Jump to content

Q: TEXTAR diskovi


Recommended Posts

Dakle,

 

došlo je vrijeme da zamijenim prednje diskove i pločice na autu, pa sam se obratio Reneu, i on mi je ponudio Textar diskove i pločice...

 

Cijena je izvrsna, ali ono što me zanima kakva je kvaliteta tih diskova, jesu li u rangu kvalitete tvorničkih, i općenito ukoliko ima netko iskustva s tim diskovima...U peugeotu original prednji diskovi dođu 1800 kn, a textar je poprilično jeftiniji... Također me zanima kakve su textar pločice...

 

Također me zanima, s obzirom da je odozada dosta debel disk i pločice su dosta debele, dal bi i to trebao mijenjati u kompletu ili eventualno odnijeti diskove na tokarenje jer imaju malo risova.

 

Hvala...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Meni nisu sjeli. Poderao sam ih za manje od 30.000km i diskove i pločice. Malo malo sam ih spaljivao. Felge su bile stalno prljave. A način vožnje mi se nije promijenio prije i poslije izmjene diskova..

 

Oni originalni korejski diskovi i pločice su mila majka za textar..

Link to comment
Share on other sites

Meni nisu sjeli. Poderao sam ih za manje od 30.000km i diskove i pločice. Malo malo sam ih spaljivao. Felge su bile stalno prljave. A način vožnje mi se nije promijenio prije i poslije izmjene diskova..

 

Oni originalni korejski diskovi i pločice su mila majka za textar..

 

E ovo ne razumijem pa koliko bi ti kilometara vozio na plocicama?

 

Ja cu svoje sve poderat unutar 15000 km i za to je kriv moj stil voznje a ne plocice..

Link to comment
Share on other sites

Meni textar odlican bio, kombinacija diskovi+plocice :)

 

Samo su im plocice dosta mekane, uspio sam ih potrositi za 2500 km.

Diskovi i nakon 50 000 km i dalje ko novi (a spaljeni su koji stotinjak puta :D).

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Meni nisu sjeli. Poderao sam ih za manje od 30.000km i diskove i ploice. Malo malo sam ih spaljivao. Felge su bile stalno prljave. A nain vonje mi se nije promijenio prije i poslije izmjene diskova..

 

Oni originalni korejski diskovi i ploice su mila majka za textar..

 

Oprosti, ali ti si budala ako mislis da kociomi sustav u tvom autu koji navodno pere M3, a ima diskove promjera mojih zadnjih, ako i to - moze dobro odradjivati posao na TVOM autu, pardon, raketi. :lol:

 

Mislim, a ja sam ocito, pristran - da ce njemu za svakodnevnu voznju biti vise nego dobri, dapace - odlicni!

 

Kad dodjem doma, stavim original plocice od Mercedesa i V.A.G. koncerna na net pa baci pogled sta je utisnuto na njima tko je proizvodjac. Na mobu sam.

Link to comment
Share on other sites

Meni textar odlican bio, kombinacija diskovi+plocice :)

 

Samo su im plocice dosta mekane, uspio sam ih potrositi za 2500 km.

 

 

Kakav stil vožnje, pri normalnoj vožnji ili ?

 

Odozada imam tvornički disk, i stavljene su textar pločice prije nekih 35 t km, i još su ful debele... Pa ne kužim da bi se valjda sprijeda tako brzo trošile...

Link to comment
Share on other sites

ja imam textar+textar i imam samo jedan problem s njima, kod mene, ak su hladni, prvo kočenje je živi užas.... i tog me iskreno, malo frka, ak moram na autoputu naglo kočit nakon duge vožnje relativno velikom brzinom, diskovi se ohlade, i meni to onda fakat nikak ne koči.... čim se zgriju malo, koči jako jako dobro... ima ko slično iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

ja imam textar+textar i imam samo jedan problem s njima, kod mene, ak su hladni, prvo kočenje je živi užas.... i tog me iskreno, malo frka, ak moram na autoputu naglo kočit nakon duge vožnje relativno velikom brzinom, diskovi se ohlade, i meni to onda fakat nikak ne koči.... čim se zgriju malo, koči jako jako dobro... ima ko slično iskustvo?

 

A kakvi su ti se inače pokazali? Jel cvili, škripi ta kombinacija? Jel bi preporučio da to stavim ili ne?

Link to comment
Share on other sites

ja imam textar+textar i imam samo jedan problem s njima, kod mene, ak su hladni, prvo kočenje je živi užas.... i tog me iskreno, malo frka, ak moram na autoputu naglo kočit nakon duge vožnje relativno velikom brzinom, diskovi se ohlade, i meni to onda fakat nikak ne koči.... čim se zgriju malo, koči jako jako dobro... ima ko slično iskustvo?

 

Meni sa Textarom ne ...

To mi se znalo dogoditi sa Ferodom Premier i Textar diskovima, prvih par kocenja dok se ne zgriju su bila losa.

 

Te Ferodo plocice su stvarno bile tvrde kao kamen.

Link to comment
Share on other sites

Tek sam prešao nekih 9 000 s njima, dakle još su prve pločice gore, i koliko vidim, ima ih još jaako puno.... ferodo pločice bi znao ubit u 8000km bez da se previše trudim....

 

Osim ovog problema sa prvim kočenjem, dobre su, ne cvile... e sad, dal jako mažu felge... ne znam, imam crne felge :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cijena je izvrsna, ali ono što me zanima kakva je kvaliteta tih diskova, jesu li u rangu kvalitete tvorničkih

 

 

Ne samo da su u rangu kvalitete tvorničkih - one JESU TVORNIČKA UGRADNJA! :cool:

 

030320091118.th.jpg

 

Kao što vidiš iz potonje slike, za određene modele V.A.G. koncerna Textar je također prva ugradnja, premda na njima piše i ATE, znači da Textar proizvodi te konkretne pločice za ATE. Što nije ništa neobično - za CS 197 zadnje pločice proizvodi Galfer za TRW/Lucas koji su onda prva ugradnja za Renault Sport Clio 197.

 

030320091120.th.jpg

 

 

BTW: Imaš PM. :thumbsup:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

ja imam textar+textar i imam samo jedan problem s njima, kod mene, ak su hladni, prvo kočenje je živi užas.... i tog me iskreno, malo frka, ak moram na autoputu naglo kočit nakon duge vožnje relativno velikom brzinom, diskovi se ohlade, i meni to onda fakat nikak ne koči.... čim se zgriju malo, koči jako jako dobro... ima ko slično iskustvo?

 

 

Stavi neku ciglu na žlajfu nek se griju stalno :cice:

Link to comment
Share on other sites

Ne samo da su u rangu kvalitete tvorničkih - one JESU TVORNIČKA UGRADNJA! :cool:

 

BTW: Imaš PM. :thumbsup:

 

Ok, odlično onda...

 

Mislim da ću uzeti komplet prednjih diskova i zadnjih diskova zajedno sa pločica i uljem... Čuti ćemo se još sutra, ili najkasnije u ponedjeljak, pa da dođem do Vas to uzeti... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

imam ja textar/textar i neusporedivo je bolje nego ferodo općenito, jer su mi te ferodo pločice ubile par diskova.. textar možda malo više praše, pa na nekim autima procivile, baš konkretno na francuzima (ne znam zake lol) al uglavnom preporuke.. :)

 

Jap, meni koči isprve na hladno ko blesavo, tak da ne znam.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ja vam kažem da se textar ne može usporediti sa korejskim materijalima. Sad to možda ima veze sa ekologijom, jer koreanci nemaju zabranu stavljanja azbesta u pločice, no ako su vama super textar, što bi onda tek rekli za korejske materijale da se rade za evropske aute... :lol: :P

 

Još je bila dobra kombinacija brembo max rezani diskovi sa korejskim pločicama. To je bila luda kombinacija.

 

Ali textar-textar na 256mm disku totalno SMEĆE!

 

Sad nažalost imam evropske kočnice tako da više ne mogu koristiti blagodati korejske industrije materijala za diskove i pločice... :P

 

Sad mislim da imam ATE diskove i pločice ali većeg promjera/druga klješta... Tako da se ne mogu uspoređivati sa prijašnjim setupom... :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...