Jump to content

Savjet - lampica ulja - Ford 2.5 Turbo


Recommended Posts

Upalila se jucer lampica crvena od ulja na autu. Provjerim ulje, malo iznad minimuma, ali ne dovoljno nisko da pali lampicu, a auto prosao od servisa 5000km. Da je vw rekao bi sve po psu, popio ulje, no ford mi jos do sad nije pio 0.2-0.4 max na 10 000km+.

 

Lampica se sama od sebe ugasi, pa zatreperi, pa upali, pa ugasi se, pa upali i tak stoji.

 

Danas trebao ici blizu ford jurincica, ostavim auto nek vide jel senzor mozda, kazu decki falilo 0.7 ulja. Ne znaju zasto je potrosio, motor suh, nigdje ne curi nista. Napravili oni 30km s autom, lampica se ne pali.

 

Ja sjednem, napravim 1km i bling, lampica se ponovno upali, no ovaj put ulje je na max natoceno, znaci nije da se pali zbog kolicine ulja.

 

Ima tko kakvu ideju o cem bi moglo biti rijec?

 

Ako je do senzora, koliko se opce tak nesto krece cijenovno za ford?

 

bd862a3f9e7e750e03cb6c6b0562db65.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo na slici je žuta lampica, moze znacit neispravan senzor kolicine ulja. Crvena mora gorit dok auto nije upaljen, pa kad ga upalis se mora zgasit osim ak isto nesto sa senzorom pritiska ne valja

 

Ako i crvena gori- senzor pritiska ulja, zastopano sito na pumpi, pumpa ulja...

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

2.5 turbo to je focus st predpostavljam.Sta se tice potrosnje ulja moj je potrosio recimo 3 deca na 7-8 tkm kad je bila uvjek zamjena a auto je bio na 400 ks i cesto u blokadi....motor je doslovno neunistiv osim na los tuning ako pocne detonirati blok bye bye.

Koje ulje je u autu....ako je oem ford ja 5w30 makni to i stavi recimo mobil1 5w50 odlicno mi se pokazalo ili motul 300v 5w40 ali ga moras cesce mjenjati.

Link to comment
Share on other sites

.

Koje ulje je u autu....ako je oem ford ja 5w30 makni to i stavi recimo mobil1 5w50 odlicno mi se pokazalo ili motul 300v 5w40 ali ga moras cesce mjenjati.

 

Kuga je.

 

Ulje je castrol edge 5w30.

 

Lampica se pak veceras nakon ponovno paljenja auta nije upalila.

 

Da li netko zna barem cca koliko moze kostat senzor ako je los?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...