Jump to content

Mishimoto Intercooler problemi sa hlađenjem


Recommended Posts

Znam za jos dva slucaja sto se Mishimota tice, jedan za hladjenje motora(vode) i jedan IC...ista stvar.OEM  bolji u svakom pogledu.

A kao Mishimoto bi trebao biti upgrade, 

Iz vastitog iskustva, saće koje je "okomito" a ne u obliku V koje je u sljedecem redu "zamaknuto" za pola je vrlo lose rjesenje.

Link to comment
Share on other sites

Shitimoto eto sto. Imao i hladnjak i termostat od njih stalno problemi s temperaturom. Ok u vožnji, cim kolona ili se vozim iza nekog temp krene gore.
Blažen dan kad sam se riješio

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sumljivio mi je nesto i na Imprezi koju sam radio,isto sa temperaturom.Kupljen komplet kit  sa cijevima ,i posudom vode.Brdo toga nije pasalo,jednu alu tlačnu cijev sam morao skroz prepravljat i varit,jer nije bilo sanse da se montira.Kit placen oko 1000 eura,da sam znao da je tako ,složio bi čovjeku sve iz nule sam,ovako sam se izjebao ko majmun prepravljajuci plug-play kit?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vesko said:

Sumljivio mi je nesto i na Imprezi koju sam radio,isto sa temperaturom.Kupljen komplet kit  sa cijevima ,i posudom vode.Brdo toga nije pasalo,jednu alu tlačnu cijev sam morao skroz prepravljat i varit,jer nije bilo sanse da se montira.Kit placen oko 1000 eura,da sam znao da je tako ,složio bi čovjeku sve iz nule sam,ovako sam se izjebao ko majmun prepravljajuci plug-play kit?

na imprezi se mora ostavit OEM čep hladnjaka vode (0.9 bara) jer sa mishimoto (1.3bara) se auto pregrijava, al to čak i u uputstvima mishimoto piše.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vandal2407 said:

na imprezi se mora ostavit OEM čep hladnjaka vode (0.9 bara) jer sa mishimoto (1.3bara) se auto pregrijava, al to čak i u uputstvima mishimoto piše.

Govorim o Intercooler kitu,ne o hladnjaku vode

Edited by vesko
Link to comment
Share on other sites

Imam jos jednu u Rijeci, 436ks sa mitsubishi pnp turbom, kratka 2.5L, ista temp ko i vani, na 1.5bara boost. Emtron PNP, nula problema s tim.

Mislim da nesto krivo radite/interpretirate.

Btw na prvoj slici nije PNP kit za imprezu.

Link to comment
Share on other sites

Vise slucajeva, uvijek problemi.

Na par drift auta imao direkt usporedbu, mishimoto i zbog sudara stavljen kinez. Uvijek kinez znacajno bolji. Znaci isti auto, isti motor, samo ic zamjenjen. 

Isto problemi kod hladnjaka vode, serijski sve ok, na mm kuhaju.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vandal2407 said:

na imprezi se mora ostavit OEM čep hladnjaka vode (0.9 bara) jer sa mishimoto (1.3bara) se auto pregrijava, al to čak i u uputstvima mishimoto piše.

Kakve veze ima čep sa pregrijavanjem?

Ako imaš čep sa 0,9 bara izbacit ce vodu van a ako je 1,3 bara, vjerovatno ce puknut neko crijevo a  mozda i sam hladnjak prije nego cep propusti, jer u oba slučaja taj tlak u jednom trenutku naraste dobrano preko 0,9 bara  odnosno preko 1,3 bara.

Motor se u oba se slučaja pregrijava.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Vesko, zadnji put. GDJE JE SENZOR TEMP ZRAKA, jebem te?


Ako je u MAF-u, kao sto i JE, onda djaba kenjate o
IC-u.

Jesam bio jasan ili treba elaborirat?

Pravis se pametan a stavljas gluposti.
Kako sam i napisao, pregrijavanje je pregrijavanje bilo ono sa čepom od 0,9 bara ili 1,3 bara ili nula bara.



Nauci engleski i ne vadi stvari iz konteksta. Kad imas mishimoto cep na kileru, auto kuha. Kraj price za pametnog.
Ovo je kuhanje radi cepa, a ne temperature. Vezano je uz subaru.

Ili da stavim na grckom? Mozda bude jasnije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na par 350z se isto pokazao kao veliki problem

 

"Što se tiče pregrijavanja njegovog auta na početku, da, bio je problem u novom Mishimoto hladnjaku. Njega smo eliminirali na kraju, iako sam ja od početka govorio da bi mogao biti problem u njemu jer znam da je Dado sa svojim Z-om par g. prije imao isti problem za što mi je on osobno rekao, ali smo metodom eliminacija prvo pokušali sa zamjenom dijelova koji bi mogli također biti uzrok, a jednostavniji su za izmjenu. To su bili čep hladnjaka i termostat. Tek nakon toga sam nagovorio Marka da idemo vratiti OEM hladnjak. "

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...