Jump to content

Distance - pro & contra, brand name vs. custom made, itd....


Recommended Posts

Zanima me ova tema a ne sjećam se da je na ovom forumu raspravljena, bar ne u zadnje vrijeme...

Htio bi stavit distance na CX-7...

Zanima me kakva su iskustva i savjeti vezana za isto...radi se o dosta teškom autu (1900 kg cca) s kotačima od 25 kg...naslušo sam se priča da to nije preporučljivo za SUV aute, bla bla...pa da ne uzimam domaću izradu jer nije se za igrat s time, bla, bla...da može puknut, itd...

Meni trebaju distance koje imaju rupe za originalne navoje na koje se šarafi distanca a ima uprešane navoje na sebi na koje ide felga i originalni šarafi...

H&R distance s svim potrebnim papirima su mi oko 180-200 EUR komplet..

Izrađene po narudžbi kod nas su duplo manje...

Kaj bi vi uzeli u mom slučaju?..

Obzirom na nejednaku uvučenost kotača uzeo bi naprijed 15 ili 18mm a otraga 25 ili 30 mm...da li se ta razlika odražava na ponašanje auta u vožnji, i kako?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dar-mar said:

Zanima me ova tema a ne sjećam se da je na ovom forumu raspravljena, bar ne u zadnje vrijeme...

Htio bi stavit distance na CX-7...

Zanima me kakva su iskustva i savjeti vezana za isto...radi se o dosta teškom autu (1900 kg cca) s kotačima od 25 kg...naslušo sam se priča da to nije preporučljivo za SUV aute, bla bla...pa da ne uzimam domaću izradu jer nije se za igrat s time, bla, bla...da može puknut, itd...

Meni trebaju distance koje imaju rupe za originalne navoje na koje se šarafi distanca a ima uprešane navoje na sebi na koje ide felga i originalni šarafi...

H&R distance s svim potrebnim papirima su mi oko 180-200 EUR komplet..

Izrađene po narudžbi kod nas su duplo manje...

Kaj bi vi uzeli u mom slučaju?..

Obzirom na nejednaku uvučenost kotača uzeo bi naprijed 15 ili 18mm a otraga 25 ili 30 mm...da li se ta razlika odražava na ponašanje auta u vožnji, i kako?

 

Zašto ovo? Znači ti bi šarafio distancu na glavčinu a felgu samo na distancu? Meni se to ne sviđa iskreno... Ja ih imam na svim autima, od 5mm do 25mm, ali distancu s rupom kroz koju prođe duži šaraf koji se i dalje šarafi u glavčinu... Imao i Eibach i rađene, i jedne i druge se moraju paziti jer ako vulkanizeru padne s auto dok je na dizalici može se popigati mm,dva i to je dovoljno da počne tresti...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BM0021 said:

 

Zašto ovo? Znači ti bi šarafio distancu na glavčinu a felgu samo na distancu? Meni se to ne sviđa iskreno... Ja ih imam na svim autima, od 5mm do 25mm, ali distancu s rupom kroz koju prođe duži šaraf koji se i dalje šarafi u glavčinu... Imao i Eibach i rađene, i jedne i druge se moraju paziti jer ako vulkanizeru padne s auto dok je na dizalici može se popigati mm,dva i to je dovoljno da počne tresti...

 

Na autima koji nemaju sarafe nego matice mora ic distanca na kojoj su navoji i ona se sarafi na postojece sarafe na glavcini. Tako ja imam na Yarisu.

 

@dar-mar imao sam Korando od 2100 kg sa takvim distancama i nisam imao nikakvih problema. Istina da se taj terenac nije vozio iznad 150, ali sam se vozio svugdje sa time (mislim na teren gdje smatram da su opterecenja veca).

 

Ovak nesto sam imao gore:

 

s-l300.jpg

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

 

Na autima koji nemaju sarafe nego matice mora ic distanca na kojoj su navoji i ona se sarafi na postojece sarafe na glavcini. Tako ja imam na Yarisu.

 

[mention=333]dar-mar[/mention] imao sam Korando od 2100 kg sa takvim distancama i nisam imao nikakvih problema. Istina da se taj terenac nije vozio iznad 150, ali sam se vozio svugdje sa time (mislim na teren gdje smatram da su opterecenja veca).

 

Ovak nesto sam imao gore:

 

s-l300.jpg

 

Ne razumijem ovo ako možeš pojasniti (za Yaris). Sto ne možeš staviti duže sarafe u glavcine i na to stavit distancu i idu matice gore

 

 

Edit: Skuzio na što mislis

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzeo  bolt on custommade od ill-a iskljucivo za miatu rađene sa arp sarafima.....imas opciju i slip on to onda moras uzimat prodljenje sarafe za oem glavcinu sta mi je onak i nije bas po guštu jer ih moras i povarit iza na glavcnini da si extra ziher....znaci gledaj da su od kvalitetnog proizvođaca i da nisu neki ebay šrot,makar ekipa zna i sam tim šrotovima se svaki dan vozit pa nikom niš....to ovisi ,ja se nisam štel điberit na takvim detaljima tak da bolje što kvalitetnije i pouzdanije kupiti  distancere :)

Edited by Miataoldschool
Link to comment
Share on other sites

2 BM0021:

 

kao što je DEX reko, moram ić na taj sistem jer imam matice a ne šarafe..

Najviše me i strah ovih custom made baš zbog toga kaj si napiso, da ak pukne distanca da može i kotač odletit u teoriji, nadam se ne i u praksi...zato bi i uzeo H&R koji je ipak neko ime...

 

IMG_3931Spacer_large.JPG?v=1495815371

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dar-mar said:

2 BM0021:

 

kao što je DEX reko, moram ić na taj sistem jer imam matice a ne šarafe..

Najviše me i strah ovih custom made baš zbog toga kaj si napiso, da ak pukne distanca da može i kotač odletit u teoriji, nadam se ne i u praksi...zato bi i uzeo H&R koji je ipak neko ime...

 

IMG_3931Spacer_large.JPG?v=1495815371

 

I za to se stavljaju dulji navoji u glavčinu i onda ideš s klasičnim distancama.

Ništa ti neće biti ni s ovakvima sa slike dok ne pretjeruješ... nebitno proizvodnja, uzmi od C-Moda, Kireta nek ti napravi, svejedno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je napravljena distanca kvalitetno, jednaka šansa je da ti felga pukne kolika je i šansa da distanca pukne...

 

Ja imam bolja iskustva sa ovim "bolt on" distancama nego sa "slip on". Slip on kako je duža vida, automatski se i više navoj rastegne i sl.... 

 

Nagleda sam se tih distanci na drift autima i razni lokalni trkaći se voze sa njima, pa nikad nisa vidia da je pukla, ćak štoviše vidia sam da felga pukne i srce ostane skupa sa distancom na glavčini.  Uostalom, ako ima "tuv" onda nema šanse da ugrožava sigurnost auta, barem ne konstrukcijski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imas i od Eibacha takav pro spacer... Nisam cuo da je netko imao problema s time u smisli da su puknuli... Sto se tice voznih svojstava, sa distancama shebes scrub radius... Do 20 mm se na vecini automobila ne primijeti toliko, ako ides preko toga, onda se osjeti sve vise i vise...

Link to comment
Share on other sites

Bruno, ti imas po 15 mm i napred i nazad?
Ja bi iso nazad s bar 15 mm većom nego napred...ne znam jel bi se to kaj osjetilo na voznim svojstvima?


Sad imam 15 svugdje ali na cc sam napred imao mislim 10 ili 15 vise nego iza zbog traga kotaca ili sirine auta, uglavnom moralo je biti razlicito da bi bili poravnati.

 
Na jednoj strani 3 cm ili sveukupno?


Ukupno distanci, ali je i felga 0.5in uza pa sam i tu dobio na razmaku medu kotacima malo.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BM0021 said:

 


Sad imam 15 svugdje ali na cc sam napred imao mislim 10 ili 15 vise nego iza zbog traga kotaca ili sirine auta, uglavnom moralo je biti razlicito da bi bili poravnati.



Ukupno distanci, ali je i felga 0.5in uza pa sam i tu dobio na razmaku medu kotacima malo.

 

 

Dobro, to je jos OK, tu vecina ni ne primijeti razliku... To sto je felga uza nema veze ako je ET ostao isti... Da je 3cm po strani, to je vec puno :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, straga je uži jer je naprijed dosta teži pa da se ne valja pri skretanju, no nisam siguran bi li se to narušilo da je trag jednak na oba kotača.. svakako bi bolje izgledalo, ali na neovisnom ovjesu su promjene traga tijekom vožnje izraženije progibom kotača, cilj je smanjiti promjenu traga u vožnji, a povećavanjem offseta se mijenjaju svi parametri, scrub radius, otežano je skretanje pri nižim brzinama, stres na komponente je veći itd..

po meni to nije samo zašarafit distancu, do 5mm po kotaču skoro pa nema negativnih efekata..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...