Jump to content

BMW e90 320D problem - pitanje i pomoć


Recommended Posts

imam bmw e90 320D automatik 2005 godina i ima sad 318000 km

kaj bi moglo biti kao greška ili treba zamjenit

vozim se autoputom nabijem gas on nabere do 200 i odjednom poćne spuštat brzinu a ja držim gas do poda?

i nekad kad krenem preticat stisnem gas do poda i kad bi trebo napravit kickdown i potegnut on se vuče ko lijena krava

 

Link to comment
Share on other sites

to je onaj M47 motor, stara verzija koja nema prolema s pucanjem lanca?
 

kolko često se to događa i koliko dugo (5-10-50 000km) ?

na prvu bi se složio sa sempero

trebalo bi na neku dobru dijagnostiku i gledat parametre. vjerojatno nema pravog boosta pa može biti taj spomenuti aktuator, može biti regulator tlaka (N75) ili slično

 

bacat novce na pogađanja nema baš puno smisla

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pekx said:

Neki safe mode se pali sigurno. Ja bi rekao da je nesto oko tlaka.

Jel dimi ili je cisto iza?

ne dimi

25 minutes ago, JosipZG said:

to je onaj M47 motor, stara verzija koja nema prolema s pucanjem lanca?
 

kolko često se to događa i koliko dugo (5-10-50 000km) ?

na prvu bi se složio sa sempero

trebalo bi na neku dobru dijagnostiku i gledat parametre. vjerojatno nema pravog boosta pa može biti taj spomenuti aktuator, može biti regulator tlaka (N75) ili slično

 

bacat novce na pogađanja nema baš puno smisla

da to je taj motor

na 290 tkm zamjenjena je turbina i stavljeno neko kineske srce u staro kućište

na 300 stavljena druga getriba rabljena 

i skinut dpf i blokiran egr

nemrem toćno reć kad se to poćelo događat kad ja jednom godišnje idem na autoput 

n dijagnostici baca nekad grešku oko turba al autone dimi a turbo se nekad zna ćut ko da imam blowoff

Link to comment
Share on other sites

Na C5 je bio senzor pedale gasa, nesto slicno ovome samo vise je zaje nego isao normalno. Dodatni moment je bilo ispadanje tempomata, valjda jer je dobivao krive signale.

 

Ovo ja sad imam na Volvu (2,0 HDi PSA motor) i kod Hrvoja je na otklanjanju greske. Na Delphi dijagnostici je ocitao senzor pedale gasa, ali na testu radi normalno i pokazuje od 0-99,6 %, ali je i bacio jos neku gresku motora, pa sam ga odveo danas kod auto Hrvoja da otkriju tocno sta je. Baca me u safe mode, ali ne gori nikakva lampica. Samo ne boosta, ne ide iznad 3000 i baca iz tempomata. To mi se dogodi jednom u par dana i onda opet nista par dana.

 

 

a97bb09e31af455ced35e812b76d879c.jpg

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Da tak je i ovo bilo vrlo slično, ja u lijevu na magistrali a auto ko punto 1.1, bjež nazad... Autoput uzbrdica gas u pod ovaj usporava. Cijeli taj sklop je isao novi, oko 1500kn i sve ok.

Nikakvih grešaka ni upozorenja, po gradu sve normalno jer tek valjda kad pređeš neku točku počne zaje...

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BM0021 said:

Da tak je i ovo bilo vrlo slično, ja u lijevu na magistrali a auto ko punto 1.1, bjež nazad... Autoput uzbrdica gas u pod ovaj usporava. Cijeli taj sklop je isao novi, oko 1500kn i sve ok.

Nikakvih grešaka ni upozorenja, po gradu sve normalno jer tek valjda kad pređeš neku točku počne zaje...

 

 

 

Ma ja se jucer vozio 200 po obilaznici, jebo mu mater po selima i nista. Jednostavno nakon par dana i to svaki put u laganoj voznji samo ostanem bez boosta i auto ne ide, a nema nikakve lampice na ploci. Zato sam ga i ostavio kod Hrvoja jer tamo decki zbilja znaju dobro iskopati uzroke takvih glupih gresaka. Mene vise brine ova druga greska, makar to moze biti vezano uz ovaj senzor, ali i jos x stvari. Neka se oni igraju s time malo. :D 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dark_rider said:

imam bmw e90 320D automatik 2005 godina i ima sad 318000 km

kaj bi moglo biti kao greška ili treba zamjenit

vozim se autoputom nabijem gas on nabere do 200 i odjednom poćne spuštat brzinu a ja držim gas do poda?

i nekad kad krenem preticat stisnem gas do poda i kad bi trebo napravit kickdown i potegnut on se vuče ko lijena krava

 

 

jel se vrati u normalu kad pustis gas i ponovo das ? 

Link to comment
Share on other sites

Alfa 159 2.4 - ubrzavam preko 3500 okretaja, ali kad je u full kick down i pali se check engine, auto ubrzava i dalje. Pustim gas, i nabijem, auto usporava do 3000 okretaja (vjerovatno onaj limp mode) i onda opet gas i onda ide dalje..

 

rekli su mi da je varijabla turbine u klincu, nisam ništa čistio, a ni još spojio na dijagnostiku. Možda za vikend.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dark_rider said:

A meni uopće ne izbacuje chek engine

 

Tak i meni, nikakva lampica mi se ne pali. Samo se moj ne oporavi sam od safet moda nego ga moram ugasit-upalit i onda vozi dalje normalno. :D 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

 
Tak i meni, nikakva lampica mi se ne pali. Samo se moj ne oporavi sam od safet moda nego ga moram ugasit-upalit i onda vozi dalje normalno.  

A moj nemoram gasit al ono pustim gas i onda nakon nekog vremena ponovno kickam i onda uhvati pa opet zastane i tak.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dark_rider said:


A moj nemoram gasit al ono pustim gas i onda nakon nekog vremena ponovno kickam i onda uhvati pa opet zastane i tak.

 

Obozavam te "glupe" fantomske kvarove. :drink:

Ono, daj nek se nekaj razleti, popravim i vozi dalje. :D 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

to su mi sve simptomi ko sto sam imao na svom, turbina sa varijabilnim krilcima, i aktuator nije dobro otvarao zatvarao jer je bio u kurcu.

 

gradska voznja/dizel/ sve se zacadja, zahrdja,

 

Kimi sve rastavio, ocistio, sastavio nazad i to je to.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dark_rider said:


Treba mu vremena par sekundi da dođe sebi al opet dam gas i dođe do 200 i počne spuštat brzinu

 

 

to bi trebalo live log vidit sta se desava sa turbom,klapnom i ostalim bitnijim parametrima. nesto povuce nesto drugo 

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to BMW e90 320D problem - pitanje i pomoć

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...