Jump to content

Audi RS5 uhvacen...


Dinnek

Recommended Posts

jel mi se cini ili je to prvi auto koji ne understeera ko veliki kroz zavoj kad tezina sjedne iza

 

kod ovih b8 serija su razvili potpuno novu platformu... MLP ilitiga modular longitudinal platform - ima na googlu dosta informacija...

 

 

MLP allows Audi to place the longitudinally-mounted engine and transmission further rearwards, (shifting the centre of mass of the major mechanical components (engine and transmission) behind the front axle), and allows an increase in the wheelbase without lengthening the car's overall exterior dimensions. Less front overhang means MLP-based models will have a more even front:rear weight distribution.

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

Oće imat više od 415 ks ?

 

Baš me zanima kakva će vremena raditi, jer S5 se već pokazao kao savršeno izbalansiran auto, ovo bi trebalo biti vjerojatno još bolje i sa više konja !

 

A much welcomed hike in power from 345bhp to possibly 450bhp.Using the old RS4 4.2 V8,

 

a S5 - Detuned B7 RS4 engine... 350bhp

Link to comment
Share on other sites

Krajnje vrijeme je da audi izbaci nesto da zada drugima glavobolje... Ali opet, mislim da nece ici na to da bude brzi i jaci od R8, dakle kaj, 420ks plafon?

 

3.0tfsi 333ks sada ide u S5 i bilo bi glupo stavljati 4.2 u RS5......a pričali kako će raditi 3.0TFSI i za RS izvedbe

 

dakle bili živi pa vidjeli

Link to comment
Share on other sites

?????

 

Aj ti meni složi zvuk V10 motora na moj 2.0 sa 4cilindra, nisu bitni novci ! :)

 

 

mislio sam na ovo

a proizvođač u testnoj fazi auta radi svašta da sakrije od oka i sluha javnosti.....i konkurencije

mislim da je sramotno za Audi da stavi 4.2 od RS4 ma koliko taj motor bio dobar.......treba ići naprijed i davati nove i bolje rezultate....

Link to comment
Share on other sites

kao i sta sam pretpostavlja, testiraju ga u karoseriji S5

 

audi_rs5-3.jpg

audi_rs5-2.jpg

 

tako da se nadam da ce doc do nekih ozbiljnijih prosirenja i preinaka sta se tice branika...

 

 

a evo i nekog texta vezanog za motor.

Legendarna staza na Nürburgringu otkrila nam je tako da će prednjim djelom dominirati veliki usisnici za zrak u odbojniku koji su zaduženi za hlađenje intercoolera dvaju turbina koje su pridodane 4,2-litrenom V8 benzincu. Iako se još ne navode podaci o snazi, za vjerovati je kako će razvijati oko 450 KS i oko 500 Nm okretnog momenta. Dovoljno će to biti za ubrzanje od 0-100 km/h za manje od 5 sekundi i maksimalnu brzinu veću od 300 km/h, koja će u serijskoj izvedbi ipak biti elektronski ograničena na 250.

 

 

 

 

 

 

------ s tim da, mozda smo se i mi prenaglili.... mozda je ovo testiranje zadnjeg S5 sa 3.0 TFSI motorom....

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...