Jump to content

Bilstein B8 ili AP gewinde


Recommended Posts

Molim savjet šta uzeti, auto je Punto mk1:

 

Auto će u slučaju B8-ica biti spušten cca 6-7cm, isto tako i sa gewindama.

 

Gewinde su cca 3500kn, al to je kompletno nov ovjes i podesiv po visini u MM . Dvije prednje B8-ice bi me došle cca 1800kn, opruge -6cm imam, iza bi ostavio trenutni setup ( - 4cm na serijali amortizerima ). Najbitnije mi je da auto bude fino vozljiv, al i udoban koliko Punto može bit

 

molim neki konkretan savjet

Link to comment
Share on other sites

preko cca 4000kn ne bi išao za gewinde, ipak je to punto, i to je previše - tako da kw i ostali od 1000 i nešto eura otpadaju

 

ustvari me najviše zanima kako se B8 amortizer ponaša na jako niskim oprugama, jer vidim na stranici da je baš pravljen za to, a i nekako mi je najprimamljivija opcija ( najjeftinija )

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

preko cca 4000kn ne bi išao za gewinde, ipak je to punto, i to je previše - tako da kw i ostali od 1000 i nešto eura otpadaju

 

ustvari me najviše zanima kako se B8 amortizer ponaša na jako niskim oprugama, jer vidim na stranici da je baš pravljen za to, a i nekako mi je najprimamljivija opcija ( najjeftinija )

 

B8 je za to i predvidjen, za nize opruge... Ja serijski na svom imam B6 (duzi stup amortizera) i Eibach opruge, dakle OEM sve i meni se super ponasa, jedino bi volio da je malo nize i tvrdje :) Sto bi se dalo rijesiti sa drugim nizim i tvrdjim oprugama...

 

Ne vjerujem da ti je B8 baš za 6-7cm.

 

Moja preporuka su ti gewinde ako se da štelat barem povrat.

 

Najbolje da posalje upit u Bilstein... Mislim da bi trebalo ici do 6 cm (za B8)...

Link to comment
Share on other sites

Dali si gleda mozda imaju li Koniji u ponudi, oni imaju i stelanje tvrdoce, B8 nema

 

Ja na w201 imao kombinaciju Koni stelajuci i h&r opruge.. Super za voziti, a unutar budjeta..

 

poslan upit gabreku :)

Link to comment
Share on other sites

MP ima ti onaj lik iz srbije na faceu super cijene,imaš racing oglasnik pa nađi tamo...

 

Al ako i nađeš u dučanu,neće bit baš jeftini,grga je bio dao oko 4500kn za brava komplet,tak da ispod 500e za punta nebude sigurno

Link to comment
Share on other sites

MP ima ti onaj lik iz srbije na faceu super cijene,imaš racing oglasnik pa nađi tamo...

 

Al ako i nađeš u dučanu,neće bit baš jeftini,grga je bio dao oko 4500kn za brava komplet,tak da ispod 500e za punta nebude sigurno

 

povirit ću :thumbsup:

 

računam cca 1500-2000kn, ko i B8-ice, jer ionako mislim samo dva prednja uzet, pa s vremenom kompletirat sa zadnjima

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

MP ima ti onaj lik iz srbije na faceu super cijene,imaš racing oglasnik pa nađi tamo...

 

Al ako i nađeš u dučanu,neće bit baš jeftini,grga je bio dao oko 4500kn za brava komplet,tak da ispod 500e za punta nebude sigurno

 

ima više tih grupa , koja točno, daj link

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...