Jump to content

cijene zimskih guma hrvatska - slovenija...


Fox

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Što se tiče Furlana, imam samo pohvalu. Vrlo profesionalni i jako uslužni. Pazi ovo, neki dan zovem tamo i ne javljaju se, zovem na drugi broj i dobijem žensku, saznam sve i doviđenja hvala. Za par min me na kućni zove netko, pozivni Slo, javim se, kad ono ženska sa onog prvog broja, uljudno se predstavi i kaže da je imala propušten poziv...Što reći na to? Da li bi to netko od ovih naših napravio?

Prije dvije godine sam tamo kupovao 15" jeftinije alu felge i 4 gume. Nazvao, rekao što bi htio, rekoh treba li kapara, ovo ono...Žena pogledala katalog, veli možemo ih dobiti za 3 dana, kapara se inače ostavi al vama ćemo vjerovati na riječ. I za 3 dana došle felge, nazvali me i sve 5.

Čisti primjer, Slovenac zimsku Savu plati sa porezom (za keš) ravno 50 Eur, a Hrvat 20 km dalje (u Zagrebu) istu takvu gumu za keš cca 470 kn (+- 10 kn). Pa hebemu, ko je tu lud i gdje se još uspije nabiti 30% na netto cijenu gume + PDV.

Link to comment
Share on other sites

Mora se jos jedna stvar uzeti u obzir.... Sava je SLO proizvod... znaci ne EU, nego SLO, pa i zbog toga imaju bolje cijene.... jer se tako stiti domaci proizvod...

 

Malo je glupo povlaciti paralelu, ali.... nasi proizvodi su jeftiniji u zemljama EU ili npr u Bosni nego kod nas.... primjera radi, Vegeta, Kraš itd....

Link to comment
Share on other sites

btw. nije topic za takvo nesto, ali moze prikazati stvarno stanje ekonomije i gospodarstva u zemljama regije....

 

Jucer je bio na dnevniku prilog o tranzicijskim zemljama 20 godina nakon pada berlinskog zida, te je ispalo da je prema BDPu na samom vrhu Slovenija sa 24xxx $, nakon toga slijede Ceska, Slovacka, Litva ili Latvija, te nakon toga Hrvatska sa 15xxx$, zadnja je Bosna sa 4xxx$...

 

E sada, kako Slo stoji u EU ne bi znao, mozda je na samom dnu, ali im je ipak puno bolje nego nama....

Link to comment
Share on other sites

si mislio na furlana? mi smo dva puta bili gore ovaj tjedan, ima toliko ljudi na pultu i vec u devet ujutro je tolika ludnica da nemaju vremena dignuti slusalicu na telefonu... pise da rade od osam ali sad vec od sedam ujutro je haos... da si blize samo odes i ostavis im kaparu, tako bar ja radim...

 

 

 

good year 235/35/19 ultra grip performance 2...

furlan 233 EUR [1.700 kn]

auto kreso 3.014,48 kn

 

good year ultra grip 7+ 175/75/14

furlan 44 EUR [323 kn]

auto kreso 631,00 kn

 

 

.

 

Gazdarica mi faxom poslala ponudu u 23:48h :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

takoder moras racunati na faktor za*ebancije na granici bez obzira da li je placanje ili svercanje

a onda to treba i montirati na auto

uvozio sam legalno gume iz slovenije ovo proljeće i stvarno ne razumijem o čemu pričaš, nikakvi problemi na granici, a tamo sam i montrao gume;)

 

veći mi je problem bio dobiti neke od naših vulkanizera na telefon ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne idem gore iz ljubavi, nego zbog novaca. Bez obzira na uslužnost, imao sam 2 puta neugodnosti od strane Furlana (njegovih djelatnika/ca).

Prošle godine kad sam išao naručiti felge i gume za Lupo, otišao sam krajem veljače i dogovorio 4 felge Keskin KT5 7x15" i 4 gume T1R 195/45 R15.

Lijepo su nazvali dobavljača i provjerili da li je dostupno, nakon čega sam ostavio 350€ akontacije. Felge dolaze za 2 tjedna rečeno mi je.

Prošla 2 tjedna nitko ne zove. prošla 3 tjedna - ništa.

Nakon čega sam nazvao da vidim šta nije u redu, ali mi rekoše da će mi se javiti tijekom dana. Nisu se javili tijekom dana, a ni sutra.

Nazvao sam idući dan, i nećete vjerovati, rekli su da felgi nema i da se više ne proizvode.

Neću spominjati da su mi felge trebale za VWTS, jer to i nije bitno, bitna je jebena neposlovnost.

Uglavnom, nakon što sam morao ponovo otići gore, te promijeniti narudžbu za RONAL R10 TURBO, i opet čekati da sve stigne i onako navrat-nanos švercati sve skupa preko granice dva jebena dana prije VWTS-a, nisu se udostojili ni ispričati, nego su pitali glupavo: "Pa kaj vam se nikakva druga platišča ne sviđaju?"

Druga situacija je bila neki dan, kada su mi rekli da imaju neke zimske continentalke u 185/55 R14 i da si proizvedene početkom 2008. pa su jeftinije (130,00€)

sjednem u auto, i nećete vjerovati ovo: na gumama je DOT 238 !!!

Ona je mislila da je to 2008.

Kad sam popizdio, pravili su se glupi u stilu," ..je pa zato je takšna cena".

Edited by Bagi
Link to comment
Share on other sites

mene zanima u vezi tih guma...npr ja odem gore i kupim si nove gume stare bacim i oni ce meni ocariniti njih bezobzira sto su mi na autu??

 

 

po toj logici ja ako kupim nove gume u hr mogu me ocariniti ako idem u slo? ili sa svojim se gumam vracam moram strepiti da me ne ocarine?

 

 

po tom moram glupave racune nosati?:doh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...