Jump to content

Audi A3 1.6 vs Alfa 147 1.6


Recommended Posts

@DiscoVolante inace se ne osvrcem na ovako neozbiljne komentare posto to obicno samo zasere topic sa offtopicom i nemam nista protiv toga da itko zivi u zabludi. 

 

Ali, posto se radi o temi gdje covjek trazi pomoc, onda je red da ovo tvoje ne ostane kao amen.

 

U Toyota grupi je postavljen ovaj upit prije nekog vremena.

 

spacer.png

spacer.pngspacer.pngspacer.png

24 minutes ago, vandal2407 said:

kupio sam yaris 1.33. 100hp 2010. 140 000km ? 

 

Sad tek vidim ovo, odlican izbor, puno sretnih km! Neces se razocarati.

Link to comment
Share on other sites

odustao sam od dizela. jer sam danas ujutro gledao kolko se porez placa godisnji za alfu i placa se 295e. pa tolko za imprezu placam, za ovu drlju bi to previse bilo. i tako vidim tu da spominjete toyote pa sam pogledao godisnji porez i placa se samo 28e ?. posto stara ima auris 1.6 2010 i nikad nikakvih problema. pa sam progugalo par minuta i vidio da je i taj 1.33 dobar, nasao auto na oglasniku i otisao po njega. 

2010. 140 000km. znaci zacudio sam se nista nije hrđavo, ni lim ni podvozje. nista u luftu, motor, mjenjac, kocnice sve tip top. i ljetne i zimske gume dobio. na celicnim felgama. al meni to nebitno. bitno da mogu jos koju sezonu odvozit ? 

3200e 22 mjeseca TUV ima ?

i presao 150km i recimo kombinirana potrosnja je 5.8L. ide to i nize izvN naselja. malo ga ubija brzina veca od 130khm. nema snage pa se muci i trosi vise

22 minutes ago, DarioCarArt said:

@DiscoVolante inace se ne osvrcem na ovako neozbiljne komentare posto to obicno samo zasere topic sa offtopicom i nemam nista protiv toga da itko zivi u zabludi. 

 

Ali, posto se radi o temi gdje covjek trazi pomoc, onda je red da ovo tvoje ne ostane kao amen.

 

U Toyota grupi je postavljen ovaj upit prije nekog vremena.

 

spacer.png

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Sad tek vidim ovo, odlican izbor, puno sretnih km! Neces se razocarati.

hvala ?

hvala svima za savjete ?

  • Like 1
  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DarioCarArt said:

@DiscoVolante inace se ne osvrcem na ovako neozbiljne komentare posto to obicno samo zasere topic sa offtopicom i nemam nista protiv toga da itko zivi u zabludi. 

 

Ali, posto se radi o temi gdje covjek trazi pomoc, onda je red da ovo tvoje ne ostane kao amen.

 

U Toyota grupi je postavljen ovaj upit prije nekog vremena.

 

spacer.png

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Sad tek vidim ovo, odlican izbor, puno sretnih km! Neces se razocarati.

 

To je 1.4, a ne 1.6.

 

https://mlfree.com/en/1-6-vvt-i-motor-misljenje-problemi-i-kvarovi/

 

 

Nijedan japanac se ne kvari niti ima loših točaka, slobodno servisi mogu ključ u bravu staviti.

 

  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DiscoVolante said:

 

To je 1.4, a ne 1.6.

 

https://mlfree.com/en/1-6-vvt-i-motor-misljenje-problemi-i-kvarovi/

 

 

Nijedan japanac se ne kvari niti ima loših točaka, slobodno servisi mogu ključ u bravu staviti.

 

 

To ti pise za skoro svaki "ZZ" motor iz prve serije (99-03), i moj 1.8 1zzfe u Celici ima tu situaciju jer je 2000. Godina. Naime klipovi imaju samo 2 rupice na uljnim karikama i ako odrzavanje nije savrseno, relativno brzo zaljepi karike i krene trositi ulje u enormnim kolicinama. Rijesavalo se u garanciji vecinom tako sto su ugradjivani klipovi sa 4 rupice koje su od 2003 na dalje imali svi ZZ motori. To je doslovno jedina razlika izmedju pfl i fl motora. Tako da ovisno od odrzavanja imat ces aute koji na 150tkm trose par deci ili preko litre na 1000km, ali njega to ne kaci jer gleda znatno novija godista, zato mu nisam ni spominjao. 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DiscoVolante said:

 

Na dvije Toyote 1.6 koje znam je mijenjan motor u garanciji zbog enormne potrošnje ulja.

Toliko o necrkavanju.

 

 

Ako pričamo o e12 corolli, dodaj si još jednu na popis crknutih. Moja (kupljena nova) je protukla na 150.000km nakon servisa. Nikad nije bilo problema između servisa tako da ni te 2008-e Nitko nije pogledao ulje 2-3 tisuće nakon izmjene ulja, a faca je odjednom odlučila zeksati 4 litre ulja. Stavljen drugi motor koji je odradio još toliko. Tu i tamo se dolije koji dcl, kabina negdje pušta vodu kad je parkirana s nosom za dolje, sjebani su sinkroni 3. i 4. brzine i troši 9l ko iz pičke, ali sve u svemu ok. Dao bi ju za 6000 kn, regana do 12/21, ako je nekome tako super ??

 

A izmjena svjećica na tom 1.6 ts iz alfe košta kao novo srce turbine na jtd-u koje će krepat nikad, pa ni tada ako se redovno mijenja ulje i postupa s njim kako bi trebalo

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bubi said:

 

 

Ako pričamo o e12 corolli, dodaj si još jednu na popis crknutih. Moja (kupljena nova) je protukla na 150.000km nakon servisa. Nikad nije bilo problema između servisa tako da ni te 2008-e Nitko nije pogledao ulje 2-3 tisuće nakon izmjene ulja, a faca je odjednom odlučila zeksati 4 litre ulja. Stavljen drugi motor koji je odradio još toliko. Tu i tamo se dolije koji dcl, kabina negdje pušta vodu kad je parkirana s nosom za dolje, sjebani su sinkroni 3. i 4. brzine i troši 9l ko iz pičke, ali sve u svemu ok. Dao bi ju za 6000 kn, regana do 12/21, ako je nekome tako super ??

 

A izmjena svjećica na tom 1.6 ts iz alfe košta kao novo srce turbine na jtd-u koje će krepat nikad, pa ni tada ako se redovno mijenja ulje i postupa s njim kako bi trebalo

stara mi ima 1.6 auris 2010 i auto ima cca 150 000km. za sad ne trosi ulje i nema nikakvih problema. mozda su nesto promjenili do te godine ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bubi said:

 

 

Ako pričamo o e12 corolli, dodaj si još jednu na popis crknutih. Moja (kupljena nova) je protukla na 150.000km nakon servisa. Nikad nije bilo problema između servisa tako da ni te 2008-e Nitko nije pogledao ulje 2-3 tisuće nakon izmjene ulja, a faca je odjednom odlučila zeksati 4 litre ulja. Stavljen drugi motor koji je odradio još toliko. Tu i tamo se dolije koji dcl, kabina negdje pušta vodu kad je parkirana s nosom za dolje, sjebani su sinkroni 3. i 4. brzine i troši 9l ko iz pičke, ali sve u svemu ok. Dao bi ju za 6000 kn, regana do 12/21, ako je nekome tako super ??

 

A izmjena svjećica na tom 1.6 ts iz alfe košta kao novo srce turbine na jtd-u koje će krepat nikad, pa ni tada ako se redovno mijenja ulje i postupa s njim kako bi trebalo

 

Nemoguće, to se ne kvari. :D 

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2021 at 1:42 PM, vandal2407 said:

stara mi ima 1.6 auris 2010 i auto ima cca 150 000km. za sad ne trosi ulje i nema nikakvih problema. mozda su nesto promjenili do te godine ?

Stara mi je imala taj auris 1.6 benz, najgora kombinacija motor/mjenjac ikada a naknadno sam vozio taj auris 1.4d4d sa 6 brzina fenomenalan

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...