Jump to content

BMW F30 kocnice...


Recommended Posts

Kod frenda na F30 kocnice su na 51kkm i zrele su za zamjenu....

 

E sada, on kaze da ova serijala na 318d ne koci bas najbolje, odnosno koci, ali je to vise primjereno nekoj manje agresivnoj voznji, i sada bi on malo bolje, odnosno da grize bolje, ali da nije neki high performance koji ce mijenjati nakon 20kkm...

 

Znaci nesto srednje... 

Ne znam kaj je u OEMu, ali aftermarket set bi bio najbolji...

 

Tnx :D

Link to comment
Share on other sites

Rade ih kao od papira.... meni na Aurisu nakon 45kkm plocice i prednji diskovi, na 65kkm zadnje plocice.... Frendu na Mazdi 3, prednje plocice na 35kkm.... a znam da su Dachi i Iri prednje otisle nakon nekih 20tak, ako i toliko....

Link to comment
Share on other sites

Kočnice na 320d su vrh, možeš ih ubijati i kočiti sa 200 po punoj kočnici, nikada se neće ništa popigati - a tko uspije napraviti 140kkm sa jednim diskovima taj se vozi ko baba po cesti ili kočnice nikako ne koče.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BaGy said:

ekipa...morate razlikovati automatike sa rucnim mjenjacima...naravno da ce automatik prije ubiti diskove i plocice

Istina ali gle npr, ja imam automatika i napravio sam vec 72000km s njim u niti 3 godine (115kkm imao sad je na 187kkm). Na 115 su mjenjane prednje plocice. Od tada nisam mjenjao NISTA. Tj lazem, u 12/2016 sam promjenio kocionu tekucinu. Vec 20000km mi pise na board compu da moram plocice zamjeniti za "5000km" a plocice imaju jos pola mesa i auto koci normalno, dakle...

 

Mjenjat cu za cca 5000km naprijed sve komplet jer su diskovi pri kraju, iako plocica jos ima ali bolje komplet. Iza nemam pojma kad je sta mjenjano ali i diskovi i plocice su OK.

 

Mozda zato jer su vece/jace bremze? 345mm kod mene...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lovrek said:

@marios3 kaj je i na f36 takva razlika izmedju 418d i 420d?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

F36 318d ima 300mm a 420d 312mm diskove

 

http://bmwfans.info/parts-catalog/F36/Europe/418d-N47N/jun2015/browse/brakes/front_brake_brake_disc/

http://bmwfans.info/parts-catalog/F36/Europe/420d-N47N/L-N/mar2015/browse/brakes/front_brake_brake_disc/

 

Nije razlika kao kod F20 ali ipak nisu isti.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BaGy said:

ekipa...morate razlikovati automatike sa rucnim mjenjacima...naravno da ce automatik prije ubiti diskove i plocice

Zbilja nisam primjetio da automatic troši diskove i pločice više nego ručni, to kaj malo držiš na mjestu kočnicu, pa od toga se ne troši pločica. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, JosipZG said:

vjerojatno je mislio na kočenje motorom 

Pa nije to automatic iz 80ih pa da u leru radi kad pustiš gas - ZF koči motorom na usporavanju, pogotovo ak je nizbrdica (ima senzore nagiba). Čak me nekad iritira jer previše forsira niže brzine pa ga drži na 4000 rpm kad je ful jaka nizbrdica. Recimo spuštaš se sa Žute lokve dolje u Senj, ručni bi ubacio u višu, on stalno drži nižu jer koči motorom.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mario_S3 said:

Pa nije to automatic iz 80ih pa da u leru radi kad pustiš gas - ZF koči motorom na usporavanju, pogotovo ak je nizbrdica (ima senzore nagiba). Čak me nekad iritira jer previše forsira niže brzine pa ga drži na 4000 rpm kad je ful jaka nizbrdica. Recimo spuštaš se sa Žute lokve dolje u Senj, ručni bi ubacio u višu, on stalno drži nižu jer koči motorom.

 

Bjezi ti od Senja, Crikve, i susjednih sela :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mario_S3 said:

 

A kak da dođem do Novalje inače osim prek mosta? :)

 

Ja uvijek idem prek mosta kad idem u Staru Novalju. Kakav trajekt. Cesta po Pagu je prejebena od mosta do Novalje. :P

Jos s tvojim autom, pa to je grijeh ici trajektom. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...