Jump to content

Simptomi "pretople" svijecice?


Recommended Posts

Koji su simptomi da je svijecica "pretopla" i da bi ju bilo potreebno zamjeniti "hladnijom"?

 

 

Maloprije sam mapirao Bozinog Kadetta, 2.0 8v, ima svijecice za calibru turbo i imam smijesan problem, da ne kazem glup :D

 

Auto kad je u boostu dulje od 4-5 sekundi jednostavno ima neki missfire, pokusam sam sa smjesom od 12:1 do 9:1 i svaki put ista stvar, nikakva razlika, probao sam i sa paljenjem od 15 do 25 stupnjeva i ista stvar.

Nakon probe sa 10:1 i 20 stupnjeva na 0.8 bara izvadili smo svijecice da vidimo zazor a svijecice BIJELE KAO PAPIR, onako bijele kao da su nove novcate.

 

Jel to znak da su pretople?

 

 

ps. probao sam i dwell mjenjati ali nema nikakve razlike sto se tice tog missfirea

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Toplija svijećica može prouzrokovati detonacije. Hladnije u principu stavljaš kad dižeš tlak i guraš paljenje naprijed. Hladnija bolje odvodi toplinu na glavu motora.

Kad je žućkaste boje to je recimo "najbolje" izgaranje.

Link to comment
Share on other sites

i obicno dok je svijecica pretopla to vrlo brzo vidis na iberlaufu, tj nema klipa. Tak da vjerovanto nije to. Prije bi rekao da ti paljenje zbog MS sindroma leti u advance i da motor knocka i pritom grije svijecicu(bijela) a gubitak snage se osjeca kao missfire.

Imas dobru sliku svijecice?

Link to comment
Share on other sites

Prije bi rekao da ti paljenje zbog MS sindroma leti u advance i da motor knocka i pritom grije svijecicu(bijela) a gubitak snage se osjeca kao missfire

 

Mali OT

Korištenjem recimo CAS senzora za očitavanje pozicije motora (mitsubishi) se anulira "šetanje" paljenja. Ja koristim to (na par auta) već par godina i nemam problema. Na mom turbu već 3 godine klanja nema niti najmanjeg problema. Toothed wheel jedino radi problem.

Link to comment
Share on other sites

Mali OT

Korištenjem recimo CAS senzora za očitavanje pozicije motora (mitsubishi) se anulira "šetanje" paljenja. Ja koristim to (na par auta) već par godina i nemam problema. Na mom turbu već 3 godine klanja nema niti najmanjeg problema. Toothed wheel jedino radi problem.

 

kod njega je 60-2 i nema senzora bregaste. A imas filmic di se vidi kak mu sece paljenje

YouTube - Ignition drift on Megasquirt

Link to comment
Share on other sites

kod njega je 60-2 i nema senzora bregaste. A imas filmic di se vidi kak mu sece paljenje

 

Ma znam to, samo govorim da ga jebe računanje kod toothed wheel-a. Dok recimo kod Mitsubishi-a imaš dva optička senzora u CAS-u koji je na bregastoj i kod njega nema problema (2 base teeth-a i korstim ih ko trigger - wated spark setup naravno). Sve san ja to više puta istestira jer znam za taj problem, meni radi savršeno. Kad dođem gore slobodno se sam uvjeri.

Edited by Peras
Link to comment
Share on other sites

prvo za vrijeme missfire-a je jakoooo tesko odrediti koja smijesa je.

A obicno s pretoplom svijecicom imas bas suprotan simptom, smijesa se pali sama od sebe(tj od svijecice bez iskre).

na ms kad se desi missfire desi se reset i tako znam, smjesa ne igra ulogu vec sam napisao, mogu ga zaljevati da dimi ko lokomotiva i nema razlike.

 

ako su bijele znači da se pregrijavaju i da ti fali goriva

goriva ne fali

 

Toplija svijećica može prouzrokovati detonacije. Hladnije u principu stavljaš kad dižeš tlak i guraš paljenje naprijed. Hladnija bolje odvodi toplinu na glavu motora.

Kad je žućkaste boje to je recimo "najbolje" izgaranje.

 

ovo je BIJELE boje, ono, svijecica izgleda kao da je izvađena iz kutije, okolo metal i kuciste crno, a keramika i elektroda bijele nove ciste

 

i obicno dok je svijecica pretopla to vrlo brzo vidis na iberlaufu, tj nema klipa. Tak da vjerovanto nije to. Prije bi rekao da ti paljenje zbog MS sindroma leti u advance i da motor knocka i pritom grije svijecicu(bijela) a gubitak snage se osjeca kao missfire.

Imas dobru sliku svijecice?

 

ne bi rekao da je ovo ms sindrom, jer sam pokusao sa fixed angle od 10 i 20 stupnjeva i ista stvar se desava

 

 

jednostavno stisnes gas, auto ubrzava i nakon 2-3-4 sekunde u boostu samo pukne na auspuh i ms javi reset gresku

 

meni je na mom starom motoru javljao takvu gresku i imao sam iste simptome kad su mi svijecice crkle tj probile, ali ja sam imao 2.2 bara pa me ne cudi to, isto su bile bijele kao i ove, stavio sam nove i to je to, vozio dalje

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

Ne kužim ovaj dio, kažeš da trpaš AFR 10:1, a svjećice su bijele?? Inače, lean misfire ti može dati lažno očitanje prebogate smjese..

 

I zašto ne probaš sa 4 nove i 2 stupnja hladnijim svjećicama, pa ne koštaju ruku i nogu :P.

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

na ms kad se desi missfire desi se reset i tako znam, smjesa ne igra ulogu vec sam napisao, mogu ga zaljevati da dimi ko lokomotiva i nema razlike.

 

 

goriva ne fali

 

 

 

ovo je BIJELE boje, ono, svijecica izgleda kao da je izvađena iz kutije, okolo metal i kuciste crno, a keramika i elektroda bijele nove ciste

 

 

 

ne bi rekao da je ovo ms sindrom, jer sam pokusao sa fixed angle od 10 i 20 stupnjeva i ista stvar se desava

 

 

jednostavno stisnes gas, auto ubrzava i nakon 2-3-4 sekunde u boostu samo pukne na auspuh i ms javi reset gresku

 

meni je na mom starom motoru javljao takvu gresku i imao sam iste simptome kad su mi svijecice crkle tj probile, ali ja sam imao 2.2 bara pa me ne cudi to, isto su bile bijele kao i ove, stavio sam nove i to je to, vozio dalje

 

kak mislis MS se resetira?

Koju gresku javi?

Link to comment
Share on other sites

Error: THROW ME TO GARBAGE CAN FAST!

 

Dežurni si za ruganje drugima na forumu a ko neki si mi renomirani tuner, bar se onda tako ponašaj i pokaži malo ozbiljnosti. Valjda i godina imaš da budeš malo ozbiljniji.

Fair play

Link to comment
Share on other sites

Dežurni si za ruganje drugima na forumu a ko neki si mi renomirani tuner, bar se onda tako ponašaj i pokaži malo ozbiljnosti. Valjda i godina imaš da budeš malo ozbiljniji.

Fair play

 

Ja sam napisao kaj je :D

 

Pa nije da sam na kineskom?!

 

Moram malo...:lol::clap:

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim ovaj dio, kažeš da trpaš AFR 10:1, a svjećice su bijele?? Inače, lean misfire ti može dati lažno očitanje prebogate smjese..

 

I zašto ne probaš sa 4 nove i 2 stupnja hladnijim svjećicama, pa ne koštaju ruku i nogu :P.

 

Ja bi rado probao sa novim svijecicama ngk bcr8es ali bozo trebutno nije u financijskoj mogucnosti za kupiti bilo sta pa neka vozi bez boosta do posla i nazad.

 

nije ni meni jasno, zaljevam ga sa 10:1 a svijecice bijele, onako stvarno mi cudno to.

 

missfire uvijek daje lean smjesu. nikad rich.

 

ako su BIJELE nemas goriva. VRLO JEDNOSTAVNO.

 

ako auto dimi ko lokomotiva crno i sto vise dodajem to losije ide dakle ocigledno puno previse goriva (DC se digne za 30%) a svijecice bijele kao papir, ne kuzim kako nema goriva :D:D:D

 

kak mislis MS se resetira?

Koju gresku javi?

 

Imas dolje desno u cosku RESET 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ili koliko vec puta bude missfire, ili triger eror, ili neka smetnja, ali u ovom slucaju vjerojatno ima veze sa iskrom, jer na ovaj AFR svijecice moraju plivati u benzinu

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rado probao sa novim svijecicama ngk bcr8es ali bozo trebutno nije u financijskoj mogucnosti za kupiti bilo sta pa neka vozi bez boosta do posla i nazad.

 

nije ni meni jasno, zaljevam ga sa 10:1 a svijecice bijele, onako stvarno mi cudno to.

 

Pa više benzina si spalio pokušavajući mapirati auto nego što koštaju te 4 nove bakar vulgaris svjećice :doh:.

Link to comment
Share on other sites

Pa više benzina si spalio pokušavajući mapirati auto nego što koštaju te 4 nove bakar vulgaris svjećice :doh:.

 

da je moj auto i da ja odlucujem vec bi ih kupio :)

 

a nismo ni imali neki veliki tlak, samo 0.7 bara i DC ako se dobro sjecam oko 40% na 630cc injektorima

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...