Jump to content

Sastavljanje motora nakon strojne obrade radilice


mr_G

Recommended Posts

Znači radilica bila na strojnoj obradi i vjerovatno je skidan trigger wheel (TW)....

 

Tko je dužan provjeriti (zategnuti i zaljepiti) šarafe od triger wheela? Onaj tko obrađuje radilicu ili onaj tko sastavlja motor? :)

 

Isto tako, tko je dužan očistiti one kanale od ulja na radilici nakon strojne obrade?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ovisi koliko si platio. ja npr racunam 1000€ za ruke. a ako ces nekog "ocrnjivati" za 3000kn ili sl. onda prvo stani pred spigl i dobro se izderi IDIOTE SKRTI, pa onda lupi 2 samara.

 

tako ti to ide, koliko para toliko muzike.

Link to comment
Share on other sites

2hic: Ne trebam tvoje "pametne" komentare. I nemoj raditi OT... A ono što ti cijeniš 300kn sat, 30km van Zagreba je 50kn sat, zato ne seri..

 

kakav OT pa reko ti je covjek.

totalno nebitno koliko on cijeni svoj sat i koliko naplacuje ruke.

 

ako ides kod nekoga tko svoje ruke cijeni 10% od normalne cijene na trzistu logicno je da od takve osobe neces ocekivati da ti napravi i sve "popratne" stvari.

Link to comment
Share on other sites

kakav OT pa reko ti je covjek.

totalno nebitno koliko on cijeni svoj sat i koliko naplacuje ruke.

 

ako ides kod nekoga tko svoje ruke cijeni 10% od normalne cijene na trzistu logicno je da od takve osobe neces ocekivati da ti napravi i sve "popratne" stvari.

 

Totalno krivo! Ja imam čovjeka koji naplaćuje 50kn/sat a pored njega se hicovi majstori od 300kn mogu posramiti... No budala sam vjerovao jednoj personi ovdje u ZG i nisam htio šlepati auto 150km do ovoga drugog... :doh::drink:

Link to comment
Share on other sites

Dobro Mister Đi daj skuliraj, koji jorac (qratz) reagiraš na prvu k'o Prosinečki.

Pročitaj što sam ti ja napisao i ako već nisi dao išta radit javi se pa ti dam kontakt a ako jesi onda ti ne mogu pomoć..

Link to comment
Share on other sites

Totalno krivo! Ja imam čovjeka koji naplaćuje 50kn/sat a pored njega se hicovi majstori od 300kn mogu posramiti... No budala sam vjerovao jednoj personi ovdje u ZG i nisam htio šlepati auto 150km do ovoga drugog... :doh::drink:

 

Šlepati? A kaj je s pilom?

Link to comment
Share on other sites

Nije se ništa desilo, nego imam problem sa momkom koji je sastavljao moj motor, pa da čujem mišljenje ostalih "automehaničara" prije nego povučem sljedeće poteze...

 

Znači TKO čisti i steže sve šarafe na radilici nakon obrade radilice prilikom sklapanja motora?

 

2hic: ajde oladi malo, i beri tratinčice...

Link to comment
Share on other sites

A TKO od njih dvojice steže šarafe po radilici? Jer imaš 6 šarafa na TW na radilici, koji se moraju zalijepiti i stegnuti... Tko od njih to radi...

 

Ja znam da za šarafe odgovara onaj koji stavlja ležajeve i radilicu u motor...

Link to comment
Share on other sites

Nema veze sa plaćanjem, nego sa "savjesti". Ako se ti sa nekime pogodiš za nešto za određene pare onda preuzimaš određenu odgovornost za taj posao, bio taj posao 50 ili 300kn...

 

Osim ako se izričito kaže da NE PREUZIMAŠ odgovornost...

 

A ti hic i dalje seri po svome.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa onaj koji slaze motor je duzan SVE serafe zategnuti, bio to TW ili bilo sta drugo.

Strojna obrada samo obradjuje, ne cisti dijelove.

Bas postavljas smijesna pitanja.

 

Miki, ne postavljam smiješna pitanja, nego želim čuti majstore i znalce.. JA to znam..

 

No moj "frend" koji mi je radio motor tvrdi suprotno! :drink:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...