Jump to content

Carbon buildup TFSI - dekarbonizacija


Recommended Posts

Pozdrav,

pod pretpostavkom da se u usisu/ventilima s godinama skupilo smeca i trebalo bi ga "dekarbonizirati", zanimaju me rjesenja, pa cak i ona koja nisu u vlastitom angazmanu.

Na koji nacin to rijesiti, kome otici, kako se krecu cijene? Citajuci forume, zakljucio sam da bi idealno bilo pjeskariti sa nekim finijim materijalom tipa orahova ljuska te istovremeno usisavati. 

 

Vjerujem da to nije postupak koji traje sat dva ako se kvalitetno radi, ali posto vec moram neke sitnice sa plasticnom usisnom granom rjesavati, odmah bi i ovo u jednom potezu rijesio. 

Neki od simptoma koje primjecujem (nije da me smetaju) su recimo pucketanje na pustanje gasa dok se motor ne zagrije na radnu temperaturu i nesto sitno veca potrosnja od ostalih tfsija iako se penzija vozim. I tu i tamo na leru sitne varijacije zvuka. 

 

Hvala svima na eventualnim savjetima.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, semper said:

Genijator

 

Kad sam vidio da je izumitelj toga izjavio da u motoru dolazi do eksplozije, odmah mi je bila jasna kolicina znanja o motorima. Jos kad je Bandic pristao na kombinaciju da svaki auto mora obavezno obaviti genijajajtora, to je sto posto prevara neka. :D 

Link to comment
Share on other sites

Pexx.. pa kod svog pouzdanog mehanicara koji ti inace radi po autu. Skinite glavu i odradite to kako treba, prvi put nakon xxxxx km...i tko zna koliko tog ima unutra.

Nakon toga mozes odrzavat to nekim sredstvima, kad znas da toga nema puno pa nije problem da ode u motor.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Coupe VD said:

Pexx.. pa kod svog pouzdanog mehanicara koji ti inace radi po autu. Skinite glavu i odradite to kako treba, prvi put nakon xxxxx km...i tko zna koliko tog ima unutra.

Nakon toga mozes odrzavat to nekim sredstvima, kad znas da toga nema puno pa nije problem da ode u motor.

 

AutoZubak ne moze naruciti alat za to nazalost, kao ni Porsche Inter Auto (preskupo, premalo potrebe za HR), zato i pitam ovdje. Iskreno, glavu ne bi radi toga skidao, nisu to bas neki problemi da si bas toliko moram zagorcati zivot, nego me zanimaju vasa iskustva. 

Kompresija mjerena, nesto sitno odstupa, ali bas sitno i nema smisla radi toga raditi dramu. Samo me zanima kako rijesiti ovo nakupljanje i da li mi to mozda stvara te sitne problemcice koji me zivciraju. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pucketanje na pustanju gasa ne mora biti povezano s tim... A to cistis kod svog majstora/sa njim i to mozes rucno, ja sam mislim u svoj topic ubacio bio slike prije poslje. 

Nece ti bit perfektno cisto (ono detailerski cisto) ali te i nece kostat  par vise stotina eura A najbitnije je sto je na kraju krajeva isti k... 

Meni je to cak bilo zabavno radit?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ED30DSG said:

Pucketanje na pustanju gasa ne mora biti povezano s tim... A to cistis kod svog majstora/sa njim i to mozes rucno, ja sam mislim u svoj topic ubacio bio slike prije poslje. 

Nece ti bit perfektno cisto (ono detailerski cisto) ali te i nece kostat  par vise stotina eura A najbitnije je sto je na kraju krajeva isti k... 

Meni je to cak bilo zabavno radit?

Pliz napisi kako si cistio.

Link to comment
Share on other sites

@squizl iskreno, mislim da to dvoje nije povezano, bar mislim da je to vise povezano sa zamajcem... 

 

@Ozy pa ja sam jednostavno koristio par razlicitih sarafciger-a (i oni sa zakrivljenom spicom za 90° za oko i iza ventila, nznm kako se alat naziva) i obicni usisivac za grubo skidanje, poslje sam uzeo liqui moly Ventil sauber i kistom namazao cili Kanal, pustio da odstoji i sa krpama pobrisao i to sam dva tri puta ponovio, i zadovoljan sam sa rezultatom. Naravno svaki Kanal sam zatvorio prije ciscenja okrecanjem radilice sto se podrazumjeva... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2.5.2018 at 10:39 AM, YellowBellow said:

Da li instalacija WMIja "cisti" carbon buildup ili samo sprijecava buduce nakupljanje?

 

Inace ako glava ide dolje, trebaju novi serafi, odlicna prilika za rijesiti tu slabu tocku u jednom koraku.

Samo poslje sprijecava, tj sapire pomalo one prve slojeve dok se nije skorilo ... 

On 2.7.2018 at 10:39 AM, Ozy said:

opet malo o genijatoru.

jednostavno, zbusi se usisna grana i stavi se endoskopska.kam sa ledicom tijekom rada.

pa nek se vide rezultati.

Neka genijator u sebe busi grane i sapire ono smece direkt u Motor. Pa ja ne znam jesi li vidio koliko toga zna bit, i sta mislis di ce to sve zavrsit iako genijator uspije omeksat smjesu itd... ?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...