Jump to content

Xenon se poceo gasiti


Recommended Posts

primjetio sam zadnjih par dana da mi se xenon u lijevom faru ugasi na trenutak pa opet upali.

 

Jel to znaci da je zarulja gotova? Razlike u boji nema nikakve. 

 

Trebao bi promjenit obje zarulje je?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, maredo said:

Kako veli Bruno...kod Jensa...šogoru na Mazgi rikavale, kod Jensa 2 nove za 240kn, svijetle brutala, veli šogor da nije shvaćao koliko su stare već bile loše...

 

240? Fino, cuo se s Jensom, mene ce ispast 3 puta skuplje

Link to comment
Share on other sites

Ma super, xenon jeftiniji od halogenih zarulja :D.... moja HIR2 je 250kn/kom... i to u Tokicu/Auto Kresi... a u ovlastenom, zamjenska 450kn/kom, oem 900kn/kom :D

 

Sve mi se cini da cu kad sljedeca rikne, a u 50kkm su rikle obje i nije mi palo napamet da ih mijenjam u paru :D... bum kod Maria otisao po ledice :D

Link to comment
Share on other sites

Ma super, xenon jeftiniji od halogenih zarulja :D.... moja HIR2 je 250kn/kom... i to u Tokicu/Auto Kresi... a u ovlastenom, zamjenska 450kn/kom, oem 900kn/kom
 
Sve mi se cini da cu kad sljedeca rikne, a u 50kkm su rikle obje i nije mi palo napamet da ih mijenjam u paru :D... bum kod Maria otisao po ledice


315 kn ebay 2 komada Philips ili 9012/HIR2 ledice na aliju za 130-160 kn..
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, killuminati said:

 


315 kn ebay 2 komada Philips ili 9012/HIR2 ledice na aliju za 130-160 kn..

 

 

Nebi bas isao odmah na neki ebay... za pocetak nesto provjereno :D... mislim da je par cca 800tinjak kn...

 

Hrdzo je stavljao kod sebe u 6icu neke ledice, ali cree, pa je rekao da ga bas nisu odusevile i vratio je xenon, a Mario ima lumiled...

Link to comment
Share on other sites

kaj tu ima bit provjereno, original philips žarulje od provjerenog sellera?

ako uspoređuješ direktno cree vs philips lumileds, cree ima više lumena od deklariranih, manje lumena po W, (~20Lm), ali dulji lifespan, s druge strane, osram ih pošalje po šibice..

po meni ovaj mainstream led još nije za glavna svjetla, ali za maglenke i nekakvav bliži flood, savršeno, ja sam cree utrpao u maglenke..

Link to comment
Share on other sites

Meni je Bero tako bilo na focusu i nakraju je bilo do neke mase ili sta ja znam, pa probaj od tuda krenuti, koliko znam kad xnenon sijalica krepa onda se upali radi neko vrijeme pa se ugasi i to je to.....nije da pali gasi

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, robert said:

Meni je Bero tako bilo na focusu i nakraju je bilo do neke mase ili sta ja znam, pa probaj od tuda krenuti, koliko znam kad xnenon sijalica krepa onda se upali radi neko vrijeme pa se ugasi i to je to.....nije da pali gasi

 

evo bio bas danas to rijesit, on je inace tata mata za te stvari, i kaze da je 99% do toga. Promjenio obje zarulje, ima posla s tim, branik i skidanje farova

 

Moram sad to par dana testirati po mraku pa cu vidjet, nadam se da je bilo do toga.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam identičnu situaciju imao doduše sa aftermarket HIDom gdje se pokazalo da je problem bio u dotrajalom balastu. Isto tako isprva počeo jako rijetko gasiti žarulju, pa bi se interval toga samo skraćivao dok naposlitku totalno žarulja nije radila. Pomagalo je u početku paljenje-gašenje no vrlo brzo i ta radnja više nije polučivala rezultate. No obzirom na jeftine kineze sa 5+godina staža sasvim očekivano ajd lažem čak i preko očekivanja. Prošle godine kupio dosta skuplje hylutex-ove balaste, odmah uzeo u paru i kvalitetnije žarulje te pičim dalje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

evo malo da oživim temu...

 

u zadnje vrijeme mi se događa da mi xenon treperi plus ugasi se jedna žarulja pa se odmah upali, pa neko vrijeme ništa, pa se druga ili opet ista ugasi pa se upali.

 

@Xman šta je kod tebe bilo na kraju problem, ja sam kupio nove osramice i dalje isto.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MeaCulpa said:

evo malo da oživim temu...

 

u zadnje vrijeme mi se događa da mi xenon treperi plus ugasi se jedna žarulja pa se odmah upali, pa neko vrijeme ništa, pa se druga ili opet ista ugasi pa se upali.

 

@Xman šta je kod tebe bilo na kraju problem, ja sam kupio nove osramice i dalje isto.

 

kod mene je izgleda bila žarulja, Jens mi je promjenio, uzeo sam obje nove i sve super, vise se nije ponovilo.

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2017 at 1:23 PM, killuminati said:

kaj tu ima bit provjereno, original philips žarulje od provjerenog sellera?

ako uspoređuješ direktno cree vs philips lumileds, cree ima više lumena od deklariranih, manje lumena po W, (~20Lm), ali dulji lifespan, s druge strane, osram ih pošalje po šibice..

po meni ovaj mainstream led još nije za glavna svjetla, ali za maglenke i nekakvav bliži flood, savršeno, ja sam cree utrpao u maglenke..

 

Provjereno ti ja naručim Philips iz kineske tvornice, dobiješ i original ambalažu, hoćeš 2 komada?

 

Ovo drugo i treće uopće neću komentirati, samo pogledaj ovdje kako LUMILEDS svjetli pa će ti biti jasnije stvari - https://www.mk-led.hr/galerija-vozila/

 

6 minutes ago, Raptor6767 said:

Inače, u 90% slučajeva na VAG/PSA grupaciji prva ugradnja vam je Osram. Čisto za info.

 

Baš i ne, dosta VAG-ova ima Philips OEM. Philips daje nešto bjelije svjetlo pa su često te žarulje ugrađivali.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...