Jump to content

Alfa GTV , radio uređaj , kaj pribavit da bude ko u kasnim 90-tima...


13DM

Recommended Posts

Tražim za Alfu neki zanimljiv radio uređaj

 

trenutno je unutra neki Kenwood minidisc, sličan kak sam u to vrijeme imal u Megane-u

 

neki dan je kolega na oldtimer forumu na face-u tražio Alpine iz tog perioda pa me to

podsjetimo da on ima zeleno osvijetljenje pa da bi bilo zgodno tak nekaj stavit i u Alfu

 

 

imam doma par radia kaj čuvam, al niti jedan mi ne odgovara bojom

 

u nekoj teoriji čak mi i original njen kazić odgovara al bi ipak rađe nekaj kaj svira kak se spada i po mogućnosti da je CD

da se možda malo i poradi na zvučnicima, ionak ih imam dosta kaj su mi ostali iz rastavljenih autiju a da su fakat dobri..

 

 

ima tko kaj zanimljivo za ponudit il bar da mi da neki prijedlog kaj da tražim ?

 

Ajmo reč da bi najrađe Alpine, Sony me ne zanima, Pioneer je uvijek kao bio ok koliko se sjećam

otvoren sam za prijedloge i ponude

 

Hvala

 

 

 

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

Alpine Phantom face
Najbolji HU koji sam ikad imao u autu.
Imam ga još uvijek doma u sobi.
Šteta kaj ima Organic Cell display koji se "troši" i s vremenom izbljedi prikaz. To se desilo i na mojem.
Ako netko zna kak to riješiti, javite. Dijelova ima na kaaljku za to i pitanje je u kakvom su stranju.

E da, taj HU nema pojačalo u sebi i uz njega se mora koristiti eksterno pojačalo.

Silvester via mobile.

Link to comment
Share on other sites

Imho definitivno Alpine,  nesto crno,s zelenim osvjetljenjem. Iz tog doba ili mrvu novije.

 

Recimo 9812/9813 bi mu legao ko budali samar. A vrhunski je uređaj. Imam jednog doma, ali nije na prodaju.

 

Od onog sto vidim na njuskalu, recimo ovo: 

https://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/autoradio-alpine-cda-7873r-oglas-30736308

 

Ili

https://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/autoradio-alpine-cda-7893r-oglas-31944596

 

 

 

 

Ili ovaj:

https://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/autoradio-alpine-cda-9831r-oglas-25598724

 

Ovo je vec malo novije, ali mislim da se mogu i ostale tipkice podesiti da svijetlje zeleno, bar se na 9835 moglo

Edited by Robertino
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vec dugo gledam te autoradije i cini mi se da je pred 15 ak god. sve stalo.
Onda kad si dao 500€ za radio , vidio si da je to vrhunska stvar , a sad mi sve izgledaju kao igracke lose kvalitete.

Slagati cu si.muziku u Rallye golfu i gledam stvari koje su.mi tamo 2003. bile san , ali preskupe.

Subove imam 2 kom stare teske krame JBL 1200Gti , volio bi kakvo staro audison pojacalo pa ako netko ima nek javi :)

Tada nam.je Magnat combat bio wow , koliko je to uopće dobro?



Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je definitivno iz tog perioda 9855R bio wow, toliko da sam ga pred par godina opet nabavio i stoji u garazi cekajuci bolje dane kad ce opet u neki e36, od time correctiona, slide bara, RGB LEDica tako da potrefis nijansu 100%.

Osim Alpine iz tog perioda kao kvalitetna alternativa mi pada na pamet jedino Pioneer P88RS, odnosno P88RS-II ako hoces crni radio.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je definitivno iz tog perioda 9855R bio wow, toliko da sam ga pred par godina opet nabavio i stoji u garazi cekajuci bolje dane kad ce opet u neki e36, od time correctiona, slide bara, RGB LEDica tako da potrefis nijansu 100%.

Osim Alpine iz tog perioda kao kvalitetna alternativa mi pada na pamet jedino Pioneer P88RS, odnosno P88RS-II ako hoces crni radio.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije 9855 iz onog vremena, izasao je tamo negdje 2004. Imho malo je premoderan za onaj efekt koji sam shvatio da autor topica zeli postići
Malo je da, ali ako dobro poznam autora kako dise zeli nesto da ga vrati u mladost, ne da je nuzno period correct, a 9855R/P88RS su igracke za kojima smo tada slinili..

Zapravo nemam pojma sto zeli, znam da je to meni crush no.1 sti se tice 1DIN uredaja

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bubi said:

mjuza preko deezera/spotifyja s moba

 

not my cup of tea

 

u svakom slučaju ću se morat posavjetovat prvo s frendom kaj je tata mata za muziku u autu

da on predloži kaj je najbolje napravit od zvučnika koje imam

 

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dejanR said:

Ja sam uvijek više preferirao Clarion.

 

Prvi Clarion koji sam imao tamo negdje 99te izgledao je skroz bezveze ali bio je x puta bolji od tadašnjih "boljih" modela Sonya i Pioneera. Prednja pločica je bila neke boje mahagonija ali se strgala pa smo uspjeli u Austriji nabaviti novu crnu. 

Link to comment
Share on other sites

Imam doma 9885, 9885R koristen godinu dana i 117RI zbog usb-a. Cuvam ih upravo zato ako jedan dan krenem slagat te stare krame, da imam ok radio. I patim za tim nekim vremenima 9885R, DLS-a, alpine type r-ova i soundmagusa. Danas auti dolaze sa veoma solidnom mjuzom, malo tko radi neki upgrade, a i da radi postoje odlicne plug n play varijante.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekx said:

Imam doma 9885, 9885R koristen godinu dana i 117RI zbog usb-a. Cuvam ih upravo zato ako jedan dan krenem slagat te stare krame, da imam ok radio. I patim za tim nekim vremenima 9885R, DLS-a, alpine type r-ova i soundmagusa. Danas auti dolaze sa veoma solidnom mjuzom, malo tko radi neki upgrade, a i da radi postoje odlicne plug n play varijante.

 

 

meni je doma na stand-byu VDO dayton iz megane-a, srebrni, plavo osvjetljenje,

nemrem sad ovak iz glave reč model, al bio je tada fakat papren, Riža brijem da smo zvali

dečka kaj je radil tam di sam ga kupil

 

ono glavno osim prejebenog displeya i dobrih recenzija bilo je da prikazuje  točno u kmh brzinu kretanja...

 

?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...