Jump to content

Big Brake Kit - Golf 5 GTI


Recommended Posts

Većinom su to bili uprade sa jednog na 4 klipa, Alfa dosta gura Brembo čeljusti  po serijskim autima pa je sve relativno jednostavno i straight forward.

 

Buraz moj radi adaptere pa je dosta toga prošlo kroz ruke a i kroz vožnju.

 

Veći broj autiju je i išao na Grobnik ili sl. staze,

 

 

Sa 1 na 4 klipa - puno bolje se dozira, sa standard pločicom (ate, ferodo, textar, itd.) alfe 147/156/GT ne mogu pregrijati 310/330mm setup, puno bolji osjećaj na nozi, aui su voženi jako, ganjalo se vrijeme.

 

Za svaki dan bi rekao da je bolje doziranje i može nešto bolje zakočiti u vanrednim situacijama.

 

Meni dovoljno.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, squizl said:

To ima smisla. Al da staviš 17z na GTIa, vjerojatno bi imao hod papučice od pol metra.

 

Mislim ne znam, ja samo teoretiziram i gledam kak dobit najviše za najmanje para, a u tom kontekstu mi se čini da je na GTIu bolje ići na Boxster prednje čeljusti sa dobrim uljem i pločicama. S druge strane u tom slučaju ostaje standardni rotor pa nemaš prednost većeg toplinskog kapaciteta pravog BBK seta.

 

Ovo kaj IgoRR veli za empirijsko testiranje je meni dosta nezahvalno za procjenu jer u pravilu kad ljudi iskeširaju hrpu para na nekaj, nađu sebi u glavi načina da si to opravdaju.

 

Ovdje nemas taj problem, jer 6 klipova sa Cayenna sigurno koci bolje nego Caymanov set, a ako ti usprkos svim recenim iskustvima papucica bude propadala kupis veci master cylindar, sto je ionako 10% cijene cijelog kita, i rijesio si to. Uostalom mozda ti je i Caymanov set ok, ako ne izlazis na stazu. 

 

Vec sa vise klipova imas bolju toplinsku disipaciju i ako ne ides na stazu biti ce ti ok, a ako ides na stazu, moguca potreba za Master cylindrom je zanemariv trosak. 

 

Velicina diska na Brembo  17Z je 15mm manja od serijskog 6R diska, a bolje podnosi toplinu, tako da ti to ne znaci veliku razliku. Mislim da je netko jednom pisao da je bitnija gradacija kocionog ulja za osjecaj na pedali kad se kocnice zagriju.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, YellowBellow said:

 

Ovdje nemas taj problem, jer 6 klipova sa Cayenna sigurno koci bolje nego Caymanov set, a ako ti usprkos svim recenim iskustvima papucica bude propadala kupis veci master cylindar, sto je ionako 10% cijene cijelog kita, i rijesio si to. Uostalom mozda ti je i Caymanov set ok, ako ne izlazis na stazu. 

 

Vec sa vise klipova imas bolju toplinsku disipaciju i ako ne ides na stazu biti ce ti ok, a ako ides na stazu, moguca potreba za Master cylindrom je zanemariv trosak. 

 

Velicina diska na Brembo  17Z je 15mm manja od serijskog 6R diska, a bolje podnosi toplinu, tako da ti to ne znaci veliku razliku. Mislim da je netko jednom pisao da je bitnija gradacija kocionog ulja za osjecaj na pedali kad se kocnice zagriju.

 

Ma i ove višeklipne čeljusti se manje flexaju od jednoklipnih pa i tu dobiješ bolji osjećaj, pa zamijeniš lajtunge i tu dobiješ malo, ulja naravno isto puno igra. Al ono, vozimo cestovne aute, to će uvijek biti do neke mjere gnjecavo na pedali, al ak se može složit da ne fadea nakon 3 kruga, a pritom je i lakše onda je to super.

 

Uopće nemam ideju kak se kreću cijene glavnih kočionih. Ak je to fakat neka jeftinjara onda problema ni nema.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim nekako ici na zuto ali onda moram farbati i zadnje celjusti. Neznam samo zasto bi zute izazivale...

 

Ima li netko diy kako napraviti "refurbishment" celjusti? Jos sam u dvojbi da li sam sve raditi ili ne...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pedja said:

 

 

Ima li netko diy kako napraviti "refurbishment" celjusti? Jos sam u dvojbi da li sam sve raditi ili ne...

 

Ja svoje celjusti isto moram obnovit, al ja to dajem profesionalcu, ne zelim opet skidat sve nakon mjesec dana i platit opet nekog tko zna kaj radi jer ja ne znam kaj radim :D 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Marina said:

 

Ja svoje celjusti isto moram obnovit, al ja to dajem profesionalcu, ne zelim opet skidat sve nakon mjesec dana i platit opet nekog tko zna kaj radi jer ja ne znam kaj radim :D 

Kome dajes? Koliko trazi?

Link to comment
Share on other sites

Meni su preporučili Isobasis u Oporovečkoj..trebao bi sad za koji dan to odraditi (zadnje čeljusti na Cliu) veli lik 300-450kn po komadu zavisi koliko treba posla...inače pod obavezno pjeskare i poslije farbaju u boju po želji...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drag_steer said:

ja imam 18z  jedini problem je sto su kljesta jaaaako blizu felge (manje od 1mm). sve funkcionira, ali jako tesko nac felgu koja ima takav et/oblik krakova da sve pase.

 

Nadjes kocnice, pa felgu, pa onda kupis auto na koji ide kombinacija - garantirano najbolja strategija :)

 

Ja imam 2 seta felgi viska, sa obrnutim redosljedom. :D

Edited by YellowBellow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kupio bih vece diskove za svog golfica pa me zanima da li pasu diskovi od S3 (mislim da pasu), rupe su 5x112, to je ok, ali neznam trebam li na jos sto misliti (osim na promjer felge).

Imam neku ponudu za brembo 345mm diskove ali neznam koja je ok cijena - da li netko zna kako se krecu cijene?

Hvala

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam narucio/kupio pa cemo vidjeti...

Uglavnom, sad cu imati na raspolaganju celjusti od porsche boxstera (986), brembo diskove 345mm, brembo i hawk plocice i brembo lajtunge, pa cu iskombinirati nekaj

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 27. 10. 2018. at 13:45, Pekx said:
I imat ces doslovno dvije felge koje idu preko toga, a da ne moras sirit rubnjake.

Jel bu ova ok? 18" oz... Sad gore imam originalne detroit 18"...

 

65352745dea18c0ec59cf132d1d37133.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...