Jump to content

Mishimoto Intercooler problemi sa hlađenjem


Recommended Posts

35 minutes ago, Hic said:

Pa naravno da se NE SMIJE pregrijavati. Ovdje je rijec iskljucivo o subaruu.

@vesko

Znaci, 5ti put: GDJE JE SENZOR TEMPERATURE ZRAKA?

Stavljen  10 cm prije klapne na cijevi

11 hours ago, Hic said:

Imam jos jednu u Rijeci, 436ks sa mitsubishi pnp turbom, kratka 2.5L, ista temp ko i vani, na 1.5bara boost. Emtron PNP, nula problema s tim.

Mislim da nesto krivo radite/interpretirate.

Btw na prvoj slici nije PNP kit za imprezu.

Taj broj na  kutiji sto sam stavio, znači nije PNP kit ?

Link to comment
Share on other sites

Na koji ecu? Serijski?

Taj broj na  kutiji sto sam stavio, znači nije PNP kit ?


Nisam provjeravao, onaj na prvoj slici nije.

Ovaj sivi uski i debeli je. Ugradio sam i prodao 20tak i nula problema do 600ks. Sto emtron sto serijski ecu.

Na serijskom ecu ne mozes premjestati senzor jer je u maf-u. Tako da ne znam koja je to kemija
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Hic said:

Na koji ecu? Serijski?

 


Nisam provjeravao, onaj na prvoj slici nije.

Ovaj sivi uski i debeli je. Ugradio sam i prodao 20tak i nula problema do 600ks. Sto emtron sto serijski ecu.

Na serijskom ecu ne mozes premjestati senzor jer je u maf-u. Tako da ne znam koja je to kemijaemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

Senzor je naknadno drugi stavljen da izmjerimo temperaturu,radi provjere.          Pogledaj onaj broj na kutiji,za koji je to model?

Edited by vesko
Link to comment
Share on other sites

Kako vidis, kod mene na barem 15-tak subarua to nije slucaj. Ako koristite serijski turbo na vekikom
Tlaku (iznad 1.3bara), on postaje FEN i i jebaj ga....kod mene su sve turbine kako trebaju biti i nula problema. Pravilni inzinjering i nula problema.

Na Vandalovoj cak mjerimo temp prije/poslije turbine, plus IAT...lako ti posaljem tu log, ali ako sam dobro vidio, pada sa 115c nakon turba na 45c iza klapne...

Mjenjajte nije vam ic kriv

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovo https://www.mishimoto.eu/mishimoto-universal-intercooler-j-line.html na a4 3.0 tdi. Auto je na nekih 300 konja. Nisam primijetio nikakve probleme, a i čini mi se da su plate-ovi dosta gušći nego na donjem IC-u na prvoj slici. Vjerojatno Mishimoto buca na različitim serijama.

 

Ovo je razlog zašto sam ga stavio https://www.audi-sport.net/xf/threads/karls-3-0-tdi-build-thread.204785/page-2#post-2059578...na dnu posta su rezultati mjerenja temperatura prije i poslije. Čak je i pad tlaka manji na Mishimotu, prema poziciji VNT-a. 

Edited by tonci
Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovo https://www.mishimoto.eu/mishimoto-universal-intercooler-j-line.html na a4 3.0 tdi. Auto je na nekih 300 konja. Nisam primijetio nikakve probleme, a i čini mi se da su plate-ovi dosta gušći nego na donjem IC-u na prvoj slici. Vjerojatno Mishimoto buca na različitim serijama.
 
Ovo je razlog zašto sam ga stavio https://www.audi-sport.net/xf/threads/karls-3-0-tdi-build-thread.204785/page-2#post-2059578...na dnu posta su rezultati mjerenja temperatura prije i poslije. Čak je i pad tlaka manji na Mishimotu, prema poziciji VNT-a. 
stock boost ti je 2400-2450mbar. 300ks 2550-2600mbar.dpf van.. tebi ne treba ic uopce

Sent from my S41 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10. 08. 2020. at 9:19, ruscic said:

stock boost ti je 2400-2450mbar. 300ks 2550-2600mbar.dpf van.. tebi ne treba ic uopce emoji85.png

Sent from my S41 using Tapatalk
 

?  A ja mislija sta hladniji zrak na usisu to bolje... 

 

On 10. 08. 2020. at 9:36, KIMI_1.8T said:

Nije ista stvar mjeriti temp sa IC-om koji je sav masan i uspoređivat sa novim koji je cist ko suza.

Slažem se, ali koliko ta masnoća smanjuje efikasnost ic-a? Po ovim mjerenjima Mishimoto ispada nekih 25% efikasniji. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...