Jump to content

Opel 1,7cdti zamjena kompjutera


Recommended Posts

On 12. 03. 2018. at 3:55 PM, Kic said:

:bye1: 

Detalje mi šibni na PM (model, VIN, oznaku motora, dali imaš car pass od svog i od donora, dali je ECU novi/rabljen/resetiran, kaj točno ne valja sa starim ECUom?)

 

 

Jebe me auto već par mjeseci i već sam lud.... Svi bi uzimali lovu i nebi riješili ništa, seru gluposti.......

Prvo je ler gas bio nestabilan i radio je nemirno pa sam ga odvezao kod Baloga, on je zamijenio neki senzor pritiska goriva, 1500 kn.

Ler je bio nakon toga ok, ali je i dalje nemirno radio pa sam ga pitao šta sad, on veli možemo testirati dizne, ali nema smisla da ti uzmemo par tisuća kuna, odvezi ga na reklamaciju dizni jer su slagane kod Purića.

Zatim sam ga odvezao Damiru koji je radio kod Purića, kao bude on sve riješio.

Bio auto kod njega tjedan dana, skinuo dizne, odnesao ih na testiranje kod Purića i jedna dizna pod garancijom složena/zamijenjena i rekao mi da mi ne valja senzor pritiska goriva i da je on stavio drugi..... pa ako i dalje ne bude ok, bude mi stavio novi.

Mislim si, daj ti meni vrati moj novi jer ga nemam namjeru mijenjati ni plaćati dva puta, i vrati on meni nazad moj novi senzor i uzme za uslugu skidanja dizni itd.  300 kn.

 

Reko, sad je to to.

 

Ali ne..... i kak me natezao tjedan dana i htjeo me zavaljati za ventil, nisam htjeo više ići kod njega nego odem kod Purića.

Testiranje, dizne su ok, ali nije bio ventil upisan u kompjuter, objašnjava on meni kao da treba ventil upisati u kompjuter i varira im signal od senzora položaja radilice, treba ga zamijeniti. cijena 1000 kn

Zamijenim ja senzor, a situacija i dalje ista, s time da se počelo događati da ujutro kad upalim, auto radi 5 - 10 sekundi i ugasi se. Upali na -10 najnormalnije i ugasi se.

I onda verglam i verglam i upali i radi normalno taj cijeli dan.

Ako mu kad upali dam gas i držim ga na 2 - 3000, on se proba ugasiti, malo okretaji počnu varirati, ali ostane raditi i sve 5.

 

I zovem ja Purića, velim šta je a on mene napadne pa kao nisu oni krivi, ali da navratim, budu vidjeli.

Navratim ja, uzmu oni auto na servis i zovu me, na filteru goriva curi nafra, na konektoru, i skida konektor, fakat masno.

Ja rekoh, mijenjaj, on, to ti je 1000 kn, mi nemamo na stanju, to ti imaju sam orginal u Opelu bla bla, riješi me se.

Dođem ja doma, isti problem, auto se gasi. Odem pogledati taj filter, konektor suh......

Pogledam nakod par dana, konektor suh......

Pederi su našpricali WD ili neki k da bude masno samo da me se riješe....... cigani

 

Ja lud......  s tim da svo vrijeme do sad nije izbacivao nikakvu grešku sve do jednom...... P1219  Throttle Position Sensor Reference Voltage Error

a ta greška je navodno neispravan senzor pritiska goriva.

 

I sad ga odvezem kod jednog Opel majstora, sve mu objasnim, i veli, bude on to probao riješiti.

Zove drugi dan, nije siguran, ali sve je kao ok, osim neke cijevi na turbini, te da je razgovarao sa elektroničarem...... treba drugi kompjuter....... imao je takav slučaj, i u kompu je problem.

Drugi komp 400€ sa programiranjem. Ja reko kak može biti komp kad upali i ugasi se, po meni je nešto sa dovodom goriva, pumpom ili sl. jer ta greška znači neispravan senzor pritiska koji je zamijenjen.

A bacim oko na njuškao prije nego smo se čuli drugi put, velim ja ima kompjutera za 900 kn, kako  sad 3000 kn, pa oženjen sam, dosta je.

I kao bude odvezao auto kod Baloga, da provjeri pritiske bla bla.....

 

I tko je sad tu normalan.......

 

Svi do sad su bili papci, nadam se da ovaj zadnji to bude riješio.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ti mislis da Puric, Balog i sl. nemaju opremu za testirat auto?

Pogotovo sto se Opela tice.

Evo, ja bi na prvu rekao da je problem u pumpi. Oni svi mjenjaju senzor/regulator tlaka jer im to javlja tester i jer je to njacesci kvar a mozda je stvarno problem u tome sto pumpa ne daje odgovarajuci tlak.

Link to comment
Share on other sites

Velika je šansa da će ekipa kod Pavičića puno lakše otkriti problem.

Pošto rade samo sa Opelima sigurno su se već susreli sa istim ili sličnim problemom i unaprijed znaju što prvo treba pregledati.

Možda samo treba odradit update ili rekalibrirat ECU, a to bez OEM dijagnostike (GM Tech 2)  bošisti neće moći napraviti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Velika je šansa da će ekipa kod Pavičića puno lakše otkriti problem.

Pošto rade samo sa Opelima sigurno su se već susreli sa istim ili sličnim problemom i unaprijed znaju što prvo treba pregledati.

Možda samo treba odradit update ili rekalibrirat ECU, a to bez OEM dijagnostike (GM Tech 2)  bošisti neće moći napraviti.

 

Ivanus moze odraditi kalibraciju bosch pume Opela na kojoj je ECU motora. Tako je bio slucaj sa pumpom 2.2 DTI motora. Za druge neznam.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z17DTx ima EDC15/EDC16/Denso DEC30 ECU ovisno o modelu/godini.

 

Ne pricam o kalibracij CR injektora i sl. to malo kvalitetniji univerzalci odrade, vec o SPS "flash"-anju (čipanju po naški) sa OEM mapom.

IROM, XROM i EEPROM to sve Tech 2 ili MDI mogu reflashat ako treba.

Link to comment
Share on other sites

Od ponedjeljka je kod jednog Opelaša, radi samo Opele, nije Pavičić pa ću vidjeti šta će smisliti.

 

Za Pavičića sam čuo da je ok, ali se bojim da će izvaliti cijenu da me zaboli glava jer sam se nadavao love i na kraju isti drek, ako ne i gore.

 

To šta Purić sere da ne može naći problem/uvjerava me u neke gluposti tipa špricanje konektora sa WD-om pa kao tu curi je takvo sranje da ga može biti sram majku mu prevarantsku.

Najgore je što je auto bio kod 4 majstora od kojih svaki nešto pročačka i kaže da on to ne može riješiti a onaj  prošli je usro stvar, budala itd..... klasična pljuvačka spika.

 

Zato sam išao Puriću jer su kod njega slagane dizne i htjeo da on riješi sve, ali on očito ne zna i tjera dalje u Opelov servis gdje opet nemaju dijagnostiku za pumpu i injektore te sve opet šalju kod nekog Bosch majstora.

Purić ima sve, ali se pravi mutav.

 

Ovaj kod koga je sad navodno ima orginalnu dijagnostiku koja mu baca grešku senzora pritiska goriva koji je mijenjan kod Baloga.

I sad je auto kod Baloga......pa čekam novosti.

 

Uzeo sam Opel jer ih ima i nebi trebalo biti nepoznanica, a na kraju 100 problema.

 

Šta da imam npr. Subaru boxer dizel........tko bi to popravio?

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kas said:

Od ponedjeljka je kod jednog Opelaša, radi samo Opele, nije Pavičić pa ću vidjeti šta će smisliti.

 

Za Pavičića sam čuo da je ok, ali se bojim da će izvaliti cijenu da me zaboli glava jer sam se nadavao love i na kraju isti drek, ako ne i gore.

 

To šta Purić sere da ne može naći problem/uvjerava me u neke gluposti tipa špricanje konektora sa WD-om pa kao tu curi je takvo sranje da ga može biti sram majku mu prevarantsku.

Najgore je što je auto bio kod 4 majstora od kojih svaki nešto pročačka i kaže da on to ne može riješiti a onaj  prošli je usro stvar, budala itd..... klasična pljuvačka spika.

 

Zato sam išao Puriću jer su kod njega slagane dizne i htjeo da on riješi sve, ali on očito ne zna i tjera dalje u Opelov servis gdje opet nemaju dijagnostiku za pumpu i injektore te sve opet šalju kod nekog Bosch majstora.

Purić ima sve, ali se pravi mutav.

 

Ovaj kod koga je sad navodno ima orginalnu dijagnostiku koja mu baca grešku senzora pritiska goriva koji je mijenjan kod Baloga.

I sad je auto kod Baloga......pa čekam novosti.

 

Uzeo sam Opel jer ih ima i nebi trebalo biti nepoznanica, a na kraju 100 problema.

 

Šta da imam npr. Subaru boxer dizel........tko bi to popravio?

 

 

Ovo je i meni smijesno, time vise jer nije da je neka nova generacija motora.. 

 

Meni auto lose pali, nekad kresne na zub, nekad ga verglam po 3-4 sec, a nekad moram ponovo, nema pravila. I to auto sa stvarnih 130tkm.

Bio kod 3 majstora, jedan mi promijenio modul grijaca i grijace, jedan senzor bregaste (oba po gresci po dijagnostici), treci reparirao anlaser i koju tisucu kn kasnije.. nista bolje.

Ocito ni ja nisam bio kod pravih majstora :)

Link to comment
Share on other sites

Danas sam se cuo sa Opelasem, veli napuknuta cijev od turbine, resetiran ecu, i da napravim 3 rezervara sa 2 deci dvotaktola u rezervaru.

500 kn.

Kao sad pali i ne gasi se i gas nije digitalan jer je do sad gas digitalan, ili ler ili 1200 okretaja pa kad god pustis ili dajes gas, trzne koliko god ti pazio ili bio njezan.

I radi navodno mirno.

Zivi bili pa vidjeli.

 

Kad vidim rezultat, budem napisao o kome Opelasu je rijec.

 

 

Dodatak

To nisu majstori, to su mjenjaci dijelova.

 

Edited by Kas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je...... ima.....Opelaš kod kojeg je bio je Opel buco na Žutom bregu, uglavnom, zamijenio neku plastičnu cijev na usisu koja je bila napuknuta na ulazu u turbinu, 300 kn rabljena.

I bio kod Baloga, ugasio im se nakon sat vremena, mudraci me popljuvali kao dovezao sam im auto bez goriva, pa su morali točiti.....

Balog još 200 kn, 100 kn gorivo i 100 kn dijagnostika i po njima je sve ok.

Savjetovali nasipati 2 deci dvotaktola na svaki rezervar i to će riješiti problem.

 

Kad sam uzeo auto, otišao odmah na benzinsku, uglavnom ostalo je još 10 litara kad im se auto ugasio, dakle, nemaju pojma........ još ima kazaljka koja radi i auto nije bio na rezervi neko cca 1/4 rezervara.

 

Ostavio ga preko noći, ujutro isti k.....

Otišao Kod Opel buco, rekao vrati lovu, nisi napravio ništa, on veli zamijenio sam cijev jer me zvao dali da ju mijenja.

Rekao sam vrati staru, i on izvukao neku staru, potrganu..... jel moja ili nije, pojma nemam.

Pitam ja šta ta cijev košta 300 kn rabljena, on veli je.......

KAo, kad njemu nije htjeo upaliti, un je ištekao kabel sa kompjutera, na  taj način ga resetirao i upalio je.

Probao ja doma istu stvar prije paljena..... 0 bodova.

Opravdava se da je dao napravio najviše šta je mogao......

 

Uglavnom, nema pojma kao ni Balog.

 

Naručio sam se kod Pavičića, opisao mu problem, rekao da su dizne ok, senzor pritiska goriva novi, uparen sa kompjuterom....... veli on da negdje vuče zrak na sustavu dovoda goriva.

 

U utorak popodne ga vozim njemu pa ću ga tamo ostaviti preko noći.

 

Nevjerojatno je da jedan relativno jednostavan motor nitko do sad ne zna složiti.........

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...