Jump to content

BMW F20 - zadnje svijetlo problem


Recommended Posts

Hvala, sinoć sam ih kontaktirao, 500 kn je popravak. I čuo sam da nije dugotrajno.

 

Mislim da mogu drugi far nabaviti za toliko, nedavno su bili na Ebayu oba za 120€.

 

Nema nitko u Dalmaciji tko se bavi time?

Inače, auto je star 5 godina. Toliko o kvaliteti i Premiumu.

Link to comment
Share on other sites

imao sam na e92 takav problem. voda ušla unutra i uništila tiskanu pločicu, rastavio sam far jer sam mislio prelemit koji kontakt i/ili zalemit nove ledice ali nažalost pločica je bila previše uništena pa sam našao na ebayu drugi far u super stanju 

 

 

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DiscoVolante said:

Hvala, sinoć sam ih kontaktirao, 500 kn je popravak. I čuo sam da nije dugotrajno.

 

Mislim da mogu drugi far nabaviti za toliko, nedavno su bili na Ebayu oba za 120€.

 

Nema nitko u Dalmaciji tko se bavi time?

Inače, auto je star 5 godina. Toliko o kvaliteti i Premiumu.

 

Samo da se referiram na ovaj post budući da radim sa svjetlima a i posjedujem F21 s istim lampama - kao što si već i sam saznao, Jens ti to može popraviti, e sad što se tiče dugotrajnosti vidiš i sam koliko je tvornički izdržao :).

 

A ona druga stvar - kada ljudi počnu shvaćati čemu služi dnevno svjetlo i prestanu krivo tumačiti zakon da po danu moraju biti upaljena i prednja i zadnja svjetla, tada će i stražnje lampe dulje trajati. Ništa zlonamjerno i naravno ne tiče se izravno tebe jer ne znam kako koristiš auto i svjetla :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, cyberphere said:

Ali bitno kad kupuješ novi auto da ti kažu kako će LED svjetla izdržati koliko i auto :D

 

Kaj nije i xenon? ?

 

Imam toliko upita za LED module od ringova za F serije, da ću ih uskoro početi uvoziti. Čekam samo malo da mi se isprazni stanje OEM zamjenskih balasta (koji isto vječno traju, pogotovo kad uđe voda u njih jer se ljudi voze s puknutim farovima godinama) :thumbsup: 

55 minutes ago, MarioST said:

Dobro je dok prednja ne pocmu rikavat a nova su po komadu 10k kn plus

⬆️

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

 
Samo da se referiram na ovaj post budući da radim sa svjetlima a i posjedujem F21 s istim lampama - kao što si već i sam saznao, Jens ti to može popraviti, e sad što se tiče dugotrajnosti vidiš i sam koliko je tvornički izdržao :).
 
A ona druga stvar - kada ljudi počnu shvaćati čemu služi dnevno svjetlo i prestanu krivo tumačiti zakon da po danu moraju biti upaljena i prednja i zadnja svjetla, tada će i stražnje lampe dulje trajati. Ništa zlonamjerno i naravno ne tiče se izravno tebe jer ne znam kako koristiš auto i svjetla
Jens drži ovu stranicu na FB popravak Xenona, Led žarulje?

Jer on mi je slagao Xenone na GTjki.

Što se svijetla tiče, stalno su upaljena zbog vidljivosti.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DiscoVolante said:

Jens drži ovu stranicu na FB popravak Xenona, Led žarulje?

Jer on mi je slagao Xenone na GTjki.

Što se svijetla tiče, stalno su upaljena zbog vidljivosti.

Da to je njegovo.

 

Pa eto, ako su stalno upaljena onda moraš prihvatiti rizik crkavanja stražnjih svjetala, jer budimo realni, na +35 po suncu imati stražnja svjetla upaljena je čisti luksuz (nema hlađenja + skroz nepotrebno) ;) 

 

A druga stvar - dnevna svjetla su usmjerenija i vidljivija po danu od oborenih. Zato su i osmišljena i napravljena, uz naravno funkciju produljenja vijeka žarulja na oborenom svjetlu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MarioST said:

To opet nije izlika da tako brzo crkaju... pogotovo s obzirom na cijenu

Ja imam LED star 11 godina i uredno radi, a po danu jako cesto gore...

Nije izlika ali tak se danas sve radi na žalost, pa ako je već tako, čemu još više skratiti vijek svemu kad to nije potrebno. Sličan slučaj je onaj koji se tiče progaranju sjenila unutar leća, tj. sama kvaliteta istih, što dolazi do izražaja opet kod slučaja kada vozači drže uvijek upaljena kratka svjetla, i na +35 kada sve gori doslovno, umjesto npr. da pale dnevna po danu, gdje se onda leće čuvaju i ne uništavaju od halogenih odnosno xenon žarulja. Sve ima svoj vijek, ne vidim razlog zašto bi se prekomjernom i nepotrebnom upotrebom isti smanjivao. Mogu eventualno shvatiti paljenje oborenih svjetala kod automobila koji naravno nemaju dnevna svjetla, ali opet ne razumijem zašto ljudi po najvećem suncu moraju imati upaljena svjetla, kad se ista ne vide. I to u ljetnom računanju vremena kada to uopće nije ni zakonski obvezno. To mi je slično držanju A/C gumba upaljenog tijekom cijele godine, što nema nikakvog smisla i naravno skraćuje vijek kompresoru klime.

Link to comment
Share on other sites

ne bi se složio sa svim napisanim 

auti nekih boja koji dolaze iz suprotnog smjera su dosta manje uočljivi  s ugašenim nego s upaljenim svjetlima

i po tom najvećem suncu često auto uđe u neki hlad, tunel itd  pa ga se slabije vidi 

 

znači ovo pričam za aute bez dnevnih svjetla i bez automatskog paljenja 

 

da se mene pita vratio bi zakon da svjetla stalno moraju bit upaljena cijele godine (ili dnevna ili obična), posebno kad uzmemo u obzir da ima hrpa ljudi koja ih ljeti zaboravi upaliti u sumrak(neki i po mraku) 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Auto se gotovo i ne vozi ljeti, ovdje je skuter zakon :) DRL bi trebalo zabraniti dok god se ne uvede automatsko paljenje u uvjetima slabije vidljivosti.

Meni to i dalje smrdi na onu "Šareni artikal, karton i plastika" i programirani vijek proizvodnje u rangu bijelog kućanskog aparata.

Auto se super vozi i ima odličnu zvučnu izolaciju, ali daleko je to od nekadašnje BMW kvalitete.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DiscoVolante said:

DRL bi trebalo zabraniti dok god se ne uvede automatsko paljenje u uvjetima slabije vidljivosti.

Izumili su tu napravu još pred 20 godina, zove se senzor svjetla i AUTO na prekidaču svjetala ?

 

Inače slažem se, po ZG je normalna situacija da se ljudi po noći voze na DRL dok im pritom tabla uopće ne radi. Shvatio bi da je na DRL-u tabla upaljena, ali to je na valjda 5% auta. Koliko retardiran moraš biti da to ne kužiš ne znam, ali ima ih koliko god hoćeš. Ali ne treba generalizirati, ima svakakvih vozača, ali 50% ljudi po cesti uopće ne zna voziti, te im je auto nužno zlo prijevoza i ništa više od toga.

 

5 hours ago, Xman said:

taj zakon je jedan od glupljih, puno je situacija gdje je i po danu auto manje vidljiv bez svjetala. Ja imam ukljuceno da mi i zadnja svjetla rade na drl a to dal ce krepat nakon 5 ili 10 godina mi nis ne znaci. 

Pa to je ok, samo to možeš složiti samo na VAG-u i BMW-u

 

5 hours ago, JosipZG said:

da se mene pita vratio bi zakon da svjetla stalno moraju bit upaljena cijele godine (ili dnevna ili obična), posebno kad uzmemo u obzir da ima hrpa ljudi koja ih ljeti zaboravi upaliti u sumrak(neki i po mraku) 

Nekada su ljudima predavali nove aute bez ikakvog pitanja s varijantom da stalno gore svjetla, i to oborena naravno, pa su takvi auto nakon 150kkm imali potpuno uništena sjenila ili leće nakon čega se po noći onda više nije vidjela cesta :). A nije bolja situacija ni danas - BMW F30 sa xenonom, ako ih imaš konstantno upaljene 150kkm, leće kompletno progore i rasvjeta je nakon toga koma. Toyota Avensis je valjda najgori primjer, plastična leća, mrtva nakon 100kkm kompletno ako si halogenku imao stalno upaljenu. Ovi farovi bez leće su tu u boljem položaju, žarulja se manje grije jer je u većem prostoru.

 

Edited by Mario_S3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A i to sta se tice projektora u farovima zakompliciraju bzvz... samo da se kupi komplet far.

Na nekim autima bez problema skines iza poklopac, odvidas projektor, kupis novi, zamjenis i vozi dalje.

A recimo na mom nema sanse, jedva i zarulja stane kako je glupo dizajnirano, a i farovi su zaljepljeni s onim permaseal pa ih nebi bog otvorijja... i onda ih iza moram pilat.

Mislim ne vidi se to iza nista posli, al dalo bi se to sve skupa jednostavnije napravit. Da ne govorim koliko danas ima jebenih projektora za upgrade, i bude nevjerojatna razlika u odnosu na oem star 10 godina, i to ne zbog starosti, vec konstrukcije.

A ovo za DRL po noci, pa svaki dan ih ima koliko oces, ne razumim kako ljudi ne kuze da im svjetla ne rade.

Edited by MarioST
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ima li netko možda iskustva s ovim prodavačem?

 

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla/bmw-1er-f20-f21-led-zadnje-svijetlo-desno-63217241542-far-oglas-30029673

 

I kako ću provjeriti odgovara li na auto, može li se provjeriti po broju šasije? Da ne bude razlika u konektoru ili neka glupost.

 

Broj šasije je: 

WBA1C7105FP994869 

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...