Jump to content

DPF, senzori temperature ispuha i lambda


Recommended Posts

Sjecam se da je TomiTraktor jednom natocio i krepao mu auto nakon parsto metara i da su mu hrpu vode izvadili iz rezervoara. Stavio je cak i slike na forum. Kolko se sjecam Lukoil je bio u pitanju. Neka me [mention=2]TomiTraktor[/mention] ispravi ako sam u krivu.

 

Kod mene je na 70l bilo 27l vode.

 

Ali imao sam drugih problema s autom koji su bili vezani uz senzore dpf-a, safe mode na 200+ svako malo koji trazi spajanje na komp da se vozis, picke materine - na kraju je bio problem u softwareu sto ovlasteni servis nikada nije nasao, vec sam otisao Pavicicu koji je to rijesio u jedno prijepodne.

 

I kod VAG-a nije praksa da se auti updejtaju na redovnom servisu sto bi po meni trebala biti higijena 101.

 

Kill - sretno s tim autom ako je to nova Mazda 6. Frendu se toliko kvarila da ju je vratio u leasing nakon 2g. Od motora, turba, curenja vode pod noge suvozaca, dpfa itd najgore je bilo kaj nikak da ga sloze. Mozda je taj bas bio lemon

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TomiTraktor said:

 

 

I kod VAG-a nije praksa da se auti updejtaju na redovnom servisu sto bi po meni trebala biti higijena 101.

 

 

 

ako postoji updejt - na redovnom servisu ces bit obavjesten i updejtan 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, killercivic said:

pa u vw jos dobis bon 400kn ako dodes na updejt :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

 

Da, i u vecini slucajeva dobijes manju snagu, manji moment, vecu potrosnju. Nekad se pocnu cuti dizne(1.6tdi), neki trokiraju hladni(2.0tdi 110hp) ...

I nakon toga dodes do mene da vratim stari software.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BM0021 said:

Jel primaš vw bon za to? xD xD

 

Meni je Tiguan bio zahvaćen s tim, ja sam potpisao da odbijam taj update i gotovo.

 

Jeje, vw bon :).

 

Cesto znaju uvaljati update da niti neznas. Najbolje uopce ne ici u ovlasteni servis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ga odradili bez da su pitali. A reko ajde neka ste. Medju prvima sam to odradio pa jos nisam citao o problemima nakon updatea. No medjutim meni se auto identicno ponasa, 2.0tdi 140ks. Isto trosi, isto ide, isto se cesto regenerira dpf... ja razliku nisam skuzio nikakvu. Napravio sam od updatea cca 10kkm.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kaj vise, to je to. Covjek im je donio dokumentirano 50-tak tuzbi iz USA, skupa sa odvjetnikom i tuzbom. Ili da vracaju na staro, sto ovi nisu mogli. I onda im je ponudio opciju kod mene po cijeni toj i toj i tako su ovi pristali samo da mu zacepe usta

Link to comment
Share on other sites

 

Kill - sretno s tim autom ako je to nova Mazda 6. Frendu se toliko kvarila da ju je vratio u leasing nakon 2g. Od motora, turba, curenja vode pod noge suvozaca, dpfa itd najgore je bilo kaj nikak da ga sloze. Mozda je taj bas bio lemon

 

 

moja nije ova zadnja, ja se već godinama vozim bezbrižno, više manje uračunavši lambdu sad, no nije auto nikad stao..

 

teško je generalizirat oko novih/novijih automobila, sve marke imaju lemon primjeraka, u najmanju ruku da sad ne idem u širinu, hešteg dole sve govori..

 

ontopic, nova lambda je na autu, sve oke, izgleda da sam i ja dobio update softvera prošli tjedan što me baš ne uveseljava, ali to je za neku drugu temu..

 

#plannedobsolescence mvj

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...