Jump to content

Xenon balasti


Recommended Posts

Koja je razlika između digitalnog i analognog balasta? Jesu im instalacije iste? Mislim da sad imam analogni pa me zanima jel moram kaj prespajat za digitalni ili samo spojim na stare instalacije?

Analogni DC - 200kn/set (niza kvaliteta)

 

Jesu Hyluxtek stvarno puno bolji od ostalih da koštaju skoro duplo?

Link to comment
Share on other sites

nema veličine nikakve veze, mogu biti digitalni debeli i tanki, i isto analogni. Razlika je u elektronici. DC i AC je izmjenična i istosmjerna struja. AC utječu na to da žarulja svijetli više prema nižim temperaturama boje, a DC prema višim. Npr 6000K će na AC balastu biti bijelo, a na DC plavkasto. S time da kinezi na bilo kakav balast nalijepe AC ili DC, pa zapravo nemaš pojma o čemu se radi, jer izgledaju isto

 

EDIT: konektori su isti. ako ti trenutni valjaju, nemaš razloga mijenjati

Link to comment
Share on other sites

mene su farovi vec izludili...bixenon leca ugrađena u obični far

 

4 godine bilo super i crko balast jedan digitalni,stavio oba nova slim digitalna,pa crkla sijalica i stavio obje nove,sad bi se mogao zaklet da farovi svjetle upola manjim intenzitetom...jel do sijalica ili balasta fakat više ne znam

 

 

frendovi koji ima sve isto svjetle dosta jače...više nemam ideju šta radit jer se ovako koma za vozit duže po noci,ako tko ima kakav dobar savjet slušam

Link to comment
Share on other sites

mene su farovi vec izludili...bixenon leca ugrađena u obični far

 

4 godine bilo super i crko balast jedan digitalni,stavio oba nova slim digitalna,pa crkla sijalica i stavio obje nove,sad bi se mogao zaklet da farovi svjetle upola manjim intenzitetom...jel do sijalica ili balasta fakat više ne znam

 

 

frendovi koji ima sve isto svjetle dosta jače...više nemam ideju šta radit jer se ovako koma za vozit duže po noci,ako tko ima kakav dobar savjet slušam

 

lako moguce da su zarulje, frend je bio na skuter stavio neki xenon, svijetlilo je gore nego sa halogenom :lol:

Link to comment
Share on other sites

mene su farovi vec izludili...bixenon leca ugrađena u obični far

 

4 godine bilo super i crko balast jedan digitalni,stavio oba nova slim digitalna,pa crkla sijalica i stavio obje nove,sad bi se mogao zaklet da farovi svjetle upola manjim intenzitetom...jel do sijalica ili balasta fakat više ne znam

 

 

frendovi koji ima sve isto svjetle dosta jače...više nemam ideju šta radit jer se ovako koma za vozit duže po noci,ako tko ima kakav dobar savjet slušam

 

 

Provjeri sjenila,zna biti da ih toplina HID-a spali..kao na E46 sa ZKW farovima..

Link to comment
Share on other sites

ovisi na koje misliš, al ove LED kako se prodaju po njuskalu i to, to je frend ubacio i svijetli, al vidljivost je nikakva.

 

Ima na ebayu za kupiti CREE LED set sa balastima i pasivnim hladnjacima i ventilatorima na žaruljama. Koliko sam čitao i gledao malo testove čak bi trebali biti bolji za neki određeni postotak od xenona. Ovako nešta:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Set-Of-2-Car-Truck-CREE-50W-4800LM-6000K-LED-Headlight-Conversion-Kit-H7-Driving-/381115003591?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item58bc3972c7

 

 

Link to comment
Share on other sites

lako moguce da su zarulje, frend je bio na skuter stavio neki xenon, svijetlilo je gore nego sa halogenom :lol:

 

ovisi na koje misliš, al ove LED kako se prodaju po njuskalu i to, to je frend ubacio i svijetli, al vidljivost je nikakva.

 

Provjeri sjenila,zna biti da ih toplina HID-a spali..kao na E46 sa ZKW farovima..

 

Xenon žarulja se grije duplo manje od halogene žarulje tako da je to nemoguće. Neka sjenila su po defaultu loša, npr. sva japanska koja su u lećama, na tvorničkim xenon ili halogenim farovima odlaze već na 100kkm ako svjetla stalno gore. Primjer za to su npr. sve Toyote, Subarui itd. Jens će znati više, ljudima je skidao sa auta doslovno spaljena sjenila, naravno da nisu ništa vidjeli na cesti :)

 

Jel istina da H4 zarulja trazi balast od 55W? da nece radit na 35W?

Nije :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

ovisi na koje misliš, al ove LED kako se prodaju po njuskalu i to, to je frend ubacio i svijetli, al vidljivost je nikakva.

 

Jel valja to šta, jesi isprobavao ? Da si piknem jedan set za maglenke :)

 

Na žalost nisam probao jer nemam na čemu a dobio sam ih tek nedavno, a u HR možeš na prste nabrojati ljude koji će dati te novce za taj set. I to je još cijena prilagođena HR tržištu. Prodao sam neki dan H4 bi-LED set u Rijeku, nisam dobio povratnu informaciju al trebalo bi jebeno svjetliti, 2 Philips diode za kratko + 1 dodatna za dugo, ukupno 3600Lm! Single set je 2400Lm, što je jako puno u odnosu na npr. H7 žarulju koja daje 1500lm. Uglavnom mogao sam birati između svega i svačega, uzeo sam najskuplje i najbolje u ponudi, kad već većina drugih ide po principu uvezi sranje jer ti nitko neće platit puno novaca za nešto kvalitetno. Meni roba može stajat na skladištu, nije bed neću propast :).

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...