Jump to content

Fire Tuning


Recommended Posts

Eto da i ja nesto napisem.

Zadnjih par godina se intezivnije bavim tjuningom i vise manje sam upleten u vecinu brzih auta u regiji.

Npr za SR radi puno auto, najbrzi je od konopeka s 1470HP i 8.49s s izlaznom 279km/h.

U 9s radio 2 fwd autam, 3 awd i 1 rwd auto. U 10s bilo preko 15 auta, a 11s,12s .. bi trebalo vremena za nabrojiti.

Oko 40 autiju za brdo, 20 za drift, 10 za rally i jako puno DD cars s puno konja(400+).

Od brzih DD cars sto koji put dodu na billu su od tcode nissan 350z turbo(on je trenutno najbrzi), od snjura nissan 350 turbo, od ace kocka s bmw m3 motorom, od klosara gti ...

 

Posto cca 5godina posjedujem dyno(koji moze izmjeriti snagu i moment motora) svi tjunizni se rade na dyno-u, ne na cesti. I custom su.

Prvi u svijetu napravio upravljanje s DSG getribom tako da se moze staviti na SA ecu.

Medu prvima upalio auto s direktnim ubrizgavanjem(tfsi konkretno) na SA ecu.

Prvi u regiji(i okolici) stavili varijabilne turbine na benzince. I to dvije verzije,s krilicam i s mijenjanjem AR ispusnog kucista.

 

Isto tako radim custom remap dizela, dpf off, egr off, dtc off ... Znaci moze 1.2tdi od vw i ti kompliciraniji.

 

Moze custom remap benzinca.

 

Posto mapirao aute s vise manje svakom turbinom koja postoji na trzitu imam vec osjecaj kako ce se koja kombinacija ponasati, pa mozete upitati sto je bolje za konkretni setup.

Isto vrijedi za atmosverce. Mogu proracunati i odsimulirati optimale usisne i ispusne grane i ostale djelove sistema(npr koja bregasta i to).

 

Pa slobodno pitajte sto vas zanima.

Link to comment
Share on other sites

Ajde fala Bogu vise da imas svoj topic.

 

Mene prvog zanima šta se može dobiti na mom Cliu 197, ako se samo stavi panel filter i otvoreniji cat-back ispuh i odradi custom remap? Brojke me ne interesiraju, samo vozljivost - cold mapa im je katastrofa kao i moment nisko, imaš nekih iskustava, jesi odradio kojeg 'stock' recimo?

 

Takodjer koliko otprilike kosta takvo sto kod tebe?

Link to comment
Share on other sites

Ajde fala Bogu vise da imas svoj topic.

 

Mene prvog zanima šta se može dobiti na mom Cliu 197, ako se samo stavi panel filter i otvoreniji cat-back ispuh i odradi custom remap? Brojke me ne interesiraju, samo vozljivost - cold mapa im je katastrofa kao i moment nisko, imaš nekih iskustava, jesi odradio kojeg 'stock' recimo?

 

Takodjer koliko otprilike kosta takvo sto kod tebe?

 

Na tom motoru se vecinom dobije tjuningom polozaja usisne bregate. Bas 100% stock nisam radio, sve koje radio imali neke modikacije(ispusne grane, bregaste ...).

Navodno s time svime idu na nekih 195HP(stock su oko 180HP).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad čekamo da predstaviš konretne projekte...

 

Projekta je previse da bi sve prestavio.

 

Meni je bilo zanimljiv projekt s audi 5cyl motorm (atmo 2.3 20v). Bilo nam je dosadno, pa stavili turbo(hx52) na stock motor. 2.45bara boosta nagurali i dobili 660HP na 8000rpm. Jedino sto je promijenjeno su federi ventila koji nisu dozvoljavali da se motor vrti preko 7200rpm.

 

Radi se bmw m3 turbo s 1000hp. I za njega napravio smg kontroler tako da auto ima kuplung na nogu jer je auto za drift.

4 komada audija v8 turbo, svi preko 1000hp. Dva DD, dva za utrke(cjevasta sasija).

Svasta se radi i kombinira.

Link to comment
Share on other sites

Mene konkretno najvise zanimaju auti za rally, brdo i DD auti...

 

Vjerujem da ima hvalevrijednih projekata, ne bi bilo lose da s vremena na vrijeme stavis neki, a ne bi ni tebi bilo lose, u vidu neke reklame... :)

 

Slažem se, isti interesi kao gazda ND4, ne mora se sve stavljati kako veliš ima toga previše, ali tu i tamo nešto, u dogovoru s vlasnicima naravno.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno slazem vems na evo 7, auto je DD/vikend. Ima dosta preinaka u motoru i ovjesu.

Previse projekta proslo da bi ih sve stavio, osim ako te zanima neki konkretni pa pitaj za detalje.

 

Kad ti bude dosadno stavis par slika i napises par detalja, tipa motor stroker 2.3, magnus usisna, full race ispusna na xy turbopunjacu, vems ecu, mapirano na xy ks/nm... :)

Link to comment
Share on other sites

smiju li kod tebe doci i vulgaris auta sa manje od 500 konja? sala :lol:

 

astra 1.9 cdti 110 kW sa 245.000 km. motor u jako dobrom stanju, za mapiranje na ne previse konja, da se malo osjeti razlika a da se masina ne razleti... treba li prvo napraviti pregled motora, izmjeriti kompresiju, pregledati turbinu i slicno da se utvrdi stanje pa nakon toga mapirati?

 

mille mi je nedavno blokirao EGR i nismo ga iskljucili u kompu. smeta li to mapiranju? dali ga ipak treba iskljuciti?

 

pitam jer sam do ove Astre citav zivot vozio benzince. ovo mi je prvo dizlo...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

smiju li kod tebe doci i vulgaris auta sa manje od 500 konja? sala :lol:

 

astra 1.9 cdti 110 kW sa 245.000 km. motor u jako dobrom stanju, za mapiranje na ne previse konja, da se malo osjeti razlika a da se masina ne razleti... treba li prvo napraviti pregled motora, izmjeriti kompresiju, pregledati turbinu i slicno da se utvrdi stanje pa nakon toga mapirati?

 

mille mi je nedavno blokirao EGR i nismo ga iskljucili u kompu. smeta li to mapiranju? dali ga ipak treba iskljuciti?

 

pitam jer sam do ove Astre citav zivot vozio benzince. ovo mi je prvo dizlo...

 

 

.

 

Znaci idu do cca 180-200HP ovisno o stanju turbine, IC i tako, ali mogu i manje napraviti. EGR treba ugasiti i u softwaru, mogu to napraviti.

Imas tu od drahica filmie sto mapirao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Projekta je previse da bi sve prestavio.

 

Meni je bilo zanimljiv projekt s audi 5cyl motorm (atmo 2.3 20v). Bilo nam je dosadno, pa stavili turbo(hx52) na stock motor. 2.45bara boosta nagurali i dobili 660HP na 8000rpm. Jedino sto je promijenjeno su federi ventila koji nisu dozvoljavali da se motor vrti preko 7200rpm.

 

 

imo sam takav al 2.2 i vrtio se do 7800rpm potpuno stock, bar po cajgeru

Link to comment
Share on other sites

Muha je car i meni je odlično odradio remap autu za drift koji sam silovao i gazio po najvećim vrućinama i nikad ikakvih problema!

Kada cu raditi custom remap na E39 cim on i Zivac nadju rjesenje za zamjenu ove GM getribe, naravno da cu ici kod Muhe.

 

Uvijek se vracam na Brklju vezano uz Muhu.

To mi je bila najveća i najbolja muhina referenca, onaj brkljin 325 tarbo i grobnik, auto se izmapirao doslovno na cesti pred polazak na grobnik, brklja je vozio cijeli dan i yebbo mater tom e36 nije gasio auto, cijelo vrijeme je auto radio i u boxu kad je mijenjao gume i dolijevao gorivo.

Ako tada taj m50b25 nije puko onda mora da je fire dobro remapirao.

Nakon par dana sam mu ja dao svoj sr20det u ruke nek radi.

Link to comment
Share on other sites

imo sam takav al 2.2 i vrtio se do 7800rpm potpuno stock, bar po cajgeru

 

Ovo je 2.3 atmo motor. I do kolko ide ovisi i tlaku turba. Jer zrak stvara kontra silu federima. Npr tu je malo to bolje objasnjeno za drugi motor.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5903407-RESOLVED-2-0-TSI-K04-MED17-5-2-Misfire-Issue-(GLI-CC-Passat)

 

koliko novaca za jedan custom tuning turbo benzinca?

 

Ovisi, mora biti konkretan prijer da vidim kolko posla ima. Cijene su 300-700E.

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked and unlocked this topic
  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...