Jump to content

Hybrid Turbo- 1.9cdti /Jtd


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Drahic, sve sam ti rekao danas.

Gotovo sve "hybride" sam radio za kupce izvan HR kojima je jedino bitan rezultat dok je novac u drugom planu.

Kod nas je prvo pitanje .......koliko to kosta, pa tek onda koliko ta "sprava" moze dati.

Imate e-bay, billet kompresora koliko vam srce zeli. Gdje je problem?

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

u čemu je problem ? napravio sam i bez tebe hrpu hibrida, chra-ova, compressora, repair kitova, nikakva specijalna nauka, jedina razlika što ti imaš mašinu za balansiranje a ja furam drugdje

 

Vidio sam sve na onoj koju mi je donio tvoj frend koji vozi Punta.

Onako sloziti turbinu moze samo netko ko pojma o turbinama nema.

A ti si misli zasto.

Nije mi namjera prepirati se s tobom jer nema smisla.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ništa loše u pitanju koliko to košta,normalno je da svi žele imati najbolji omjer uloženo/dobiveno.

No isto tako neke stvari koštaju ali zato i traju.:thumbsup:

 

A gdje si ti vidio da sam ja napisao da je lose sto se pita za cijenu??

Samo sam napisao da su prioriteti drugaciji.

Samim time je daleko jednostavnije komunicirati / raditi.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Imas na webu hrpu firmi koji rade upgrade-e za razne turbine/aute koje kostaju najmanje duplo vise od onoga sto ja radim, a za isti posao. No, nama je i to skupo!! Ma, nama je i obicni popravak skup a kamo li neki upgrade. Cast izuzetcima.

Nemam vise nista za dodati.

Link to comment
Share on other sites

A gdje si ti vidio da sam ja napisao da je lose sto se pita za cijenu??

Samo sam napisao da su prioriteti drugaciji.

Samim time je daleko jednostavnije komunicirati / raditi.

Nisi napisao da je to loše no po cijelom postu ispada da kod nas jako malo ljudi želi platiti ono što ti nudiš.

I zbog toga sam napisao da je normalno znati omjer uloženo/dobiveno.

Ne svidja mi se taj tvoj"napeti način" pisanja,jer te nisam niti prozvao niti napao,čak naprotiv odmah sam te preporučio Drahicu.

Pročitaj temu ispočetka ...

Za hybrid ti je najbolje pitati Kimija,imao je i Darac neku kemiju na Octaviji,mislim da je on stavio od nekog jačeg Audija.

Što god budeš mijenjao imaj na umu da mijenjaš i vozne karakteristike,sve ovisi o tvojim željama,želiš li da vuče iz podruma ili malo kasnije.

Možda ti je bolje reparirati turbo i ispeglati mapu nego ići nekaj kemijati.

Auto ti ide solidno,ako ti je dovoljno kao što si onda rekao onda si radije repariraj svoj turbo i doradi mapu,taman ćeš se riješiti "skoka" i bolje će ići.

 

 

A vezano uz turbine koje ti radiš još nisam čuo a ni pročitao da se netko požalio.:thumbsup:

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Sorry sto uskacem al koja je okvirna cijena za upgrade gt2860rs na gtx2863r. I ak smijem pitat koja krilca koristis?

Znaci bez ikakve reparacije. Zamjena krilca, tokarenje kucista i naravno balansiranje (mozda sam koju fazu zaboravio)

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry sto uskacem al koja je okvirna cijena za upgrade gt2860rs na gtx2863r. I ak smijem pitat koja krilca koristis?

Znaci bez ikakve reparacije. Zamjena krilca, tokarenje kucista i naravno balansiranje (mozda sam koju fazu zaboravio)

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

Ne radim upgrade bez kompletne reparacije. Iz istih razloga ne radim ni balansiranje.

Krilca koja koristim? Ona koja su od kvalitetnog materijala, koja su kvalitetno napravljena i koja su vrhunski balansirana.

 

Cijena za upgrade sa GT2860R na GT2863R sa reparacijom je 600 Eura.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da se ballbearing nemoze reparirat. Odnosno tamo se mijenja cijeli lezaj ako nije dobio centralni dio po p..?

Ok, hvala na informaciji.

Prvo moram vidjet kako se rs ponasa pa onda ak fali cujemo se :)

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da se ballbearing nemoze reparirat. Odnosno tamo se mijenja cijeli lezaj ako nije dobio centralni dio po p..?

Ok, hvala na informaciji.

Prvo moram vidjet kako se rs ponasa pa onda ak fali cujemo se :)

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

Ja sam jedini kod nas koji radi reparaciju Garrett-ovih BB turbina i imam sve za reparaciju.

Ujedno sam razvio nacin kako da se rijesi pucanje phenolic cage-a na ispusnoj strani lezaja, sto jos nigdje nisam vidio da je netko rijesio.

Ima dosta takvih turbina koje voze bez ikakvih problema.

Jedino je problem s osovinama za GT40 kojih nema, ali i to ce se uskoro rijesiti.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, samo naprijed!

 

Vec kad smo se dotakli teme da te pitam

Kad uzmes novu billet propelu i ides tokarit kuciste kako znas mjere odnosno oblik? Dobijes od proizvođaca il moras sam mjerit?

 

Kupim nacrt jer se nacrt plaća. Profiliranje kompresorskog kucista se radi na CNC glodalici ili CNC tokarilici ako je moguc prihvat.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedini kod nas koji radi reparaciju Garrett-ovih BB turbina i imam sve za reparaciju.

Ujedno sam razvio nacin kako da se rijesi pucanje phenolic cage-a na ispusnoj strani lezaja, sto jos nigdje nisam vidio da je netko rijesio.

Ima dosta takvih turbina koje voze bez ikakvih problema.

Jedino je problem s osovinama za GT40 kojih nema, ali i to ce se uskoro rijesiti.

 

Bez svadje, postoji vec godinama steel cage, tzv. Indy pack.

 

A sada se svaki gt/gtx moze naruciti sa brass cage/ceramic ball lezajevima, original Garrett. Samo ljudi ne znaju.

Npr. Part number 836012-5002s je keramicki lezaj....ja sam narucio za jedan skyline koji radimo 2 komada:

9f564043d77440d9961d197e09a49a75.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam sve na onoj koju mi je donio tvoj frend koji vozi Punta.

Onako sloziti turbinu moze samo netko ko pojma o turbinama nema.

A ti si misli zasto.

Nije mi namjera prepirati se s tobom jer nema smisla.

 

ono što ti je on donio niko nije slago nego je u kutiji donio par razvaljenih turbina da se od toga nešto složi, btw. turbo dan danas vozi (u ovdje omraženom Puntu) i to sa najeftinijim kineskim korom od 100€

i to na tlakovima 2.6+ bara sa hrpom nitra, tako da si to dobro složio, nema šta.

 

što se bb tiće, jel neko probo običnu upgrejdat na bb

 

IMG-20161005-WA0001.jpg

Edited by killercivic
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedini kod nas koji radi reparaciju Garrett-ovih BB turbina i imam sve za reparaciju.

Ujedno sam razvio nacin kako da se rijesi pucanje phenolic cage-a na ispusnoj strani lezaja, sto jos nigdje nisam vidio da je netko rijesio.

Ima dosta takvih turbina koje voze bez ikakvih problema.

Jedino je problem s osovinama za GT40 kojih nema, ali i to ce se uskoro rijesiti.

 

Jedini, u koju luku nocas pristati,

kad bez svitla sto mi

dajes ti,

bez zvizda ja cu se nasukati,

nitko me nece pronaci.

jedini, jos si uvik

vitar nemirni,

a jedrenjak moje ljubavi

su tvoji poljupci napustil...

Link to comment
Share on other sites

ono što ti je on donio niko nije slago nego je u kutiji donio par razvaljenih turbina da se od toga nešto složi, btw. turbo dan danas vozi (u ovdje omraženom Puntu) i to sa najeftinijim kineskim korom od 100€

i to na tlakovima 2.6+ bara sa hrpom nitra, tako da si to dobro složio, nema šta.

 

što se bb tiće, jel neko probo običnu upgrejdat na bb

 

IMG-20161005-WA0001.jpg

 

 

On je donio jednu turbinu na kojoj si se vjerovatno ti izdrkavao sa billet kompresorom koje ste kupili na ebayu i rekao da mu samo izbalansiram.

Kad sam ju stavio na stroj, curila je na sve strane. Rastavio je i njega nazvao da mu kazem sta sve ne valja i sta sve treba promijeniti i decko kaze .....ok

To je i dobio. Sam si pisao da turbina radi super i preporucio me drugima.

Cak si napisao da sam rekao da nece dobro spulat sto je i istina obzirom kako je usisno kuciste bilo (ne)prilagodjeno kompresoru.Jednom rjecju, uzas!!

Kad si mi poslao PM da bi ti slagao turbinu, rekao sam ti da ga od mene neces nikad vidjeti jer ja ne zaboravljam. Pa si rekao da je to bila zajebancija s tvoje strane. Da, ......bas. A i tvom sam frendicu koji vozi taj Punto rekao "da sam znao da si mu frend, ne bi ti slagao turbinu."

A sto se tice ovog lezaja koji si stavio, kakve taj lezaj ima sa BB turbinama serije GT28 do GT35??? Ja cu ti reci, .....NIKAKVE !!

To su lezajevi za GT20 / GT22 VNT turbine.

A, ako ih bas zelis vidjeti u zivo obzirom da si stavio sliku, slobodno dodji da ti ih pokazem.

 

Moje turbine voze, traju i sto je najbitnija, ljudi su zadovoljni i sa cijenom i sa odradjenim poslom.

A ti i dalje seri do mile volje

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Jedini, u koju luku nocas pristati,

kad bez svitla sto mi

dajes ti,

bez zvizda ja cu se nasukati,

nitko me nece pronaci.

jedini, jos si uvik

vitar nemirni,

a jedrenjak moje ljubavi

su tvoji poljupci napustil...

 

Svidjalo se to tebi ili ne, DA.....JEDINI!!

BTW, Nemam K24 kuciste za tvoju turbinu i nemam pojma gdje ga nabaviti.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Bez svadje, postoji vec godinama steel cage, tzv. Indy pack.

 

A sada se svaki gt/gtx moze naruciti sa brass cage/ceramic ball lezajevima, original Garrett. Samo ljudi ne znaju.

Npr. Part number 836012-5002s je keramicki lezaj....ja sam narucio za jedan skyline koji radimo 2 komada:

9f564043d77440d9961d197e09a49a75.jpg

 

Postoji bolje od brass cage-a.

Kupiti original lezaj za Garrett BB tubinu sa broncanim kavezom i keramickim kuglicama, ....ne bi rekao.

Ako i postoji, to je rezervirano za turbine koje voze odlikasi u WRC-u, F1 ili negdje na tom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...