Jump to content

Passat B6 2.0 TDI boost leak, turbo ili nesto trece?


Recommended Posts

Dakle, dva frenda imaju identicne Passate, na jednom auto pocne vuci kako i pise u podatcima, dakle na 1750 o/min ima 320 Nm... Drugi pocne vuci od negdje 2100 o/min... Boost leak, turbo ili nesto trece?

 

Na dijagnostici ne pokazuje nista...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Nesto slicno je i meni na tiguanu, ide danas u servis. Još bi i mislio da sam lud kak ga nisam vozio dosta dugo al upalio je i gresku, zablinka onaj grijac il sta je vec. Vidim da ide slabije na niskim, poslje se razvrti normalno ali nije to tak bilo prije, valjda

Link to comment
Share on other sites

Za njega bi vjerojatno pokazalo na dijagnostici...

 

Ima jos netko neku ideju?

 

Ne mora pokazat na dijagnostici. Samo ima kriva očitanja i zato auto neide u određenim okretajima (meni je tako bilo na Ibizi). Treba gledat parametre u vožnji i onda se mogu vidjet odstupanja, ali grešku ne baca... ;)

Link to comment
Share on other sites

OK, dakle prvo provjeriti boost leak, pa maf, pa egr, ako nije to, onda dalje :)

 

Nesto slicno je i meni na tiguanu, ide danas u servis. Još bi i mislio da sam lud kak ga nisam vozio dosta dugo al upalio je i gresku, zablinka onaj grijac il sta je vec. Vidim da ide slabije na niskim, poslje se razvrti normalno ali nije to tak bilo prije, valjda

 

 

Javi kaj je :D

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Ne mora pokazat na dijagnostici. Samo ima kriva očitanja i zato auto neide u određenim okretajima (meni je tako bilo na Ibizi). Treba gledat parametre u vožnji i onda se mogu vidjet odstupanja, ali grešku ne baca... ;)

 

baš sam htio isto napisat. Kad je onečišćen kasnije prepozna potrebnu količinu zraka i kasnije dobiva snagu. Malo brake cleanera ili carb cleanera i rješeno.

Link to comment
Share on other sites

baš sam htio isto napisat. Kad je onečišćen kasnije prepozna potrebnu količinu zraka i kasnije dobiva snagu. Malo brake cleanera ili carb cleanera i rješeno.

 

To znam, a ako to ne popravi situaciju onda novi maf...

Link to comment
Share on other sites

spojit na dijagnostiku i ic vozit, geldat actual/requested boost. ako se sumnja na leak.. ima jos x nacina za vidjet, jako lagano je te sitne stvari skuzit preko dijagnostike

 

Nekako sumnjam da ce to raditi ovi u ovlastenom, a ja nazalost nemam VAG-COM...

 

Ako nije do MAF-a, varijabila turbine bi mogla štekat, ako ju ima.

 

Za MAF, najednostavniji test da ga zamijeni sa frendovog auta.

 

Da, ima VGT... Vidis ova ideja sa zamjenom MAF-a nije losa :)

Link to comment
Share on other sites

OK, dakle prvo provjeriti boost leak, pa maf, pa egr, ako nije to, onda dalje :)

 

 

 

 

Javi kaj je :D

 

Ostavio u Dojkiću, javim :D

 

Isti drek, na 2500rpm povuče, prije toga fali snage. Mislim da ima varijabilni turbo, kak bi se manifestiralo da je prdnuo?

 

Dobio rapidni spejsbeg :lol: kao TenderTo X5 odličan, uklapa se po boji :lol:

2016_04_21_09_41_16.jpg

Edited by BM0021
Link to comment
Share on other sites

Ostavio u Dojkiću, javim :D

 

Isti drek, na 2500rpm povuče, prije toga fali snage. Mislim da ima varijabilni turbo, kak bi se manifestiralo da je prdnuo?

 

Dobio rapidni spejsbeg :lol: kao TenderTo X5 odličan, uklapa se po boji :lol:

 

 

Najcesca greska je da skroz ostanes bez snage, obicno se VGT krilca zapeku uslijed sumpora, garezi i ostale prljavstine, pa se vise ne otvaraju kako treba... Ja sam znao u voznji ugasiti, pa upaliti auto i tako izbjegavao da stanem sa strane, jer je to jedini nacin da opet prorade :D Kimi 1.8T se bavi ciscenjem toga...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je varijabila na turbini ostala u otvorenom položaju, upravo tako kako ti se i ponaša. Dolje je mrtav dok ne dođe u neke okretaje.

 

Moja je normalno radila, samo u jednom trenu na ubrzanju, recimo na 3000 ili 4000 okretaja ostanes bez snage, kao da ga baci u safe mod...

Link to comment
Share on other sites

Treba otici do nekoga tko zna napraviti logove i procitati. Odma ce se vidjeti sto se dogada.

Ali ti motori skoro svi imaju boost leak. Obicno cure na gumicama na spojevima, pa na egr-u ....

 

 

btw niti jedan od tih autiju nema deklarirani moment tako nisko. Cak u mapi je stavljen limiter koji dopusta taj maks moment kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Stigla dijagnoza:

 

Problem 1: vakum doza turbine otišla i zato auto ne vuče

Problem 2: kaže AGR ventil, jel to EGR? Zabilježio grešku i prepun gareži, masti i svega - jel se to može izbaciti iz auta skupa s dpf i svim sranjima i deaktivirati softverski?

 

Naravno da hoće uvaliti novi za 9k kn

Link to comment
Share on other sites

Stigla dijagnoza:

 

Problem 1: vakum doza turbine otišla i zato auto ne vuče

Problem 2: kaže AGR ventil, jel to EGR? Zabilježio grešku i prepun gareži, masti i svega - jel se to može izbaciti iz auta skupa s dpf i svim sranjima i deaktivirati softverski?

 

Naravno da hoće uvaliti novi za 9k kn

 

Da, moze se sve to eliminirati. Za detalje se cujemo na pm.

I moze odma chip da bolje ide :).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...