Jump to content

Sastavljanje motora nakon strojne obrade radilice


mr_G

Recommended Posts

2tonci: Ne, trenutno radim dizajn PCB-a, i tu treba velika koncentracija, i onda na mahove napravim pauzu da odmorim mozak i oči.. :) A zajebavanje drugih je jako dobra relaksacija... :D

 

 

Ispričavam se svima... :D;)

 

inače se ljudi relaksiraju na druge načine, ja recimo se maknem od kompa, izađem na zrak protegnem se, popijem kavu ili nešto i ne razmišljam oi baš ničemu.....

 

 

a jebote ti se odmaraš tak da sjedneš za komp i zajebavš ljude po forumu.....:doh::doh::doh:

 

NHF ali......:samoubica2::samoubica2::samoubica2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kakve veze godine imaju sa ponašanjem prema drugim ljudima?

 

kaj ako si stariji to znači da si pametniji ili odgojeniji?

 

Ma ne. Ali se ne pravim marija djevica, uštogljena.. :P:lol: Kužiš? :rofl:

 

Ja sam sa 23 godine bio djete... :D

 

I nisi mi odgovorio. Koji kuki ti ja smetam? :drink: Nigdje te nisam spomenuo, popljuvao, zajebavao, niti išta drugo? Ti si kao padobranac ovdje upao i našao se kao odvjetnik braniti dalmatince... KAo da oni nemaju odvjetnika i da se neznaju sami braniti... Eto to mi objasni, kad već radimo OT.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

zato što s tom izjavom ljudi koji nemaju veze s ovom temom dobiju inspiraciju da ti odgovore (kao ja)...taj stav "imam 5 škola i nabijem vas" nije uredu...,jel ruku na srce nisi puno doguro s tolkim znanjem...ali niko neosporava tvoje školovanje

 

nemam ništa protiv tebe nego ponavljam "nabijem VAS" stav potiče i anonimce da se izjasne:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1. ovakava vrijednjanja ti nisu trebala

2. niko nikog ne brani nego je to stavr kulture i odgoja

3. to ak sad na sve postove stavljas smajlice kaj mislis da ljudi nece shvatit da ih se pravi debilima

4. ako si ti imao auto kod neznam koliko majstora si rasprsio djelove na obrade i svoje cuninge pa ja ti prvi nebi dao garanciju kaj ti sklapam motor...

za koji klinac da ja odgovaram za tudje pogreske...

kaj se pravis pametan ako skrtaris na djelovima...

 

ne kuzim poantu ovog svega...

 

cvilis ko picka nekakva jer neznas kaj oces ni sam,...

kaj recimo da ti radilica nije obradjena kako spada ili blok i neko ti da garanciju za tih tvojih 1000kn ili koliko i zbog necije tudje greske se rasipa...kaj onda???

 

prvo kaj niste trebali vas osamdeset bit oko motora i slagat...da je radio samo jedan nebi se nsi zaboravilo...

 

frend kad ce meni slagat motor taj dan cu ga pustit na miru da je solo u radioni da napravi sve kako spada...kad se ne ide po redu se dogadaju takve stvari...i kad vise radi se zaboravi na sitinice...i jos si sto posto zurio se jer si htio jurit...

Link to comment
Share on other sites

zato što s tom izjavom ljudi koji nemaju veze s ovom temom dobiju inspiraciju da ti odgovore (kao ja)...taj stav "imam 5 škola i nabijem vas" nije uredu...,jel ruku na srce nisi puno doguro s tolkim znanjem...ali niko neosporava tvoje školovanje

 

nemam ništa protiv tebe nego ponavljam "nabijem VAS" stav potiče i anonimce da se izjasne:thumbsup:

 

Nabijem je bilo nevezano uz školovanje, nego ono prozivanje seljakom, idiotom, debilom, itd... ;)

 

Škola jee bila vezana uz bagijev post... Ja sam nezgodno stavio ta 2 posta vezano u jedan pa se može steći krivi dojam... Fucking multiquote... :drink:

 

Ništa, moram u buduće paziti na koncepciju posta... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

1. ovakava vrijednjanja ti nisu trebala

2. niko nikog ne brani nego je to stavr kulture i odgoja

3. to ak sad na sve postove stavljas smajlice kaj mislis da ljudi nece shvatit da ih se pravi debilima

4. ako si ti imao auto kod neznam koliko majstora si rasprsio djelove na obrade i svoje cuninge pa ja ti prvi nebi dao garanciju kaj ti sklapam motor...

za koji klinac da ja odgovaram za tudje pogreske...

kaj se pravis pametan ako skrtaris na djelovima...

 

ne kuzim poantu ovog svega...

 

cvilis ko picka nekakva jer neznas kaj oces ni sam,...

kaj recimo da ti radilica nije obradjena kako spada ili blok i neko ti da garanciju za tih tvojih 1000kn ili koliko i zbog necije tudje greske se rasipa...kaj onda???

 

prvo kaj niste trebali vas osamdeset bit oko motora i slagat...da je radio samo jedan nebi se nsi zaboravilo...

 

frend kad ce meni slagat motor taj dan cu ga pustit na miru da je solo u radioni da napravi sve kako spada...kad se ne ide po redu se dogadaju takve stvari...i kad vise radi se zaboravi na sitinice...i jos si sto posto zurio se jer si htio jurit...

 

Sad pročitaj cijelu temu izpočetka sa razumijevanjem pa onda ponovi post... :drink:

No nemoj samo moje postove staviti pod povećalo, nego i ostale...

 

I pogledaj što točno ja pišem i koje je pitanje... Odgovornost je na majstoru (mastorima u ovome slučaju, meni i mutnome)...

 

Dijelovi su vrloooo skupi i nisam na njima škrtario. Ti dijelovi se ne mogu kupiti u hoferu na hrpi... Radilica je ko kurva išla od Gregureka, pa do onoga po preporuci Alfe (jer je prvotno alfa trebao to raditi, ali je uvjetovao da radilica mora ići na nitriranje), pa je išla kod Mitje na nitriranje, pa se vratila kod onoga alfinog koji ju je trebao ispolirati, pa mu je crkla polirka taj dan, pa je išla natrag kod Gregureka... Samo me ta radilica koštala 2000kn..

 

I tko zna koliko km benzina... Pa onda blok. Koji je bio u bjelovaru na ugradnji brizgaljki, pa kod gregureka na bušenju... cca 1500kn...

 

Pa glava, cca 2000kn... I onda na kraju mi je Alfa rekao da će biti kad bude a taj odgovor mi se nije svidio. Daleko od toga da je 3500kn previše... Pa sad nek Alfa kaže jel to istina ili ne...

 

I mutni mi je uskočio... I dogodilo se što se dogodilo jer se žurilo da se oslobodi radiona...

 

I mutni i ja smo se dogovorili i nema potrebe više ova trakavica... :drink:

 

I molim da se zaključa tema...

 

I kog sam ja to vrijeđao? Što sam napisao ljeni dalmatinci? Dobro, malo sam se šalio... I ispričao se! A pogledaj što sam dobio za uzvrat? Neznam tko je koga vrijeđao?! :doh:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

MA ne programer, inženjer, automatičar, izumitelj, programer, itd, itd...

 

Sa neznam koliko godina škole (cca 2 dekade!), doškolovavanja... :drink:

 

2all: nabijem vas sve na kuki! :thumbsup::P

 

 

I potpis na outlawa! :)

 

I nemojte me ometati. Radim dizajn PCB-a i treba mi koncentracije.. :P

 

ak si ti inzenjer onda je moj Nick nuklearni fizicar

 

dzabe ti i 40g skole kad si na razini 7 razredu osnovne skole, os da ti dokazem u 2 min ?

 

sad kad struja poskupi i pokaz ce, jel racunas na to inzinjeru ?????

Link to comment
Share on other sites

ak si ti inzenjer onda je moj Nick nuklearni fizicar

 

dzabe ti i 40g skole kad si na razini 7 razredu osnovne skole, os da ti dokazem u 2 min ?

 

sad kad struja poskupi i pokaz ce, jel racunas na to inzinjeru ?????

 

Nisam inženjer, ja sam magistar elektrotehnike... :lamo:

Link to comment
Share on other sites

Ali da su vecina "mehanicara" seronje, da puno previse naplacuju svoj rad koji ta ista vecina ni ne zna ili ne zeli dobro napravit, da ce te cesto namjerno ici zajebat i prodavat muda pod bubrege, itd... to je sve istina. Tako da covjeku ne ostaje drugo nego si sam doma radit sto vise moze. A s ovim "garancijama" od fusera si moz guzicu obrisat LOL

 

Svaka cast iznimkama naravno, ali su nazalost u velikoj manjini.

 

Koliko god tebi bilo puno previse za platiti, samo reci koliko puta si otvarao i mjenjao svoj vlastiti motor.

Po tome spadas u klasu mr.G-ja.

 

 

Ja iz svoga posla stojim glavom i bradom.

 

 

Naravno, nije za sve motore/aute ista cijena generalke

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti rekao, dovezes auto, odvezes, das 3500 kuna i mirno spavas

 

ne nosis nikamo, sve ja odnesem, pokupim, rijesim.

 

 

A one koji tlace da auto MORA biti gotov u 1 danu odjebavam momentalno.

 

 

Gle, imao si opciju da ti ja slazem, i neko drugi, ti si odabrao drugo i sta da ti ja sad radim, rastavljaj motor koliko te volja puta i idi tom super starom pametnom majstoru a ja ti ne bi radio ni da mi dajes 15000 kuna i to unaprijed.

 

Prodimio ti je kovani motor u 10 000 km LOL

Link to comment
Share on other sites

Po cemu ja to spadam u G klasu??

 

Nisam sam nijednom radio generalku, uvijek sam isao ljudima s jako dobrim preporukama, bas zato da nemam fore kao G. Nadem postenog i dobrog majstora, nek sve napravi kako treba, platim jednom pa sam miran. Nego da se sam jebem i ucim na vlastitim greskama i na svoj racun i ispadne me skuplje. Samo to je bilo samo u teoriji jer svi mehanicari (pa i limar pa i jos neki "mestri") na koje sam naletio su takva govna da je to strasno. Meni nista nije bilo previse platit, placao sam generalke koliko se i placaju. Nista manje. U biti puno vise posto sam kupovao svoje dijelove, placao obrade koje nisu napravljene, dobio raznorazne isprike zasto motor dimi koje ni malo dijete ne bi popusilo ili sto ja znam sto sve ne... Preduga prica. Od zadnjeg sam uzeo auto samo da spasim sto se spasti dalo. Lik mi uz motor i haubu sjebo itd... Jos mislim da sam super prosao LOL Limar sto mi je od auta napravio da ne pricam.

 

 

To je moje iskustvo, postenih sigurno ima, ja nisam na njih naletio.

 

A s druge strane da su cifre prenapuhane za puno mehanicarskih poslova to vidis kad pocnes malo sam radit neke stvari. Za posao koji se napravi u pol sata s nis posebnim alatom trazit po 400kn i slicno. I to fuseri, komedija. Cijene fuserima skoro iste kao u legalnnim servisima. Jebeno :) Sat po 400kn, cijeli dan posla (sto je u biti 2 sata :) ) po 700-1000kn. A frajer ono doma radi na dvoristu i pomaze mu klinac od susjeda i slicno LOL

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Mutni mi je bio slagao motor, glava je odnešena kod Jagića složena bla bla bla

 

Donešena glava sa obrade, stavljena i nakon dan dva opet mješa ulje i vodu. Mutni je skinio glavu, odnio kod Žuge koji je ustanovio da je glava puknuta i Jagić je vratio novce za obradu. Nakon toga je taj isti Mutni kupio glavu o svom trošku i odnio ju kod Žuge, gdje je ista obrađena.

 

Znači uzeo je glavu o svom trošku jer se dogodila pogreška kod Jagića a mogao je reći, jbg glava je bila puknuta i naplatiti mi drugu glavu

jaja uvjek stojim iza svog posla ono kaj napravim i upozorim u napred kaj ne valja i kaj bi trebalo zamjenit i još nijedan auto mi se nije vratio da je krepo motor iza polugeneralke npr mariola s puntom je već napravio 40tk od kad sam mu ja složio motor i nikad ništa auto ne troši kap ulja i sve pet atim da puni 2 bara skoroal je dećko kupio sve kaj sam reko

 

 

carek smiri tenzije malo i nisi ti bog :P

 

 

mrg ti donesi auto ja ću složit motor i dat ću hicu ili firu auto zmapirat i vjeruj mi da min 50tk nejćeš ništa pipnut sam servise radit ali ti nesmiješ dirat po autu više može i ja ti za to dam pismenu garanciju

Link to comment
Share on other sites

vec je DOKTORIRAO na C20, koji je ovo po redu?

 

ili smo im vec broja izgubili?!?!

 

uhahahahahahahahahahahahahahaha

 

 

 

 

2 Mutni

 

pa ne bi mu auto molotovljevim koktelom taknuo! meni ne smije ni u dvoriste :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti rekao, dovezes auto, odvezes, das 3500 kuna i mirno spavas

 

ne nosis nikamo, sve ja odnesem, pokupim, rijesim.

 

 

A one koji tlace da auto MORA biti gotov u 1 danu odjebavam momentalno.

 

 

Gle, imao si opciju da ti ja slazem, i neko drugi, ti si odabrao drugo i sta da ti ja sad radim, rastavljaj motor koliko te volja puta i idi tom super starom pametnom majstoru a ja ti ne bi radio ni da mi dajes 15000 kuna i to unaprijed.

 

Prodimio ti je kovani motor u 10 000 km LOL

 

potpis za tlaćenje

Link to comment
Share on other sites

2alfa: nisam tlačio u jednom danu, nego ne niti neznam kada, kad budem slobodan. Kad sljedeći mjesec, sljedeće godine.. :lol:

 

Motor je odvezao već 4 intervala zamjene ulja svakih 5000km (prvi na 2000) znači preko 15.000km i eto pucanje šarafa na TW i slinjenja na karteru...

 

Reći će mutni to ti je sve krivo pojačanje bloka.. Ono i dalje stoji i vozi i slini zanemarivo... Iberlauf ide u atmosferu, ne u usis... Lako je zabrtvit karter kad sve uljne pare i ulje popije motor...

 

Motor dimi samo kad odstoji i na hladno se pali... Znači jutros je bilo skoro 20 stupnjeva i motor nije dimio... Jel su gumice, vodilice ili turbina ću još istražiti...

 

A kad smo kod povijesti:

 

* Kupio Turbo motor. Vozio se 2 mj. Stavio VEMS. Jedva zmapiran da se vozi, stavio veće injektore, išao mapirat na autoput i spalio drugi i treći klip...

 

* Mutni i ja otvorili, zamijenili klipove, zamijenili blok... Mapirao, vozio, išao na more, u slavoniju, mapirao na 1bar i zabio se u BMW! :doh: Nakon cca 15mj složio limariju, upalio auto napravio 500m, pukla kajla na remenici (jel od udarca načeta, ili nije dovoljno stegnuta :huh:), stukao svih 16 ventila i oštetio klipove! :doh:

 

* Ja sam uzeo rezervnu glavu, stavio gore tek da se mogu voziti dok skupim sve za kovani motor, kad glava koju sam stavio puknuta (miješala ulje u vodu)! :doh: Vozio sam se tako tjedan dana, pukne mi crijevo vode na putu ostane bez vode i kako me bolio kurac za taj motor, vozio sam ga 100km bez vode (klipovi prekuhani, rupe se pojavile po njima)... To je sjebalo brtvu (jedan šarah glave, itd)...

 

* Skinem glavu, odnesem ju konopeku da ju skrpa, jer tako mu je inače uspijevalo nabijanjem alu cijevi u uljni kanal, stavim glavu nazad, kad nakon tjedan dana (onaj race u VG gdje sam sa tim motorom uzeo pehar) opet govno zamiječa ulje u vodu...

 

* Skinem ponovno glavu uzmem drugu, stavim na taj sjebani motor i boostam 1bar preko 5000km... Taj motor je bio na izdisaju a što se i očekivalo od potucanih klipova, pa pregrijanih vožnjom bez vode, nakon jedne moje torture opet treći i drugi klip otišli...

 

* Kovani motor. Sve novo. TW zajeb, slinjenje riješeno. Dimi kad se upali hladan... I to je počelo nakon što sam stavio turbinu...

 

Eto... Ovdje ima slučajeva koji su i više puta otvarali, drkali po motoru, pa nisu predmet sprdnje. Evo recimo Seb. Jura je složio kovani motor, pa su otišle gumice ventila, uljna karika, i šta ti ja znam... Konopek je stukao kovane klipove u audiju, hic mapirao... Samo što svi šute o tome i prave se nevine marije djevice a imaju problema...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Buahahahahahah...kako nadje samo komentar...nema sta to je sve zivotna skola...:lol:

 

Ma hic ne konta da nije bitno što se kaže nego tko to kaže... :rofl:

 

 

A ima i ona je dobra stara poslovica koja kaže da će kurva svakoj ženi reći da je kurva... :rofl:

 

I još jedna, istina boli... :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...