Jump to content

Koja mast za podmazat poliuretan selene?


Recommended Posts

Ja sam kupio powerflex selene i sa njima sam dobio neku mast. Nju sam iskoristio i za sada nemam pojma jel vrijedi. Mislim da nema puno veze koju mast koristis ali ja bi najvjerojatnije koristio litijsku (nema puno veze sa selenima ali ja ju koristim za servis podvodne pneumatske puske ).


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, IgoRR said:

 

Naslov sve govori :)

 

Koju mast kupiti?

 

Gdje je ima?

 

Koje su cijene u igri?

 

 

Ja bi koristio mast koju si dobio uz selene...

 

Ako nekim slucajem nisi dobio, stavio si link na kojem je sve lijepo opisano i napisano da se preporucuje upotreba silikonske masti...

 

Jos bi samo nadodao, da bez obzira sto se plastika, odnosno poliplasti, ili tocnije, ovom slucaju duromeri, dobivaju iz naftnih derivata, postoji mogucnost interakcije plastike i proizvoda baziranih na nafti, kao sto je litijeva mast...

Link to comment
Share on other sites

 
Ja bi koristio mast koju si dobio uz selene...
 
Ako nekim slucajem nisi dobio, stavio si link na kojem je sve lijepo opisano i napisano da se preporucuje upotreba silikonske masti...
 
Jos bi samo nadodao, da bez obzira sto se plastika, odnosno poliplasti, ili tocnije, ovom slucaju duromeri, dobivaju iz naftnih derivata, postoji mogucnost interakcije plastike i proizvoda baziranih na nafti, kao sto je litijeva mast...
Opa...nisam ovo znao, hvala na inf. Nadam se da nema interakcije sa gumom (iako serviseri koriste tu mast za podvodne puske koriste tu mast - valjda je ok...).

Sad sam nasao da se za te poliuretane (poweflexove) koristi teflonsko-silikonska mast impregnirana s bakrom...fa0f304ce6318345a6638f2923e03f1e.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uz Powerflex uvijek dolazi bakrena mast ... barem je dolazila do prije 2g kad sam zadnji puta imao posla s njima...

Ima i drugih, al najbolje pogledati šta proizvođać preporučuje...

 

EDIT - vidim sad da je Pedja stavio ovo..... znači neka vrsta bakrene masti... neznam na kojoj bazi je ona koju inače kupujem....

Edited by Risbo
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis mijenjati selene na nosacima motora, nemoj napraviti grasku kao i ja i promijeniti prvo samo jedan (dogbone) a onda ostale. Sve odjednom zamijeni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na vilicama jedino one zadnje velike selene, ostalo ne znam koliko ima smisla ako je daily... Ja sam sebi na golfa 5 stavio pune sto dodju npr u s3 ili nekih seata... Uz to Alu lafete i nosace glavcina/amortizera od passata 3c i sasvim Dobro se vozi☺

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Swordfish said:
[mention=513]IgoRR[/mention] di si uzimao powerflex?
 
Zanima me konverzija mojih vilica na 159 na powerflex

Strongflex sam uzeo, direkt sa njihovog site-a

 

btw, dosta su povoljniji od powerflex-a

Edited by IgoRR
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...