Jump to content

Dsg i auto-hold pitanje


Recommended Posts

Radi se o Golfu 7. Posto nemam bas iskustva sa tim mjenjacima, a ni klasicnim automaticima, ne znam da li je ok da mjenjac bude u D polozaju dok ga Auto-hold drzi, npr. na semaforu.

Pretpostavljam da ta funkcija ne radi sa rucnom kocnicom nego preko abs-a, pa bi po toj logici bilo kao da stojim, mjenjac je u Drive-u i sam drzim kocnicu.

Jel bolje radi dugotrajnosti mjenjaca stavljati ga svaki put u neutralno ili je isto ok da ostane u D sa auto-holdom/kocnicom?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zasto onda auto "se smiri" kao da se spuste okretaji a u biti su isti, kad se auto izbaci u N? Na par automatika sto sam vozio je tako

Automatik da, na DSG ne. Ako je auto sitno "nemiran" dok je sa DSG-om u D i na kocnici onda nesto nije u redu.

Link to comment
Share on other sites

Stari ima Mercedes Vaneo 1.9 benzinca sa automatikom, kad god je u D sam krece, kad je hladan je dosta zivahniji normalno...cak se dosta osjeti ispod dupeta da mjenjac napinje kad se stoji na semaforu recimo...jel to normalno za njega ili ne?

 

Jer mogu usporedit sa E 320 CDI 4maticom sa 5 brzina automatikom, di ako je u D i bez gasa ne desava se nista, jedino kad se tek upali kad je hladan

Link to comment
Share on other sites

Nemaš brige s time.

Samo u D i to je to.

Dok stojiš na semaforu, aktivan je auto hold i gori zelena lampica ručne kočnice, to je isto kao da stojiš na semaforu, bez auto hold aktivnog i držiš kočnicu.

Drugo bi bilo da se auto napinje da hoće krenuti, ali tebi je auto apsolutno miran u ovoj kombinaciji.

Link to comment
Share on other sites

 

Jer mogu usporedit sa E 320 CDI 4maticom sa 5 brzina automatikom, di ako je u D i bez gasa ne desava se nista, jedino kad se tek upali kad je hladan

 

U D bez ikakvog autoholda i ne krece ako ne drzis kocnicu?

Link to comment
Share on other sites

U D bez ikakvog autoholda i ne krece ako ne drzis kocnicu?

 

da, ne krece...kazem, jedino kad je hladan onda ga povlaci bez dodavanja gasa dok se malo ne ugrije

 

Vaneo krece kad god...zato me bas zanima dal je kod njega neki posebna vrsta ili to ne bi trebalo bit tako...

 

to su jedina dva automatika koja sam vozio / vozim malo cesce

Link to comment
Share on other sites

Moj se bas osjetno "opusti" kad stavim u N.

 

I to je sasvim normalno kod obicnog automatika. Evo danas je kod mene Touran DSG cijeli dan i kad stavim u N nema nikakvih trzanja niti "rasterecenja". Kod obicnog automatika na A6 karavanu je naravno bilo. Kod DSG-a i novijih automatika apsolutno nema potrebe stavljati u N na semaforima. Bas kak Uros kaze, onda ste mogli i manualca kupit.

 

Kod starijih automatika je tarenje lamela u getribi bilo izrazenije i preporucljivo je bilo stavljati u N na semaforima i na njima se bas dosta osjeti to rasterecenje. Znaci na novijim autima nema nikakve potrebe za time.

Link to comment
Share on other sites

I to je sasvim normalno kod obicnog automatika. Evo danas je kod mene Touran DSG cijeli dan i kad stavim u N nema nikakvih trzanja niti "rasterecenja". Kod obicnog automatika na A6 karavanu je naravno bilo. Kod DSG-a i novijih automatika apsolutno nema potrebe stavljati u N na semaforima. Bas kak Uros kaze, onda ste mogli i manualca kupit.

 

Kod starijih automatika je tarenje lamela u getribi bilo izrazenije i preporucljivo je bilo stavljati u N na semaforima i na njima se bas dosta osjeti to rasterecenje. Znaci na novijim autima nema nikakve potrebe za time.

 

 

sve je to jasno, no sam princip rada dsg-a je potpuno drugaciji od automatika. klasicni automatik se "ugodnije" vozi od dsg-a

Link to comment
Share on other sites

sve je to jasno, no sam princip rada dsg-a je potpuno drugaciji od automatika. klasicni automatik se "ugodnije" vozi od dsg-a

Ne znam po cemu to? DSG saltanje apsolutno ne osjetis. Ne znam kako mozes rec da je "ugodnije" voziti obicni automatik? Saltanja su doslovno savrsena na DSG-u. Da ne spominjem kako obicnom automatiku treba vremena da odreagira ono sto ti ustvari hoces. Po meni bas onaj koji hoce ugodnu voznju treba uzeti DSG.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Pa npr kod mene dok je auto hladan cijelo vrijeme osjetim kako je u D napet. Onda ga roknem u N i auto je potpuno miran. Tek kad se zagrije onda i kad je u D miruje. Rekao sam to u servisu i rekli su da je sve ok. E sada ..tko će znati :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, kod mene na dizelu ne osjecam nikakvu napetost na DSG-u ni na hladno. Mozda se kod mene to malo "pohabalo" jer ima 200.000 km :D

 

Sve u svemu, voznja je fakat ugodna, saltanja se ne osjecaju i to je fakat ugodno. Jedino na autoputu ne volim kad recimo na 140 malo jace stisnem sto salta nize i bezveze ga vrti, ali ga bacim u manual mode i poklopim bez saltanja nize. Sa 170 ks sasvim fino ubrzava i po meni nema potrebe za saltanjem nize. To mi je jasno u Sport modu makar eto, nisam Sport mode uopce koristio.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...