Jump to content

LED zarulje - legalnost


Recommended Posts

Gledam i sve je vise i vise proizvodjaca LED "zarulja" za farove.

Cak i ostam i philips ih proizvode. 

prvo moje pitanje je da li su legalne u tvornickom faru, sa ili bez lece. 

Odnosno da li prolaze na tehnickom normalno i dali policja pravi problem?

 

drugo pitanje je koja je sustinska razlika izmedju kineza i osramai philipsa osim sigurno u cijeni.

da li je tko probao kineza ili philipsa i da li je opravdana razlika od 5x u cijeni. 

 

i za kraj koju snagu preporucate?

vidim da je H7 ostam 14w 

kinezi imaju i od 80w led a kao svjetli ko 800w (vjerojatno i grije ko 800w pa rastopi far)

 

hvala 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu legalne. Ako hoćeš legalizirati treba raditi atest, a što tamo gledaju pojma nemam... Na tehničkom bar u Zg ne puštaju s tim. Sad da li policija šalje na izvanredni pojma nemam, nisam baš čuo.

Edited by BM0021
Link to comment
Share on other sites

Po meni i dalje najbolje rjesenje za one koji nemaju Xenon ili led u seriji

Ili nac oem farove ili poslat Jensu na ugradnju morimoto mini h1 xenona.

Svjetli vrhunski i nema nikakvih problema.

Legalnost je uvik upitna, al s obzirom da su H1, na dan tehnickog ubacis haklogenu zarulju, odes na pregled, prodjes i vratis Xenon :)

Jeben ti hiden content :D

 

 

Edited by MarioST
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BM0021 said:

Meni se neda zaje s micanjem prije tehničkog a postalo je sve teže provući takve stvari tak da sam ženi za 1icu uzeo night breaker laser kao valjda najbolje halogene žarulje i dobro...

 

osram vjerovatno ima E oznake, platis atest i prst u uho

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tovar said:

prvo moje pitanje je da li su legalne u tvornickom faru, sa ili bez lece. 

 

Nije legalno ako nije LED far koji je atestiran i homologiran...

 

Recimo ako imaju homologaciju kao dnevna svijetla ili dnevna/pozicija, ECE R 87, onda moraju biti montirane prema CE R97/28 ili ECE R 48 direktivama, ako to ispunjavaju - legalne su...

 

3 hours ago, Dario said:

osram vjerovatno ima E oznake, platis atest i prst u uho

 

Ekipa koja prodaje LED zarulje govori da imaju 72/245/EEC certifikat... To je direktiva o elektromagnetskoj kompatibilnosti xD

 

Uostalom, na Osramovim stranicama kod tih svjetala lijepo pise:

 

These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products.

 

Philips takodjer:

 

These X-tremeUltinon gen2 LED bulbs are not ECE-certified as road legal and are intended only for off-road usage.

 

Bei der Verwendung von LED-Scheinwerfer-, Nebelscheinwerfer- und Signallampen auf öffentlichen Straßen kann ein Verlust der Fahrerlaubnis und Fahrzeugversicherung drohen. Philips LED-Beleuchtung ist nicht in allen Ländern verfügbar. Weitere Informationen erhalten Sie von Ihrem Philips Händler.


Wichtig: In der EU und einigen anderen Gebieten darf LED-Retrofit-Beleuchtung nur im Fahrzeuginnenraum und außerhalb von öffentlichen Straßen verwendet werden. LED-Scheinwerfer-, Nebelscheinwerfer- und Signallampen sind derzeit nicht ECE-homologiert und daher nicht für öffentliche Straßen zugelassen.
 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tovar said:

ok znaci led zarulje kujac.

a farovi sa dlr?

ono imaju kao certifikat E oznaku itd (alibaba i ebay oko 500e)

atest na bilo kojoj stanici za tehnicki to bi trebalo proc?

 

uzmi slike i oznake i otidi na najblizu stanicu i pokazi im, odma ti u kompjuteru mogu provjerit oce ti bit dosta oznake E cerftifikata ili treba jos nesto 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tovar said:

ok znaci led zarulje kujac.

a farovi sa dlr?

ono imaju kao certifikat E oznaku itd (alibaba i ebay oko 500e)

atest na bilo kojoj stanici za tehnicki to bi trebalo proc?

Kupija sam ja Morimoto d2s projektore, al ocito mi nece stat u far, pa ti prodam ako ces... ubacis i svjetli top.

Trebajz ti balasti i zarulje naravno uz to :)

 

Ako ti je far h4 idealno, neznam o kojem se autu radi

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...