Jump to content

Aktuator od turba


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

I opet se vracamo na to da mapa trazi od n75 da otvori i n75 je na 100% al je aktuator slab i ispuh sam otvori wg

Zato sam i stavio oprugu koja je pomogla drzat zatvoren wg i dobio sam malo tlaka u visima, al je nuspojava overboost

 

Je sad jasnije?

 

Da jos koji puta ponovim il ces kao u svakoj temi napisat da se stavi Vems pa da ce bit uredu jer je ova elektronika za k...?

Link to comment
Share on other sites

I opet se vracamo na to da mapa trazi od n75 da otvori i n75 je na 100% al je aktuator slab i ispuh sam otvori wg

Zato sam i stavio oprugu koja je pomogla drzat zatvoren wg i dobio sam malo tlaka u visima, al je nuspojava overboost

 

Je sad jasnije?

 

Da jos koji puta ponovim il ces kao u svakoj temi napisat da se stavi Vems pa da ce bit uredu jer je ova elektronika za k...?

 

Samo kazem promjeni n75 mapu i neces imati problema s overboostom.

Link to comment
Share on other sites

Pa gores sam ti napisao da imam n75j koji je dosta agresivniji i jos ti stavim 2 loga, jedan sa j i jedan s orginal i tocno se vidi kako j ima overboost..

Odnosno dok nema opruge i kod mene se j izregulira i nauci s vremenom..

Jbg nemogu si izmjenit mapu za n75 tako da ostaje tako kako je,

a probat cu mehanicki rijesit to sa orginal n75 dok je ovaj turbo na autu.. a i nasao sam si zanimljiv turbo pa sad treba financije sredit...

Link to comment
Share on other sites

Pa bas i nije varanje kad ecu trazi tlak a turbo ga nemoza dat jer plinovi izlaze kroz wg koji je preslab

I jos ako vratim orginal n75 jer ponavljam sad imam n75j koji je poznat da ima overboost ali nije tako velik bez opruge

 

Ako uspijem sa kombinacijom orginal n75 i mozda slabijom oprugom doc do toga da nemam overboost i da mi drzi tlak malo bolje onda super

Ako ne uspijem vozit cu se kao i do sad.. ionako nisam naisao na 1.8t sa k03s koji ide bolje od mog..

 

Nije problem platit, problem je nac tko ce to napravit

Link to comment
Share on other sites

Pa logično je da ćeš bez remapa tablice za tlak teško postići željeno jer si promijenio mehaničko svojstvo wg-a...sad drži dolje, ali i teže regulira gore jer propuštanje istog tlaka na wg (prema tablici) ne može više toliko otvoriti wg kao prije orpuge...A tablica ti je preagresivna jer si kompenzirao slab wg, ono o čemu sam ja pisao da se događa....

Link to comment
Share on other sites

Pa logično je da ćeš bez remapa tablice za tlak teško postići željeno jer si promijenio mehaničko svojstvo wg-a...sad drži dolje, ali i teže regulira gore jer propuštanje istog tlaka na wg (prema tablici) ne može više toliko otvoriti wg kao prije orpuge...A tablica ti je preagresivna jer si kompenzirao slab wg, ono o čemu sam ja pisao da se događa....

 

Ali onda pid regulator oce smanjiti boost i nakupi se intergrabilna pogreska(I) i onda gore ima premalo tlaka. Uglavnom to je jako lose put koji moze kobno zavrsiti.

Link to comment
Share on other sites

Pa bas i nije varanje kad ecu trazi tlak a turbo ga nemoza dat jer plinovi izlaze kroz wg koji je preslab

I jos ako vratim orginal n75 jer ponavljam sad imam n75j koji je poznat da ima overboost ali nije tako velik bez opruge

 

Ako uspijem sa kombinacijom orginal n75 i mozda slabijom oprugom doc do toga da nemam overboost i da mi drzi tlak malo bolje onda super

Ako ne uspijem vozit cu se kao i do sad.. ionako nisam naisao na 1.8t sa k03s koji ide bolje od mog..

 

Nije problem platit, problem je nac tko ce to napravit

 

Zasti ne sve poslozis gore, npr uzmes od forgea acutator sa jacom oprugom i odes kod Belog ili jos bolje kod Matjaza na stol da ti sve poslozi.

Ja sam tako imao na starom turbu.

Link to comment
Share on other sites

Ne da mi se ulagati više u ovaj turbo.. Ako uspijem kaj jeftino iskemijat onda ok. inače ću se ovako vozit. To mi je i bio plan jer radim 15km od ribnice, Al Matjaz ne želi prckat po autu jer je gore plin. Imao je prije losa iskustva s tim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kratko pitanje - ako mi je target boost 1.6 bar, i ako stavim 1.5 bar aktuator - hoću li moći elegantno izregulirati tlak ili će biti overboosta? Može li se on podesiti da otvara ranije tipa da se malo otpusti? GT3076, uzeo bi onda onaj 1.5 bar aktuator ako Miki nema 1.2 koliko bi bilo idealno

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Kratko pitanje - ako mi je target boost 1.6 bar, i ako stavim 1.5 bar aktuator - hoću li moći elegantno izregulirati tlak ili će biti overboosta? Može li se on podesiti da otvara ranije tipa da se malo otpusti? GT3076, uzeo bi onda onaj 1.5 bar aktuator ako Miki nema 1.2 koliko bi bilo idealno

 

Trebas promjeniti tako zvanu n75 mapu(neki je zovu i overboost mapu) i onda ce biti ok.

Link to comment
Share on other sites

Trebas promjeniti tako zvanu n75 mapu(neki je zovu i overboost mapu) i onda ce biti ok.

Nemam ja više N75 (samo je uštekan da komp ne baca greške), sve mi radi eboost2 - overboosta kao overboosta niti nema brijem u revo mapi, mogu jedino sam poštelati na njemu na koliko da mi reže tlak ako dođe do njega (sada je to na 2 bara). Mene zanima samo jel tako čvrsti WG može izregulirati tu finu razliku od 1.5 bar do 1.6 bar. Za jači tlak znam da može, ali ovo je everyday tlak.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavljao oprugu na actuator pošto auto više nikako nije išao u overboost kao prije,a i boost je dosta oscilirao od o.7-0.9 bara, s tim da je tražena vrijednost 0.9 bara, k03 turbo. Kombinirao sam zategnutost opruge i one 2 matice, tj. mijenjanje duljine kraka actuatora. Na kraju sam dobio dosta dobar rezultat, na 3000 okr imam oko 1.25 bara, i fino se polako spusti na 0.9 i drži taj pritisak savršeno mirno.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...