Jump to content

Smart fortwo - iskustva / kakav je na snijegu


Recommended Posts

Imam potrebe za još jednim manjim autom za kupit svojima doma.

Služit će za putovati na posao nekih 6-7 km / obavit kaj po gradu.

 

To će koristiti žena / sestra (imaju sada Polo ali će im trebati još jedan auto).

 

Razmišljao sam o nekoj Corsi / Puntu / Polu ili slično, Smart mi je fora, ali za razliku od ovih ostalih o njemu ne znam previše i nemam iskustva.

Najviše me zanima kako se to ponaša na snijegu / mokrome.

Kakvi su što se tiče kvarljivosti / održavanja.

Iskustva iz prve ruke bi bila korisna.

Obzirom na to za što će im trebati, gledam auto u rangu oko 3.000 € (to je tamo 2006 / 2007. god).

Čini mi se da će u tom cjenovnom rangu nekako najmanje izgubiti na vrijednosti kroz recimo godinu dana a i neću utući previše novaca u auto koji će dnevno napraviti 15 km.

Model "fortwo" me zanima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 2009., mhd (1.0 70ak konja), cabrio.

 

Odrzavanje - smijesno. Dakle, sve zasad je bilo ful jeftino, ali nisam ni previse morao po njemu raditi. Servis i prednji seleni nekih 600kn brijem sa izmjenom i svime. Nemoj me tocno loviti u kunu, ali znam da nije skupo.

 

Potrosnja - 6-7 litara, sto nije malo, ali nije ni puno

 

Ima jako restriktivan esp (da se ugasiti), fakat se ok vozi za tako kratak auto.

 

Ako zelis, javi se jedan dan popodne pa se provozaj malo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, YellowBellow said:

Nije na temu (nisam nikad Smart vozio), ali ja sam nesto slicno gledao i zapeo mi je Peugeut 1007 za oko, ima klizna vrata, za grad i male parkinge dusu dalo + ima jedno 4x vise mjesta od Smarta.

 

Vidiš, to je fora auto i dobra ideja.

Budem vidio kaj se nudi na njuškalu.

Samo da prevladam svoj prezir prema tim francuskim pokušajima proizvodnje automobila... ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 2fast said:

Samo da prevladam svoj prezir prema tim francuskim pokušajima proizvodnje automobila... ? 

 

A ne znam kako im je pouzdanost, lijepo izgleda na slici i papiru, ali su klizna vrata elektricna i ako se to kvari, nije vrijedno zajebancije, ali meni je zapao za oko jer je drugaciji.

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam bas da ces naci smarta do 3000€ da bude godina 2006 ili 2007, za te novce se prije nadje 2003-2004 (redizajn prvoga modela) ovisno koliko ti oprema i km igraju ulogu

 

Sto se tih modela tice karoserijski su onako dosta skupi kad pogledas realno te plasticne gluposti, zadnji lezaji cca 800kn/kom prednji 350kn/kom, amortizer prednji cca isto 50€/kom, ovjes ostali navodno i nije toliko skup, odnosno redovni servisi nisu skupi, potrosne stvari vec malo i jesu kad usporedis da je to ipak kutijica i nema veze sa nekim normalnim autom

 

Tvrdji je dosta od ostalih navedenih, penjanje na neke rinzole vece zaboravi, suvozacevo mjesto je malo blesavo za sjediti jer nije duboko za noge kao kod vozaca, suvozace prozor mozes spustiti samo na suvozacevim vratima, nema bas nesto pretinaca (ima ali su mali realno premali, osim ispod sjedala ako ima pretinac dodatni) pustaju na zadnjim plasticnim bocnim prozorima i tako neke stvari koje znaju/mogu zivcirati, ali je fora ovako kada pogledas, za parking zaboravis da imas problema jer si doslovno stvoris mjesto gdje god a da ne smeta nikome

 

ovo je sve ih prve ruke sto se tice modela 450 redizajn, isto sam trazio i kupio 2003 cdi sa skoro svom opremom

 

pitanje je koliko ti je oprema bitna, i da li cdi ili benzinac, benzinci vecina za generalku (ako vec nije ofrlje napravljena) ili cdi sa milijon km, ja sam imao srece naletio sa malo km i tom cdi je potrosnja zbilja smijesna, trosi ako ja saltam 3,3-3,7L, ako ga pustis na automatski onda je oko 4L sto je i dalje smijeh, a kako se ponasa na snijegu to jos ne znam, budemo vidjeli kroz koji mjesec hehe

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, semper said:

I izgubio bi i prijatelje kad bi kupio 1007

 

Tako je.

Nakon što sam se cijelu noć budio u znoju nakon što sam sanjao da u Peugeotu dolazim pred lokalnu birtiju a svi mi se smiju i naručuju mi "Crnu Višnju" i to toplu, shvatio sam da u mom dvorištu i srcu nema mjesta za francuska vozila.

 

Vraćam se na Polo / Corsa / Punto kombinaciju.

 

Ako netko zna da se prodaje tako nešto, i da je za preporuku, slušam prijedloge.

Link to comment
Share on other sites

o smartu ne znam puno, bilo bi dobro nazvati alfaludjaka on se našarafio na njima 

 

 

 

što se tiče peugeota i birtije nije sve tako sivo-  meni još dan danas kad upoznam nekog novog znaju pitat "tvoj je onaj mali srebrni peugeot"? 

i to ne iz razloga "e pederu daj prodaj to smeće" :lol:

kad im odgovorim, pravi muškarci počnu svršavat a žene squirtat 

 

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

U toj maloj klasi uzmi u obzir p107, citroen c1, toyota aygo.
Imaju toyotine motore 1.0 vvti, ja sam sa svojim napravio 80.000km, samo redovni servisi i to je to.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk


Slažem se, imao sam Citroen C1 tri godine, žena ga još ne može prežaliti, motor je stari Daihatsu koji je Toyota modernizirala, dan danas se ugrađuje...mrtvog grada nikad preko 7l, duga getriba (2. ide skoro do 100kmh) pa malo šaltaš po gradu samo treća i gas, četiri odrasle osobe se komotno voze (mi jednom sa klincima išli preko vikenda na more s njim) a auto je 3.43m dugačak...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam 2 Smarta i sa jednim sam imao i frontalni sudar. Oba su bila 451 modeli (od 2007-2013) benzinci 1.0

Ovaj iz 2007. mi je trosio vise, dok je ovaj iz 2011. trosio znatno manje (mhd).

Sto se tice voznje po snijegu, sve super samo moras imati dooooobre gume.

Znaci zaboravi Nexen, Kumho i slicno, ... Continental, CY, itd. i odgovarajuce dimenzije.

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, maredo said:
19 hours ago, Srele_St said:
U toj maloj klasi uzmi u obzir p107, citroen c1, toyota aygo.
Imaju toyotine motore 1.0 vvti, ja sam sa svojim napravio 80.000km, samo redovni servisi i to je to.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

 

Slažem se, imao sam Citroen C1 tri godine, žena ga još ne može prežaliti, motor je stari Daihatsu koji je Toyota modernizirala, dan danas se ugrađuje...mrtvog grada nikad preko 7l, duga getriba (2. ide skoro do 100kmh) pa malo šaltaš po gradu samo treća i gas, četiri odrasle osobe se komotno voze (mi jednom sa klincima išli preko vikenda na more s njim) a auto je 3.43m dugačak...


Meni sestra ima C1, jeben auto za po gradu. A i ima mjesta za razliku od smarta pa ti i klinke stanu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...