Jump to content

Aktuator od turba


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Sa jačom oprugom će samo dobiti još veći overboost. Ovo je mali turbo, kako si i sam rekao, i ne znam što više od njega očekuješ. Da može držati 1 bar do blokade bilo bi tu i dosta više snage.

Link to comment
Share on other sites

Orginalni tlak je 0.5-0.6 bara i to je 150ks.. nakon usisa, ispuha, IC-a, remapa... tlak ide na cca 1.3-1.4 i oko 220-230ks

Navodno je orginal aktuator podesen na 5 psi-a i u kombinaciji sa n75 ventilom drzi taj tlak i onda nakon remapa i jaci tlak

 

S vremenom opruga oslabi itd i onda sam tlak u turbu pocne otvarati wg jer je slaba opruga

Neki su probali i sa vanjskom oprugom "pomoc" aktuatoru i kazu da je puno bolje

2ilkkk2.jpg

Link to comment
Share on other sites

EDIT : preduhitrio si me već dok sam pisao post :)

 

Nađi si oprugu nekakvu duljine da zakačiš na gljivu vakuma na aktuatoru tamo gdje imaš i sa druge strane iza matice i onda će držati tlak. Tako je i Strah sa Cuprom imao sličan problem i ovo je otklonilo smetnju :)

 

Ovako nešta:

 

SAM_0853.jpg

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5700226-Wastegate-Actuator-Spring-Mod

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

Sa jačom oprugom će samo dobiti još veći overboost. Ovo je mali turbo, kako si i sam rekao, i ne znam što više od njega očekuješ. Da može držati 1 bar do blokade bilo bi tu i dosta više snage.

 

Ne nuzno, moze tolko povecati BP da ce s 1bar boosta imati manje konja nego s 0.8bar-a.

Link to comment
Share on other sites

Ima smisla to što kažeš, iako evo recimo kod mene primjer...isto imam mali turbo, wastegate tlak je 0.35 bara...Ja kad napucam gas na nižim okretajima čujem wastegate kako pušta, turbo ne hvata boost kako bi trebao, ja pokušavam kompenzirati kroz mapu, i onda kad uhvati onda mi je duty cycle na mapi prevelik pa skoči u overboost dok ga ne ispegla....

 

Ako je ta moja logika ispravna iako ja nemam previše iskustva, igram se u zonama sigurnoga.... :D

Link to comment
Share on other sites

Forge ima za kupit za 1.8t aktuator bas radi tog problema

Mene zanima kako to provjerit (vjerojatno cu probat oprugu izvana zakacit za probu i logiranje)

 

Isto kao i entuzijast cujem kako boost bjezi u auspuh kroz wg.

 

Tu i tamo se zna dogodit da drzi pa mi je zadnji put skinulo crijevo sa ic-a koje je prije toga drzalo 6 mjeseci bez greske :lol:

 

EDIT:

Bas prije par dana mi je Beli rekao kako mi je auto glasniji nego prije, a to je baš jer wg pušta :D

Edited by Logic
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da nećeš nužno profitirati sa većim boostom na tako malom turbu. Čak štoviše i kako je fire već rekao, vrlo vjerojatno ćeš izgubiti snagu. Forsiranje turba van njegovog efikasnog područja uvijek je pad snage.

 

Ako želiš više snage stavi veći turbo.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom i u planu je veci turbo al trenutno ne jer povlaci jos par stvari za sobom

 

Ja ovdje pokusavam saznat kako provjerit dal je aktuator dobar jer ipak nakon skoro 190k km sigurno ne radi kao prvi dan

Po logovima s neta sam zakljucio da identican auto sa tim turbom bolje drzi tlak jer mu je aktuator ispravan

Link to comment
Share on other sites

Jedino da ga skineš dolje i spojiš na kompresor sa manometrom i gledaš na kojem tlaku otvara WG.

 

Zar se ne može kupiti nova membrana i opruga? Drugo se u principu nema šta potrošiti, ako su vratašca WG-a i dosjed čitavi..

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom i u planu je veci turbo al trenutno ne jer povlaci jos par stvari za sobom

 

Ja ovdje pokusavam saznat kako provjerit dal je aktuator dobar jer ipak nakon skoro 190k km sigurno ne radi kao prvi dan

Po logovima s neta sam zakljucio da identican auto sa tim turbom bolje drzi tlak jer mu je aktuator ispravan

 

Prvo definiraj sto zelis, vise snage ili vise boosta. Ako zelis vise boosta, onda samo naspanaj aktuator. Ako zelis vise snage, e onda je to malo veci problem.

Link to comment
Share on other sites

Jedino da ga skineš dolje i spojiš na kompresor sa manometrom i gledaš na kojem tlaku otvara WG.

 

Zar se ne može kupiti nova membrana i opruga? Drugo se u principu nema šta potrošiti, ako su vratašca WG-a i dosjed čitavi..

 

Ako rikne membrana, onda boost otide na vise.

Link to comment
Share on other sites

Kako sam i gore napisao.. izgleda da je slab aktuator i tlak u turbu sam otvori wg, zrak izlazi na njega i ne vrti krilca..

Nebi ni gledao na to da mi protok kroz maf stima jer dođe do cca 170 g/s.. onda tu i tamo kad se poklope zvijezde i tlak stima skoci na 185 g/s

 

Iskreno ja bi rađe veci turbo i na 1 bar imao 300ks nego sad na 1.4 210-220, al za sad sam osuđen na ovo

 

Budem se poigrao ove dane

Link to comment
Share on other sites

10x vise benzina/plina mi treba do peveca nego kaj kosta opruga :rofl:

Budem potrazio, hvala :thumbsup:

 

Stavi oprugu od zadnjih pakni (bubanj-kočnice) , to sam ja imao na jednom autu,funkcioniralo je :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...