Jump to content

Hybrid Turbo- 1.9cdti /Jtd


Recommended Posts

Ima li tko iskustva sa hibridnim turbom na 1.9cdti/ Alfa-Fiat Jtd?

 

Na astri je GT1749V turbina u originalu i da hocu raditi hibrid,tko je sposoban to napraviti ?

 

Kimi koliko znam radi hibride? ili ?

 

Sto se sve mjenja? Koliko se moze dobiti u snazi? Spoolu? ili drzanju snage?

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

 

Nesto sitno sam nasao na netu da je ekipa stavljala gt 1756 ..

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Kimi ti moze napraviti iako kaze da to nije to....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Zasto ? Ajmo rec da moram reparirat turbo,zasto se nebi isplatilo radit hibrid?

 

Koje su prednosti ,koji su minusi?

 

cek Drahicu ti jos nisi prodao tu astru, jeste vi u braku nekakvom? :)

Nisam,jos se vozamo :) Ono sta bi htio je dosta tisucica € vise,pa radije ostaje do daljnjega.

 

Sad ju ide registritat u Viroviticu da i tablice pasu.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ne,ne.. VU. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zelim daily drive auto. Necu ic na neki drag,koristit voda/metanol,nitro,kvatro,šatro..

 

 

Auto za svaki dan,ali da izvucem najbolje moguce. Ne trazim cuda,nego da vidim tko moze nesto bolje (od serijskog) napravit.

 

Ako ce turbo na reparaciju (a pretpostavljam da hoce) ,onda da se napravi hibrid radije. (?) Zasto da,zasto ne?

 

Svjestan sam cinjenice da bi trebao i IC veci,iako je vec sada najveci od originala sta stane. u 1.9cdti 150ks su stavili onaj od opca koliko znam.

 

Za sada bi gledao na sve to bez veceg ICa.

 

Ammut- Gt1749 hybrid?

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Za hybrid ti je najbolje pitati Kimija,imao je i Darac neku kemiju na Octaviji,mislim da je on stavio od nekog jačeg Audija.

Što god budeš mijenjao imaj na umu da mijenjaš i vozne karakteristike,sve ovisi o tvojim željama,želiš li da vuče iz podruma ili malo kasnije.

Možda ti je bolje reparirati turbo i ispeglati mapu nego ići nekaj kemijati.

Auto ti ide solidno,ako ti je dovoljno kao što si onda rekao onda si radije repariraj svoj turbo i doradi mapu,taman ćeš se riješiti "skoka" i bolje će ići.

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Ja definitivno nebi stavljao veci /jaci turbo sa nekog drugog auta,da se razumijemo.Jer vidis da je iz jednog dijela ispusno na postojecem ,a sa drugim turbom bi morao davat radit sve novo a to mi je too much.

 

Ono sto zelim je da auto vuce od 2200 do 4.Da po mogucnosti sto duze moze drzat snagu.

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da znaš što želiš i da ne odstupaš od toga,da odoliš iskušenju :lol:

Ne znam koliko bi dobio sa tim 3 mm većim kotačićem,to ćeš motrati pitati Kimija,navedeš samo što je sve na autu i to je to. Onda dovedeš auto u ispravno stanje i maper prilagodi mapu za te sve promjene koje si odradio :thumbsup:

 

P.S. I opet dobiješ po lampi :cheer::P:dance3vs1::cice::driv_ing:

Link to comment
Share on other sites

Prije svega zbilja ne znam koliko se moze dobit i sta mogu ocekivat. Razmisljanja sam da ako idem reparirat turbo da mi je isti vrag u tom trenu dal ga repariram samo ili napravi hibrid.

 

Da stavljam nesto vece,ne zelim se upustat u to jer bi me izbilo prije svega 1500€ koje ne zelim lupat bezveze sad u to. Turbo,IC veci,crijeva,i sve ostale popratne sitnice koje inace najvise kostaju.

 

Htio bi daily drive auto,koje vuce od 2200-2500 do 4000 i da to drzi. Da,znam,tu je i do mape,to ce tuner odradit.

 

Nix- Mislio sam sa Alfe 159 2.4jtd ali je ona 5 cyl ..

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Imaš već DD koji vuče tako kako želiš OEM bi trebao vući od 2000 do 4000 ,ako ga moraš reparirati samo to odradi i bok,ako ideš raditi neke kemije i to će te koštat,nije sigurno ista cijena za reparaciju ili hybrid i opet ne znaš kakav je eventualni dobitak.

Znaš koga trebaš pitati,pričekaj da vidi postove ili mob u ruke i zovi.

Stavi si na papir cijene i već ti je lakše odlučiti.

I pogledaj ostali sitnice koje su te zezale :thumbsup:

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Tnx ;)

 

Imam da,samo sta znas i sam da sa vremenom zelis vise/bolje. Trenutno auto ne ide kako treba zbog tlaka,sto je vjerovatno problem na turbu,+sto slini ispod usisnog kucista. Znaci,moramo skinut i vidjet u cemu je problem. Mozda je glupost,pa nece bit potrebe.Ne znam jos nista.

 

Ne znam,mozda krivo gledam,ali nebi li hybrid trebao svakako plus biti naspram OEM? Ipak ides na bolje ?

 

pod ostalo je taj tlak.. I lamela koja klizi po novom :lol: Pa moram to promijenit sve,dugo je original i izdrzao. :D

Link to comment
Share on other sites

Tnx ;)

 

Imam da,samo sta znas i sam da sa vremenom zelis vise/bolje. Trenutno auto ne ide kako treba zbog tlaka,sto je vjerovatno problem na turbu,+sto slini ispod usisnog kucista. Znaci,moramo skinut i vidjet u cemu je problem. Mozda je glupost,pa nece bit potrebe.Ne znam jos nista.

 

Ne znam,mozda krivo gledam,ali nebi li hybrid trebao svakako plus biti naspram OEM? Ipak ides na bolje ?

 

pod ostalo je taj tlak.. I lamela koja klizi po novom :lol: Pa moram to promijenit sve,dugo je original i izdrzao. :D

Zato sam ti i napisao da sve ovisi što želiš. Sada pišeš da želiš više/bolje,ako je tako onda si vidi koliko ti dođe prelazak na nešto tipa GTB2056V,to gura do navodno nekih cca 240 ks,pa odmah napravi tako jer ćeš uvijek biti "prespor" i htjeti ćeš više.

Ti znaš gdje je granica tvog kompromisa i koliko "brz" želiš biti.

Ja znam da bi ti samo "malo" više ali to nikada ne ide samo malo :no2:

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Dex- on je imao ispuh i mapu. Nije mjenjao on turbinu.

 

Ammut- Vidjet cu sa ljudima koji rade turbine ( Kimi ? ) pa cu vidjet koliko je isplativo ili nije.

 

Zanimalo me i vase iskustvo ili nekoga od poznatih -sa drugih foruma pa da cujem iz prve- druge ruke iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa takvim hybridom kakav bi ti htio no sa svojim sam jako zadovoljan,4 godine se vrti bez ikakvih problema,(vijci ispušne su druga priča) kasnije se razvrtava no zato i bolje drži u višim okretajima. U odnosu na K03 "kasni" 1500 okretaja no zato i drži cca toliko duže.

Otišao mi je powerband u desno :)

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa takvim hybridom kakav bi ti htio no sa svojim sam jako zadovoljan,4 godine se vrti bez ikakvih problema,(vijci ispušne su druga priča) kasnije se razvrtava no zato i bolje drži u višim okretajima. U odnosu na K03 "kasni" 1500 okretaja no zato i drži cca toliko duže.

Otišao mi je powerband u desno :)

Za 1500 rpm kasniji spool bolje mu je da drži do barem 10000 okretaja.

Link to comment
Share on other sites

Za 1500 rpm kasniji spool bolje mu je da drži do barem 10000 okretaja.

Ne znam do koliko drži i koji trenutak bi baš mogli nazvati početkom spoola,ja sam naveo podatak kada moj auto baš krene i to je otprilike 1500 okretaja kasnije u odnosu na OEM turbo.Jer ako se uzima podatak kada imam npr 0.1 bar to je onda osjetno ranije.

Mapa je limitirajući faktor u mom slučaju.

Ono što je najbitnije da sam ja zadovoljan.

A ti Joško si videl kako zaspula na 150 km/h :P (i ja na 50 :sweatdrop:)

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Sa većim compressor wheelom izgubit ćeš spool to je sigurno, ali će ić bolje poslje i vuć do 5000. Znači ako ti netreba veća snaga nediraj ništa.

Druga opcija ti je da staviš samo billett ali iste veličine, on sam po sebi ima veći protok i bolje je napravljen, izdržljiviji od orginala i onda nemoraš tokarit kučište i spoola ok, to sam isto radio na nekoj ibizi pokazalo se ok.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno pocne spoolat oko 2300. Moment pocne padat na nekih 3500. Dosta je tu do mape,jer da smo isli ravnat moment isli bi preko 200ks,sto nisam htio u tom trenu jer nisam ni auspuh otvoren tada imao.

 

Htio bi nekako izjednacit spool sa snagom. Obzirom da je dizel,ajde,cak bi i rekao OK da pocne spool na 2500-2600,ali da vuce onda konstantno do kraja.

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Trenutno pocne spoolat oko 2300. Moment pocne padat na nekih 3500. Dosta je tu do mape,jer da smo isli ravnat moment isli bi preko 200ks,sto nisam htio u tom trenu jer nisam ni auspuh otvoren tada imao.

 

Htio bi nekako izjednacit spool sa snagom. Obzirom da je dizel,ajde,cak bi i rekao OK da pocne spool na 2500-2600,ali da vuce onda konstantno do kraja.

 

na dizelu je važno da je spool što ranije tako da možeš vozit u višoj brzini i štedit :) al taj bi trebo ranije spoolat tvoj serijski oko 2000

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...