj [mention=759]wildD[/mention], nadam se da je zadovoljan ja znam da ja jesam
Ove93aa3e794f84aedab0c672b474929a15.jpg

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vrganji odlicni. Ispod 60-70kn neces naci to sto trazis, ja svoje kaj sam danas uzeo sam narezao i spremio u skrinju. Nisu A klasa sto nisam ni ocekivao, ali minimalno otpada bilo s njih i miješana je roba, ali nijedan nije bio gnjecav

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ove93aa3e794f84aedab0c672b474929a15.jpg

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Snjur ko god da je to brao reci mu da nije baš neki gljivar...da ne kažem neku nepristojnu i grubu riječ
Sa nijedne gljive nije ostrugao niti odrezao micelij ( donji dio stapke treba dobro oguliti ili jednostavno odrezati ) tako da će na tim mjestima rasti u buduće dosta manje ili neće uopće

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Snjur ko god da je to brao reci mu da nije baš neki gljivar...da ne kažem neku nepristojnu i grubu riječ
Sa nijedne gljive nije ostrugao niti odrezao micelij ( donji dio stapke treba dobro oguliti ili jednostavno odrezati ) tako da će na tim mjestima rasti u buduće dosta manje ili neće uopće

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk

Jbg ja sam samo kupac nista ti se ne razumijem u to

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On ‎28‎.‎9‎.‎2017‎. at 2:06 PM, plastikman said:

Snjur ko god da je to brao reci mu da nije baš neki gljivar...da ne kažem neku nepristojnu i grubu riječ
Sa nijedne gljive nije ostrugao niti odrezao micelij ( donji dio stapke treba dobro oguliti ili jednostavno odrezati ) tako da će na tim mjestima rasti u buduće dosta manje ili neće uopće

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
 

Nije da branim berača, i po meni je to glupo napravio ali kad je donio već je bilo kasno, ali samo mali ispravak micelij nije donji dio stapke (da ljudi ne bi krivo shvatili iz tvoje rečenice) već su micelij spore koje ispadaju iz klobuka. Vrganji se kao i ostale gljive šire preko spora/micelija koji ispada iz odnosno ispod klobuka. Korijen (donji dio stapke) se ostavlja jer postoji pretpostavka da je dio micelija možda već ispao oko i na donji dio stapke pa se time očekuje da je šansa za rast veća ali iz samog korijena ne niče nova gljiva ;-). U biti, više se postiže ostavljanjem i ne ubiranjem starih gljiva. A toga je ove godine isto bilo brali su i mlade i stare bez ikakvog reda.

 

A izgleda da je ove godine stvarno bilo jako puno vrganja jer su ih prodavali svi i sva i cijena je kod nekih pala jako nisko.

Edited by Hive
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ove godine je bila rekordna sezona za vrganje unazad 10 godina sigurno.

 

Bio sam na Muljavi kad su iz šume sa traktorom vukli kola puna vrganja..to u životu nisam vidio

 

 

Ako bude netko imao suhih za prodat nek stavi tu.

On ‎28‎.‎9‎.‎2017 at 2:06 PM, plastikman said:

Snjur ko god da je to brao reci mu da nije baš neki gljivar...da ne kažem neku nepristojnu i grubu riječ
Sa nijedne gljive nije ostrugao niti odrezao micelij ( donji dio stapke treba dobro oguliti ili jednostavno odrezati ) tako da će na tim mjestima rasti u buduće dosta manje ili neće uopće

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
 

 

 

Ovo je baš katastrofalno..

Link to comment
Share on other sites

Ekipa proizvod je potpuno nov i kao takav jedinstven, tradicionalni način proizvodnje - ručno se sve izrađuje baš kao i kod Zagorskih mlinaca, ovo je projekt koji je nakon jako dugo vremena zaživio tek neki dan, jer je bilo puno prepreka da se takav proizvod stavi na tržište, no ajde i tome je došao kraj, jučer smo službeno obacili Bureau Veritas certifikaciju tako da smo zapravo prvu šaržu pustili kroz našu maloprodaju na tržište u našoj regiji prije cca 5 dana ... nemam još neki povratni feedback od lokalinih kupaca, jer je to proizvod za malo ''bolje osvještene'' potrošaće, a poglavito namjenjen za odjele zdrave hrane ili bio/eko/organic trgovine...no predstavljajuči iste na tematskim sajmovima, promidžbama i slično, potrošaći/kupci su bili izuzetno zadovoljni i traže ponovno ....zašto, jer je za razliku od tradicionalnih mlinaca ovaj proizvod bogatiji bjelančevinama i nutritivna vrijednost je veća nego li je to slučaj kod ''običnih'' mlinaca (heljdino brašno + pirove posije + brašno t550 + sol i voda), treba se naučit malo na okus, ali eto. Bilo je tu i test proba sa brašnom konoplje, dinkelom ...no to nebude išlo .... S obzirom da smo u full proizvodnji tradicionalnih Zagorskih mlinaca, ne vjerujem da ćemo ove do kraja godine plasirati na šire tržište, jer jednostavno nećemo biti u mogućnosti ih proizvesti. No ako tko zaista želi mlince Rustikalne probati prije nego li osvanu u Vašoj obližnjoj trgovini, a nije iz recimo moje regije, možemo dostaviti ZG Žitnjak - Jankomir manje više svaki radni dan, no za više detalja oko isporuke molim pm ili 98 460 180 poziv/sms/vajfer/vacap ....slanje poštom ne prakticiram jer se radi o izrazito lomljivom proizvodu pa je pitanje što biste dobili na adresu ....promo cijena za Rustikalne mlince 500gr je 15,00 kn ....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ima netko domaceg meda od Bagrema. Obicno uzimam od rodjaka iz Sinja i njegovog OPG-a ali sve sto je ovu sezonu vrcao i upakirao, rasprodao je u roku keks...

 

Ali da je ono bas pravi, domaci. Ne ono kad u Intersparu vidim na tegli da pise mjesavina meda iz EU i meda koji nije iz EU. Mozda kineskog :lol::lol:

 

Doma trosimo 4-5 tegli od 900 grama mjesecno pa tu kolicinu trebam...

 

 

.

Edited by Fox
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...