Jump to content

Opel 1,7 CDTI, 74 kw


Recommended Posts

Imam problem sa dotičnim motorom, pa ako netko ima savjet, prijedlog itd.

 

Auto ima puno km, 370000, redovito održavan, prije možda 20000 km su reparirane dizne, normalno pali, normalno vuče, ne dimi ni malo ni na autpuh kad se stišće ni čep, ništa.

 

Problem je sljedeći: kad radi, i kad ga brže vozim počne raditi na 3 cilindra, osjeti se po vibracijama, i na auspuh da jedan puše na prazno, kad ga vozim normalno, sve 5, rade svi.

Ako u leru radi na 3, u vožnji se ne osjeti nedostatak snage niti vibracije jer ide normalno. Kako skužiti u čemu je problem. Ne baca nikakvu grešku, odnosno, ne pali chech engine.

 

Drugi problem je šta bolje pali hladan, nego vruć. Hladan upali grijače, okrene 2 put i to je to, kad je topli, vrti duže.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Znači, kad trokira, skinem onu plastiku gore i ištekavam jedan po jedan da skužim koji zaj... kao svjećice na benzincu.

 

Jel se to da složiti ili druga dizna?

 

Inače ne dimi ni malo što mi je čudno s obzirom na toliku km.

 

Koliko uopće mogu km ti motori?

Link to comment
Share on other sites

On Thursday, November 02, 2017 at 10:59 AM, drahic said:

Mene ti je zajebavao konektor i doslovno sam ga vezao vezicom da bude pritisnut i onda je radilo ok.

.

Tocno to. Mozes u mojoj garazi vidit sliku frisko opremog motora i konektor svezan vezicom na trecem cilindru

 

Nebi vjerovao auto nije htio s mjesta dok nisam ocistio konektor i svezao vezicom. Sve promjeniti cu konektor sutra pa sutra pa sutra. Vezica drzi vec godinu ipo :lol: 

 

@Kas provjeri konektore, skini i ocisti sprejem...

Link to comment
Share on other sites

Danas provjerio spojeve, uglavnom, koji god konektor sa dizne skinem, mijenja se rad motora.

Pokušavao sam skužiti koji je, ali bezuspješno. Čini mi se da na 3. cilindru ima najmanje promjene, ali nije ziher.

 

Bio kod Baloga, on veli dizne, a reparirane su prije 6 mjeseci i veli da idem tamo gdje su reparirane..... Kao u leru je ok, kad daš gas su preglasne.

 

Link to comment
Share on other sites

Moj je 1,7 cdti

 

Ovakav 08072010311.jpg

 

 

Istina, kopčica na injektoru na 3 cilindru je puknuta, ali konektor stoji, ne spada.

Mogu eventualno skinuti ga i malo raširiti kontakte, pošpricat sa kontakt sprejom.

Kad mrdam konektor, ne mijenja se rad motora, samo kad skinem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Provjerene dizne kod Purića, jedna bila problem te je složena pod garancijom, dizne upisane u komp, zamijenjen regulator pritiska goriva ili senzor, Denso orginal jer se zaletavao u leru, i auto radi bolje, ali i dalje kad se ugrije ili kad vozim brže, u leru radi nemirno, kompresija je ok.

Purić veli da kompjeteru varira signal senzora položaja radilice pa pretpostavlja da bi moglo biti do njega.

Jel može to biti problem ili netko ima bolju ideju jer mi je glupo mijenjati sve po redu dok ne pogodim.

 

Također, nakon svega ovog primjećujem da kod ubrzanja u 3. ili 4. se osjeti nejednako ubrzanje, tipa vuće jače možda 2 do 3 sekunde pa slabije 2 do 3 sekunde.

Čini mi se kao da blowoff ima lošu regulaciju pa ili pusti sav tlak van ili zatvori do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Senzor položaja radilice hoce pravit probleme na njima, mog starog je zezao.

Simptom je bio teško paljenje kad je hladan ali lako se uklopi i u tvoj opis...

 

Topla preporuka da ga zamijeniš kad se već sumnja na njega.

Mislim da je nov ori. Bosch nekih 50€

Edited by Kic
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kas said:

Maf mogu uzeti za probu novi, a sta je sa upravljanjem turbinom, sta upravlja sa njom?

 

Kad je hladan pali super, kad je vruc, duze vrti.

 

Probaj ga samo odstekati pa vidi promjenu.

 

Ako topao tesko pali, onda je 90% sensor radilice. To je tipican sindrom za VR tip senzore radilica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Promijenjen senzor radilice, dizne ok, senzor pritiska goriva promijenjen a auto i dalje radi slično, malo bolje, ali i dalje kad je vruć ne radi normalno nego jedan cilindar preskače.

 

Ne dimi, pali normalno, ne troši ulje.

Nema grešaka.

 

Ima netko ideju?

Link to comment
Share on other sites

Već sam se na davao love okolo a skoro  isto radi. Budem išao opet kod Purića nek gurne nos jer sam već dao njemu lovu.

 

Moja sumnja je možda na komp koji je na vrhu motora jer mi se jednom dogodilo da upali i ugasi se nakon 5 sekundi i neće upalit.

Rješenje je da jedan vrti u autu a drugi stisne konektore od ECU-a na vrhu motora i upali.

Moguće da ima neki hladni lem u kompu jer sam konektore pošpricao sa kontakt sprejom i isto je.

Link to comment
Share on other sites

Cisto kad spominjes Purica, informacije radi, prije koji tjedan sam nosila diznu tamo na ispitivanje jer mi je auto radio na 3 cilindra i prema njegovim ispitivanjima (ispis na tri stranice) bila je ispravna. Uzela kod Dimitrijevica rabljenu diznu da probam, zamijenila, auto radi bez problema. Toliko o Puricu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...