Jump to content

DPF, senzori temperature ispuha i lambda


Recommended Posts

kak je forum malo živnuo, da malo pojačamo tehničkim temama..

 

uglavnom imam problem s greškom P0154 (O2 sensor circuit no activity detected Bank 2 Sensor 1) na 2009 Mazdi 6 MZR-CD 2.2

 

auto je samo odjednom ničim izazvan 2 km nakon točenja goriva (INA Miramarska) izbacio grešku i ušao u safe mod.. greška pobrisana, auto radi normalno, no svako malo baca grešku..

 

u ovlaštenom su ustanovili da je iz nekog razloga jedan senzor temperature u svom inox holenderu odšarafljen (?!) i "hoda" naprije nazad i tu gubi plinove pa se valjda zato lambda buni.. tamo nisu htjeli dirat ništa, otišao u Isap, isto se dečki nisu usudili da ne potrgaju senzor pa je to privremeni i za probu zadihtano, naravno opet greška..

 

jutros je kompa u Mobilis centrumu na Jankomiru uspio odšarafit holender, počistit navoje (holender i kućište su od inoxa ušarafit nazad senzor koji više ne "hoda", no opet se upalila greška nakon par km.. bez obzira na to dečki su za preporuku, mehanika i elektronika..

 

uzorak koji sam uspio ulovit u ne predugoj vožnji je da se pojavi greška neposredno nakon puštanja gasa kad okretaji dođu između 2500-2000 o/min.. na stiskanju gasa apsolutno ništa, sad sam se provozao fest prema Smb i ništa, tek kad pustim gas i dođe ispod 2500 pali se greška..

 

e sad, jasno mi je da može biti cijela paleta problema, od vode ili ulja u ispuhu, falš zrak, injektori, sto čuda, pa i sama lambda.. senzori temperature Bank 1 i 2 prikazuju ispravne temperature..

 

ono kaj me zbunjuje je da lambda ima očitanje napona između 0-1V kak i treba biti, vrti se oko 0.50V i O2 Equivalence ratio prikazuje očitanja, zadnja vrijednost koju vidim u Torque je 1.68-1.71, jel moguće da je onaj vrag u samoj cijevi izgorio?

 

idem danas opet na mazdinu dijagnostiku, ali volio bih čuti mišljenja i savjete kaj da radim..

 

zamjenska Blueprint lambda je duplo jeftinija od OEM Denso i ako je stvar samo lambde, ok promijenim to, iskusniji mi savjetuju Denso, pa bi tak i napravio, no ne daje mi se 2kkn da ustanovimo da ipak nije lambda..

 

još uvijek ostaje mogućnost vode u gorivu koje je naknadno tretirano Abrom, ima još nekih 20-ak litara, bogme nije lako potrošit skoro pun tank na silu.. inače točim na INA više manje iste postaje, nisam baš za slučajnosti, no kak sam već rekao upalila se kratko nakon Miramarske, prije toga sam napravio 1300km u dva dana bez problema..

 

ili da izbacim to ekološko sranje van, softverski i fizički, koga mi savjetujete za te zahvate?

 

ako se softverski eliminira DPF, treba li za rad motora dva senzora temperature ispuha i lambdu?

 

hvala[mention=221]Dacho[/mention][mention=714]Gox[/mention][mention=196]Mille[/mention][mention=5]Noci_jr[/mention][mention=281]SMA[/mention][mention=529]Rybak[/mention] i svima ostalima koji su dosad pomogli na ovaj ili onaj način..

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako dobro kuzim to je dizel.

Jesi ti siguran da gledas vrijednost lambda sonde ili taj torque nesto sanja?

Jer dizeli rade u siromasnoj smijesi i uopce nemaju veze s vrednostima od benzinca.

 

I taj auto ima limitar snage po temperaturi plinova i ako te taj senzora zeza neces imati punu snagu.

 

Najbolje izbis dpf, dodes do mene da ti ugasim i odma remap. I onda si miran.

 

 

Edited by fire
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice benzinske u Miramarskoj, istu situaciju sam tamo imao sa Mercedes Vitom 2,2 CDI. Nakon tocenja tamo upalila se lampica koja upozorava na vodu u rezervoaru. Nakon sto sam potrosio tu naftu i natocio pun tank na tadasnjem OMV-u greska se ugasila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako dobro kuzim to je dizel.
Jesi ti siguran da gledas vrijednost lambda sonde ili taj torque nesto sanja?
Jer dizeli rade u siromasnoj smijesi i uopce nemaju veze s vrednostima od benzinca.
 
I taj auto ima limitar snage po temperaturi plinova i ako te taj senzora zeza neces imati punu snagu.
 
Najbolje izbis dpf, dodes do mene da ti ugasim i odma remap. I onda si miran.
 
 


da, dizel.. ha čuj, tak veli Torque, evo skrinšot.. mogu kasnije stavit kaj piše, ak piše kaj na papirima od dijagnostike..

senzori temperature pokazuju kad se zagriju oko 200°C na leru i nekih 350°C u vožnji koliko sam uspio vidjet, možda i više, ne mogu tvrdit..

jel može fizički ostat DPF sa senzorima (barem privremeno), a da se napravi DPF delete? jer bi trebao na put skoro, pa barem da elektronski to riješim.. ostatak ćemo na PM..

odšarafljen je bio ovaj drugi po redu slijeva (No.2), crveno označeno je lambda..

zadnji skrinšot su zadnje očitane vrijednosti kad sam se sparkirao..844dc5979d756fed0e7c3ec00e0986ba.jpgb662a2efc822ea62c422fd932270e8f2.jpge255a8b1fe59801900437d523dfa2ef4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice benzinske u Miramarskoj, istu situaciju sam tamo imao sa Mercedes Vitom 2,2 CDI. Nakon tocenja tamo upalila se lampica koja upozorava na vodu u rezervoaru. Nakon sto sam potrosio tu naftu i natocio pun tank na tadasnjem OMV-u greska se ugasila.


kad nađem fotku od prošle godine, stavim razliku između tifona s horvaćanske i ine na borovju mislim.. nebo i zemlja, ispada da je tifon pun biodizela, od boje, mirisa, masnoće..
Link to comment
Share on other sites

pazim gdje točim od tog trenutka, idem gdje su novije postaje s novim spremnicima, pazim koliko mogu no nije da se sad opterećujem, al ovo mi se upalila rezerva usred centra, a išao sam na tehnički i upali se džubre..

inače točim na INI Rudeš, a u zadnjih godinu dana je točeno isključivo INA Rudeš, Bol, Starigrad, Vukova gorica, onak mogu ih nabrojat na prste i onda mi se upali ček endžin odmah poslije Miramarske.. čudna slučajnost, a ne vjerujem u slučajnosti..

Link to comment
Share on other sites

pazim gdje točim od tog trenutka, idem gdje su novije postaje s novim spremnicima, pazim koliko mogu no nije da se sad opterećujem, al ovo mi se upalila rezerva usred centra, a išao sam na tehnički i upali se džubre..

inače točim na INI Rudeš, a u zadnjih godinu dana je točeno isključivo INA Rudeš, Bol, Starigrad, Vukova gorica, onak mogu ih nabrojat na prste i onda mi se upali ček endžin odmah poslije Miramarske.. čudna slučajnost, a ne vjerujem u slučajnosti..


pazi u supetru...navodno im ulazi voda/more u spremnim...osim ak se nije otvorila ova gore nova...bol je ok koliko znam

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



pazi u supetru...navodno im ulazi voda/more u spremnim...osim ak se nije otvorila ova gore nova...bol je ok koliko znam

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



tam ne bi motokultivator natočio kak zgleda postaja, prije dva tjedna još nije ova nova bila gotova, a Bol je relativno nova postaja s novim spremnicima.. ima u Sumartinu neka privatna, vele da je skuplje, ne bih znao, ali isto tamo ne bih točio kak izgleda.. :)

možeš ugasit, al trebao bi skinut dpf u nekih 400tinjak km max, i ne klat da se ne nakuplja soot, jel ga nemože čistit ako su regen ugašeni


logično ustvari, pitam jer je praktički vikend, a ja trebao na put..
Link to comment
Share on other sites

Spremnici se moraju svakih 10 godina cistiti i umjeravati. U praksi to izgleda tako da postaja stara 31 godinu ima bolje stanje u spremniku nego postaja stara 5 godina


jedno je ciscenje taloga a drugo kad spremnik pusta.... u svakom slucaju, u supetru sam tocio samo u nuzdi...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno, ali Kill je par puta spomenuo da ne toci na pumpi koja staro izgleda. Ja sam se na to osvrnuo

 

pa nekak mi je logično ne točit na takvim postajama, srećom pa ima novih, dosad je funkcioniralo i čim sam odstupio od uzorka evo problem, moram koliko toliko pazit jer je auto dosta osjetljiv na gorivo.. u staru mogu natočit kaj hoću i ništa joj neće smetati..

 

ali moram priznati da me nisi uvjerio da stare postaje imaju spremnike u boljem stanju.. na postaji staroj 30 godina su u najgorem slučaju prije 9 godina čišćeni spremnici, u najboljem par mjeseci pa ti sad znaj.. nova postaja nema niti 5 godina, karikirano, ne nalazim poveznicu?

 

uglavnom, jučer istestirana lambda detaljnije, zablokira se na 8μA i 2.2V..

 

ono kaj me zbunjuje da sve radi oke, mogu vozit 200, no kad okretaji počnu padat, ispod 2000o/min se upali greška.. malo sam više obratio pozornost, ipak nije ispod 2500 nego 2000 bez inputa s moje strane i to ne svaki puta, nego nekom svojom logikom..

 

zasad ide nova lambda jer mi je to trenutno najjednostavnije..

 

561ff7a1ce40176f907dab467e7ac8c8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Imas problem s autom pa nebi isao previse u ot, jer ti to nece rijesit problem niti popravit auto. :)
Ali dode mi zao kad vidim kako se poticu veliki dok se izbjegavaju mali i moram nesto napisat. To su najcesce obiteljska gospodarstva, di rade tata, mama, djeca i bratić. 99% malih kemicara i kriminalaca koji su kemijali na pumpama i sa gorivom su pumpe prodali na vrijeme, kad je jos isla prodaja benzinskih. Jer se oni vode samo lovom.
A ostali su ti mali, sa pumpicom u vlastitom selu. Guraju to kolko mogu, najcesce jer su zakopani sa ogromnim troškovima i ne mogu samo tako zatvorit. A i di bi radili drugdje, cijela familija visi na koncu..
Evo bas situacija od neki dan, covjek ima 60god, sa MAMOM radi na pumpi (valjda ima preko 80god). Covjek trosi svoju zivotnu ustedevinu jer mu je pumpa neprofitabilna. I znas kaj veli? Veli "a necu zatvorit, nemamo pumpu u selu, kako ce selo doci do goriva/ plave nafte a
druga pumpa je 30km udaljena. Meni je malo ostalo i prozivit cu to kako- tako. Ali ajmo svi sve zatvorit u selu pa ce cijelo selo propast."
I takav mali, koji je sam po sebi zbog svojeg postojanja na rubu propasti. Jer ga nitko u narodu ne jebe pet posto, pogotovo mi iz grada, i izbjegavaju se takve pumpe. Takav mali si ne moze priustit nikakvu kemiju, niti pola lose rijeci o njegovoj postaji. Jer inace nema sutra.
I to znaju svi sto kemijaju sa gorivom, tako da se na kraju gorivo skemija na velikoj pumpi iza koje stoji velika firma koja ce to izgurat na ovaj ili onaj nacin.
Ja odrzavam benzinske postaje, i isto tako sam mali (radim solo) i moj izbor je raditi sa tim malima. Jer sa njima nemas problema. Njemu je bitno da radi. Kad mu dodes na pumpu, prvo pitanje hoces popit nesto, kad se zavrsi posao uvijek se pita jel idemo na gablec.. placanje racuna je kolko treba banci da provede uplatu.. Pa nema sanse da bi isao velikom nesto radit, pa ga kreditiraj jer eto on 180 dana drzi tvoje novce na računu i borim se sa pravim kriminalcima za svoje pare..

A nerijetko je na maloj pumpi situacija di djelatnik izade natocit gorivo, ako treba gume napumpat, zenama se i toce tekucine za stakla i slicno.
Nije ga gazda nabio na pult bez stolca di on ceka u ducanu da samo dodes platit. Pa te jos masira sa onim cokoladicama i zvakama...

Zaokruzen post, tocite ljudi na malima. Nemaju lose gorivo, ne kemijaju niti 1% ko velike pumpe. Stanite u mali ducan, ne u veliki Konzum. Kupite sir, krumpir, lubenicu, med sa standa uz cestu. To je nesto sto ce nam donijeti bolje sutra, poticanje megalomanije i velikih je bar 5% problema ove drzave..

A taj sto Lovrek veli da mu voda prodire u spremnik i on šuti o tome. Ako je to istina on je idiot, treba ga prijaviti. Makar mi je to cudno iskreno jer kad trecem (ne prvom) natoci vodu los glas ga unisti. Auti ne idu na vodu, pa to treba ispumpavati i jebat se svakodnevno sa time.. prije da je tu slucaj u kojem je stvarno bio problem, koji se po mojem iskustvu rjesava unutar jednog tjedna (ovisno o dostupnosti servisa) i to je djelatnik sa pumpe rekao u birtiji, pa po sistemu pokvarenog telefona narod prica kako njima stalno prodire voda u spremnik.

Sorry na dugom postu, ali moram stat u obranu. Narod ima iskrivljene stavove, zbog kojih svi idemo u pm...

Kill sretno s autom i rijesi to cim bezbolnije :)




  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

[mention]Jopa[/mention] ovakvo objašnjenje ima više smisla, kad se pogleda iz tvoje perspektive, tim više ako veliš da se time baviš.. hvala btw

 

činjenica je da bez da se uzorak pri svakom točenju šalje na analizu nemamo pojma kaj ustvari točimo.. nisam na brzinu uspio naći tu fotku ina vs tifon, da se vidi razlika na samo jednom primjeru, di živimo ne bi me čudilo da se piša u spremnike haha..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni smrdi na samu labdu, jer nebu bila ni prva ni zadnja Mazda 6 kojoj krepava lambda ili senzor temperature samo od sebe ne vezano za gorivo, tak da mozes krivit gorivo ili japanskog fiata.

 

Što se tiče točio 3 puta u Supetru na staroj benzinskoj ove godine i nikakvih problema, istina da sam ubio auto preko brda do Pučišća da sam dva puta ostao bez kočnica al sam ga propuhao. Samo je razlika kaj moj radi svako malo regeneracije pa vise nema tolko problema kao stariji 2.2 motori.

 

interesantno je kaj je garancija na Mazdu 5 godina ali samo na glavne komponente, nakon 3 godine nema više garancije na dpf i sve senzore, pitam se zašto

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao s polom problem na Miramarskoj - natocio ga full s class gorivom, poslije par min check engine...ispraznio ga, natocio na Ina Jukiceva, gasi se lampica za par minuta...kad sam to ispraznio, otisao sam na Miramarsku opet i natocio za 100kn. Opet se upalio check engine, nadotocio na jukicevoj, ugasila se lampica i to je to. Na Miramarskoj sam rekao ekipici tamo, kazu da im je prvi glas.

 

Tamo samo po pljuge ubuduce...

Link to comment
Share on other sites

Meni smrdi na samu labdu, jer nebu bila ni prva ni zadnja Mazda 6 kojoj krepava lambda ili senzor temperature samo od sebe ne vezano za gorivo, tak da mozes krivit gorivo ili japanskog fiata.
 
interesantno je kaj je garancija na Mazdu 5 godina ali samo na glavne komponente, nakon 3 godine nema više garancije na dpf i sve senzore, pitam se zašto


ide zasad nova lambada.. a kad idući put nešto počne zajebavat ide sve van..

Na Miramarskoj sam rekao ekipici tamo, kazu da im je prvi glas.
 
Tamo samo po pljuge ubuduce...


ma lažu garant, zna voditelj svaki detalj, a kakva ekipa tamo radi, ajme..

Ja sve to poiskljucivam i auto radi kao sat. Nemre bolje.


znači 100% mu ne treba lambda za normalan rad motora, onda mogu komotno ta tri senzora slobodno fizički iskopčat iz konektora i softverski isključit? upozorili su me da to provjerim ako ću micat DPF..
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...