Jump to content

Simptomi "pretople" svijecice?


Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa više benzina si spalio pokušavajući mapirati auto nego što koštaju te 4 nove bakar vulgaris svjećice :doh:.

 

joj ti. svjecice cu uzet druge svakako, da ih je bilo u 9h navecer Novoselec >ZG uzeli bi ih... :doh: :doh:

 

a ove koje su gore su radile bez problemos

Link to comment
Share on other sites

na 8-icama če ti stalno to radi to su ja mislim orginal od calibre turbo...

 

ja sam imao isti problem i stavio bcp7r od nekog eskorta i nikad više se nije javio problem..a vozio sam godinu dana na 1 bar pun gas...20kn/kom

Link to comment
Share on other sites

na 8-icama če ti stalno to radi to su ja mislim orginal od calibre turbo...

 

ja sam imao isti problem i stavio bcp7r od nekog eskorta i nikad više se nije javio problem..a vozio sam godinu dana na 1 bar pun gas...20kn/kom

 

orginalna mislim da je 6.

Ja i ohoho ekipe vozimo na bcr8es i nikad problema.

Link to comment
Share on other sites

na 8-icama če ti stalno to radi to su ja mislim orginal od calibre turbo...

 

ja sam imao isti problem i stavio bcp7r od nekog eskorta i nikad više se nije javio problem..a vozio sam godinu dana na 1 bar pun gas...20kn/kom

 

znaci identicni problem si i ti imao?

 

ja sam imao takav isti problem i rijesio sam ga sa svijecicama...

Link to comment
Share on other sites

evo sta se desi:

 

smjesa u 0.3 sekunde ode sa 10:1 prema 17:1 (ovo sam snimio log kad sam obogatio smjesu jer sam vidio bijele svijecice na boostu) ali zanimljivo je to da nije ni full gas stisnut ni nista, ALI u trenu kad se to desi bozo stisne gas do kraja i vjerojatno jos malo doda goriva sa accel enrichment i eto ti PUF iz auspuha

 

bozomapa.JPG

 

maloprije me Jashim zvao i on ima identicni problem :)

Link to comment
Share on other sites

znaci identicni problem si i ti imao?

 

ja sam imao takav isti problem i rijesio sam ga sa svijecicama...

 

potpuno isti problem sam imao...i stavio druge svječice i milina..e sad ja sam vozio na eds phase4 ne na SA

Link to comment
Share on other sites

Ja imam slican problem, baci mi safe mode od 4soma okretaja na dalje i makne boost. Postoji mogučnost da su svjecice za to krive? koje bi bile idealne za 315ks?(ako mogu uopce tako definirat)

 

Ja za tu snagu koristim Denso Iridium i sve dela ok.

Link to comment
Share on other sites

aj hic ne kaki, ja znam da su i tvoje svjecice u autu bjele i bile su uvjek i uvjek ce biti a fala bogu dobro su zalijane benzinom ;) (barem bile ) ;)

 

nego moramo se cuti, i mozda stati ak si u sabbato u zg ..

Edited by rio_cyber
Link to comment
Share on other sites

Ja imam slican problem, baci mi safe mode od 4soma okretaja na dalje i makne boost. Postoji mogučnost da su svjecice za to krive? koje bi bile idealne za 315ks?(ako mogu uopce tako definirat)

 

bpr7es

 

alfa pogledaj u logu kako ti vrijeme ide, tj dal imas rupu u logu. I stavi neki filter na map senzor, jer ovo je smijesno kolko plese PW i sve to.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam slican problem, baci mi safe mode od 4soma okretaja na dalje i makne boost. Postoji mogučnost da su svjecice za to krive? koje bi bile idealne za 315ks?(ako mogu uopce tako definirat)

 

Meni je sličan problem, ali bez paljenja safe moda, samo uz lagani misfire riješila svijećica od Coswortha. Znači meni je auto znao lagano zatrokat na nekih 4-4,5 k rpm-a i onda nastavit normalno dalje u okretaje, i to na NGK Iridijumkama stupanj hladnijima od serijale:drink:, kad sam stavio ove od Coswortha problem je nestao. I auto uredno overboosta i drži tlak.

 

Inače, EDS ti ovo preporuča za turbake, pa možda da to probaš ->NGK IFR6J11.

Iako se meni čini da je ovaj razmak elektroda od 1,1 malo prevelik... al valjda oni znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je sličan problem, ali bez paljenja safe moda, samo uz lagani misfire riješila svijećica od Coswortha. Znači meni je auto znao lagano zatrokat na nekih 4-4,5 k rpm-a i onda nastavit normalno dalje u okretaje, i to na NGK Iridijumkama stupanj hladnijima od serijale:drink:, kad sam stavio ove od Coswortha problem je nestao. I auto uredno overboosta i drži tlak.

 

Inače, EDS ti ovo preporuča za turbake, pa možda da to probaš ->NGK IFR6J11.

Iako se meni čini da je ovaj razmak elektroda od 1,1 malo prevelik... al valjda oni znaju bolje.

 

Ove moje Denso su također 1,1 mm razmaka.

Link to comment
Share on other sites

Iridium, pa i platina svjećice su long life svjećice. Long life i performance :no2:.

 

Zašto misliš? Svjećica je iskrište, ako smanjiš površinu (tj. zašiljiš vrh) dobivaš jače polje a time i bolju iskru, s tim da s jačom iskrom više habaš elektrodu. Ako napraviš elektrodu od dovoljno kvalitetnog materijala (tj. staviš veću količinu Iriduma) onda si sveo habanje na podnošljivu mjeru, ali priča naravno košta. Po meni to nije nikakav "rocket science".

 

Nemaju sve svjećice jednaku količinu Iridiuma u sebi, tako da to nema veze s "fancy" nego s "koliko para toliko muzike" - ista priča kao i za sve ostale dijelove, a bome i za druge stvari u životu..

 

U svakom slučaju, meni rade bez greške.

Link to comment
Share on other sites

Zašto misliš? Svjećica je iskrište, ako smanjiš površinu (tj. zašiljiš vrh) dobivaš jače polje a time i bolju iskru, s tim da s jačom iskrom više habaš elektrodu. Ako napraviš elektrodu od dovoljno kvalitetnog materijala (tj. staviš veću količinu Iriduma) onda si sveo habanje na podnošljivu mjeru, ali priča naravno košta. Po meni to nije nikakav "rocket science".

 

Nemaju sve svjećice jednaku količinu Iridiuma u sebi, tako da to nema veze s "fancy" nego s "koliko para toliko muzike" - ista priča kao i za sve ostale dijelove, a bome i za druge stvari u životu..

 

U svakom slučaju, meni rade bez greške.

 

sve je to ok kada gledas na svijecicu koja je u vakumu. Ali kada je u motoru onda je to druga prica.

Uglavnom marketing.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...